reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Przywództwo z gracją

Przywództwo z gracją

Z badań Banku Światowego wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat kobiety przejmą przywództwo we wszystkich ważniejszych sferach życia. Jaki ma być ich styl zarządzania, rozwiązywania konfliktów, komunikacji? Na tego typu pytania poszukiwano odpowiedzi podczas Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Bangalore w Indiach.

W lutym tego roku w Bangalore w Indiach odbyła się Międzynarodowa Konferencja Kobiet Światło Przywództwa - Integrowanie Światowych Perspektyw (The Light of Leadership - Integrating Global Perspectives) poświęcona wymianie myśli na temat przywództwa kobiet. W konferencji wzięło udział ponad 700 kobiet z 60 krajów, reprezentujących różne sektory życia społecznego: sfery rządowe, biznes, media i sztukę.

Organizatorami konferencji były International Association for Human Values1 oraz Ved Vignan Maha Vidya Peeth (VVMVP)2. Udział w konferencji wzięli przedstawiciele wielu międzynarodowych organizacji i instytucji, m.in.: Erica Mann, członek Parlamentu Europejskiego z Niemiec; Ana Teresa Dengo z Kostaryki, przedstawicielka Narodów Zjednoczonych i ambasadorka w Austrii; Amanda Ellis, dyrektor ds. rozwoju Banku Światowego; dr Nafis Sadik, dyrektor Sekretariatu Narodów Zjednoczonych z Pakistanu; oraz dr Karen Beeckman, dyrektor Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca z Genewy. Gościem honorowym był Sri Sri Ravi Shankar, założyciel Art of Living i International Association for Human Values, filantrop nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Celebrowanie kobiecości

Ideą odbywających się cyklicznie, co dwa lata, konferencji jest stworzenie platformy spotkań i wymiana poglądów kobiet liderów, które poprzez wzajemne kontakty mogą się nawzajem inspirować i wspierać. Konferencja została przygotowana na wysokim poziomie merytorycznym: aktualna tematyka, wybitni goście oraz niezwykle ciekawa organizacja. Prowokujące myślenie sesje miały charakter indywidualnych wystąpień, paneli, inter-aktywnego dialogu z publicznością, grano filmy i koncerty.

To, że konferencja odbywała się w Indiach, gdzie etykieta nie jest zbyt sztywna, miało swoje przyjemne konsekwencje. Salę obrad zdominowały barwne azjatyckie stroje kobiece - sari, a w przerwach zamiast kawy proponowano tańce. W ramach wydarzenia, w godzinach porannych, odbywały się sesje warsztatowe tańca hinduskiego, hatha jogi i oddechowych technik antystresowych. Każdego wieczoru konferencji towarzyszył bogaty program artystyczny w wykonaniu znanych artystów.

Taka dość niespotykana w Europie formuła konferencji spowodowała, że punkt ciężkości z trudności i kryzysów kobiecych został przeniesiony na celebrowanie kobie- cości.

reklama

Czytaj także

Autor:

właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej INSPIRED

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama