| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Laureaci etapu mazowieckiego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2011

Laureaci etapu mazowieckiego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2011

8 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Gala podsumowująca regionalny mazowiecki etap Konkursu „Lodołamacze 2011”. Wiemy już kto zdobył tytuł pracodawcy wrażliwego społecznie.

Z uzasadnienia Kapituły Konkursu: Za przełamywanie barier i oporów społecznych wobec osób niepełnosprawnych, oraz nowatorstwo, kreatywność i odpowiedzialną politykę w zakresie ich integracji społecznej, aktywizacji zawodowej i zatrudnienia.Za stworzenie warunków w których osoby niepełnosprawne, w tym przede wszystkim niewidome i słabowidzące pochodzące z terenów wiejskich, mogły się  realizować społecznie i zawodowo.

II miejsce: Zespół Regionalny Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego, Warszawski Dom pod Fontanną, ul. Nowolipki 6a, 00-153 Warszawa.

SuperLodołamacz: Zespół Regionalny Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego, Warszawski Dom pod Fontanną, ul. Nowolipki 6a, 00-153 Warszawa.

Kapituła wyróżniła Warszawski Dom pod Fontanną za stworzenie miejsca  wsparcia osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Za przełamywanie społecznych stereotypów dotyczących funkcjonowania tych osób zwłaszcza w obszarze zatrudnienia. Kapituła szczególnie doceniła fakt, iż działalność Warszawskiego Domu pod Fontanną przełamuje opór pracodawców przed zatrudnianiem osób ze schorzeniami natury psychicznej i stanowi wzór oraz inspirację do powstawania innych podobnych miejsc.

Wyróżnienie Specjalne: Sławomir Sękowski - Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON

Kapituła wyróżniła Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON oraz pośmiertnie założyciela  pierwszego w Polsce klubu rugby na wózkach Sławomira Sękowskiego, dzięki niemu dyscyplina ta rozwinęła się w naszym kraju.  Sam był czynnym zawodnikiem, graczem zespołu Sitting Bulls, reprezentantem Polski. Człowiek instytucja. Założył Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, był jego prezesem przez 10 lat, wypromował rugby w Polsce i na świecie.

Mimo wielu przeciwności udało mu się osiągnąć swój wymarzony cel, pozostawił dobrze przygotowaną Kadrę, osoby zarażone i w pełni zaangażowane w Rugby. Zawodników, którzy tak jak on kiedyś potrafili walczyć o każdą piłkę na boisku.

Sławek odszedł, ale pozostawił coś po sobie - swojego syna, który jest jego odbiciem oraz rodzinę rugby, która walczy dalej by cały świat zauważył jak wspaniałe jest Rugby na Wózkach i jak wiele może dać to tym ludziom, ale nie tylko im, lecz także każdej osobie, która może poczuć ducha rugby.

„Wydawać by się mogło, że nic bardziej odległego, niż rugby – agresywna, brutalna, typowo męska dyscyplina dla silnych i odważnych - i niepełnosprawni „wózkowicze”?

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK