reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Czy konferencje spejalistyczne spełniają oczekiwania uczestników?

Czy konferencje spejalistyczne spełniają oczekiwania uczestników?

Dorota Zinkiewicz

pełnomocnik ds. zarządzania zasobami ludzkimi Mercor SA

Tak zadane pytanie nakazuje zastosować generalizację i odpowiedzieć konkretnie, zero-jedynkowo: TAK lub NIE. Odpowiadam, że TAK. Bywają konferencje gorzej przygotowane, w mniej komfortowych warunkach, z przeciętnie smacznymi przekąskami i mniej znamienitymi prelegentami. Nie to jest jednak istotą konferencji specjalistycznych. Najczęściej wybieramy się na tego typu zdarzenia branżowe po to, by spotkać ludzi zajmujących się zawodowo podobną dziedziną życia jak my. Posłuchać o ich praktykach, rozwiązaniach, podzielić się własnymi doświadczeniami, przekonać się, że nasze rozwiązania są nie najgorsze, że dylematy, z którymi się mierzymy zawodowo, nie są unikalne, że nasi koledzy po fachu mają podobne. Nierzadko bywa, że mamy szczęście i stykamy się podczas konferencji z prawdziwymi ekspertami w dziedzinie, którzy służą doskonałymi, sprawdzonymi metodami. Te wystarczy zaaplikować w naszych organizacjach. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że najczęściej konferencje specjalistyczne stanowią przede wszystkim inspirację zawodową, są okazją do poszerzenia sieci ciekawych kontaktów, znalezienia źródeł ciekawych informacji branżowych. W dobie, kiedy nasz dostęp do infosfery jest w zasadzie nieograniczony, moglibyśmy większość z tych informacji pozyskać w sieci, ale czy to nie wygodne i ludzkie móc spotkać konkretne osoby, które stoją za loginami na forach dyskusyjnych? Konferencja branżowa to pewnego rodzaju ustrukturyzowana, a żywa forma – kompendium wiedzy na temat danej branży z licznymi didaskaliami, przypisami, linkami, które mogą usprawnić realizowanie naszych codziennych obowiązków.

Michał Kolmasiak

wiceprezes zarządu Pragma Inkaso SA

Konferencje HRM to obok prasy specjalistycznej, szkoleń, literatury jedno ze źródeł pozyskiwania wiedzy i inspiracji w zakresie ZZL w organizacji. Biorąc pod uwagę fakt, że HRM jest zjawiskiem stosunkowo młodym w naszym środowisku, eksperci odpowiedzialni za ten obszar poszukują ciekawych i efektywnych rozwiązań we wszelkich dostępnych na rynku źródłach – jednym z nich są konferencje HRM. Próbując podsumować znaczenie takich konferencji, warto podkreślić fakt, że dają one możliwość poznania najlepszych praktyk stosowanych w innych organizacjach, jak również najnowszych, w tym międzynarodowych trendów w zakresie ZZL. Nieocenioną zaletą konferencji jest możliwość wymiany doświadczeń między samymi uczestnikami. Pojawienie się coraz to większej liczby konferencji HRM, coraz bardziej zróżnicowanych programowo, jest bardzo pozytywnym zjawiskiem na naszym rynku. Organizowane są konferencje zarówno bardzo bogate tematycznie, jak i skoncentrowane na konkretnym obszarze, np. systemach wynagrodzeń, systemach IT wykorzystywanych w obszarze ZZL. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie wystąpień ekspertów z praktycznymi warsztatami, dającymi możliwość rozwijania konkretnych umiejętności. Wszystkie te inicjatywy sprawiają, że konferencje są coraz lepiej dopasowane do potrzeb ekspertów ds. HR. Odpowiadając na postawione pytanie, konferencje HRM w coraz większym stopniu spełniają oczekiwania uczestników. Ważne tylko, aby pamiętać o tym, że nie poznamy na nich gotowych, łatwych rozwiązań: możemy czerpać inspirację, ale wdrażając konkretne rozwiązania, musimy adaptować je do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań charakterystycznych dla każdej organizacji.

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama