| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Cudzoziemcy > Eurpass jako element ułatwiający proces rekrutacji

Eurpass jako element ułatwiający proces rekrutacji

Europass to zestaw formularzy opracowanych w celu ujednolicenia, a przez to także ułatwienia procesu rekrutacji pracowników. Obejmuje on komplet pięciu dokumentów pozwalających na zaprezentowanie kwalifikacji zawodowych i kompetencji kandydata.

Dokument ten obejmuje: paszport językowy regularnie aktualizowany przez jego posiadacza (opisuje w nim swoje umiejętności językowe, zgodnie z jednolitymi kryteriami przyjętymi na obszarze całej Europy), szczegółową biografię językową (przedstawiającą doświadczenia jej posiadacza związane z uczeniem się każdego z języków) i dossier umożliwiające załączenie przykładowych prac jego posiadacza w celu zilustrowania posiadanych przez niego umiejętności językowych.

Świadectwo kwalifikacji zawodowych

Ostatnim z elementów jest suplement Europass do świadectwa kwalifikacji zawodowych. Przedstawia informacje o zdobytych umiejętnościach i kompetencjach, zakresie zawodów, do wykonywania których upoważnia świadectwo, organie wystawiającym i akredytującym, osiągniętym poziomie wykształcenia, poszczególnych sposobach uzyskania świadectwa, wymaganiach dotyczących przyjęcia i możliwości dostępu do kolejnych poziomów kształcenia. Tak jak suplement do dyplomu nie zastępuje on oryginału świadectwa i nie uprawnia do formalnego uznania go przez władze innych państw członkowskich. Oba rodzaje suplementów są wydawane osobom, które ukończyły szkoły lub studia po 1 stycznia 2005 r. Nie są wydawane wstecz.

Zdaje się, że przyjęte rozwiązanie jest korzystne dla pracodawców, którzy przy pierwszym kontakcie z kandydatem do pracy chcieliby przede wszystkim otrzymywać dokumenty zwięzłe i zawierające tylko najbardziej istotne informacje.

                                                                                                                  KATARZYNA M. ŚWIDERSKA

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK