| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Jak udostępnić szkolenia szerszemu gronu pracowników?

Jak udostępnić szkolenia szerszemu gronu pracowników?

Co roku przeznaczamy sporo czasu i środków na szkolenie pracowników, jednak efekty są co najmniej niezadowalające. Po pierwsze, ze względu na koszty nie możemy skierować na nie wszystkich pracowników. Po drugie, nigdy nie wiadomo, czy szkolenie, które wybierzemy, będzie skuteczne. Zastanawiamy się nad tym, by rozwiązać problem przez wprowadzenie szkoleń wideo. Czy będzie to dla nas dobre rozwiązanie? Co warto wiedzieć o takich szkoleniach?

Pod względem efektywności szkolenia wideo e-learningowe nie różnią się praktycznie od szkoleń face-to-face. Są nawet efektywniejsze, bo do raz stworzonego szkolenia można zaglądać ponownie, kiedy tylko jest to potrzebne. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych, szkoleń, warto pamiętać, że najskuteczniejsze są te formy przekazywania informacji, które pozwalają na interakcje.

Transmisje ze szkoleń

Transmisja na żywo ze szkolenia sprawi, że będzie mógł z niej skorzystać każdy pracownik. Wymagania są niewielkie, wystarczą komputery i łącze internetowe. Z rozwiązania tego mogą korzystać firmy rozproszone terytorialnie, ale także te, które nie mają dostatecznie dużo miejsca, aby przeprowadzić szkolenie dla wszystkich pracowników równocześnie. Jest to również rozwiązanie ekonomiczne. Koszt sali szkoleniowej, a także dojazdu i poczęstunku, jest stosunkowo wysoki. Dzięki redukcji kosztów, z transmisji może skorzystać więcej osób niż ze szkoleń tradycyjnych.

W miejscu pracy

Osoby mające możliwość wejść w interakcję i porozmawiać z prowadzącym, zapamiętają aż 90 proc. treści szkolenia (zgodnie z piramidą zapamiętywania Edgara Dale’a). Warto zatem podczas transmisji wykorzystać funkcję czatu, co pozwoli pracownikom zadawać pytania prowadzącemu oraz wymieniać poglądy ze współpracownikami. Uczestnicy przyswajają umiejętności, siedząc na tych samych miejscach, przy których pracują, a to ułatwia przypominanie sobie potrzebnych elementów szkolenia, kiedy przychodzi moment na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »