reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Działalność socjalna > Czy środki zfśs mogą zostać przekazane na fundusz socjalno-bytowy

Czy środki zfśs mogą zostać przekazane na fundusz socjalno-bytowy

Rezygnujemy z dalszego tworzenia zfśs na rzecz funduszu socjalno-bytowego. Czy środki finansowe zgromadzone na koncie zfśs mogą zostać przekazane na fundusz socjalno-bytowy?

Nie mogą Państwo przekazać środków zfśs na fundusz socjalno-bytowy. Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest specjalnym funduszem o ściśle określonych zasadach funkcjonowania i finansowania. Podobnie zasady zarządzania i dysponowania środkami zfśs wynikają bezpośrednio z przepisów ustawy o zfśs. Z przepisów tych jasno wynika, że środki zfśs mogą być wydatkowane wyłącznie na działalność socjalną funduszu w rozumieniu przepisów tej ustawy. Dopóki więc na odrębnym rachunku bankowym zfśs będą jakiekolwiek środki finansowe (np. niewykorzystane w latach poprzednich lub ze spłacanych pożyczek na cele mieszkaniowe), to jest to mienie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Może być ono wykorzystane wyłącznie na cele i według zasad określonych w ustawie, a skonkretyzowanych w regulaminie zfśs. Niedopuszczalne jest zatem przekazanie tych środków na zasilenie np. funduszu socjalno-bytowego utworzonego na podstawie układu zbiorowego pracy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Gałecki

Ekspert w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama