| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Cudzoziemcy > Eurpass jako element ułatwiający proces rekrutacji

Eurpass jako element ułatwiający proces rekrutacji

Europass to zestaw formularzy opracowanych w celu ujednolicenia, a przez to także ułatwienia procesu rekrutacji pracowników. Obejmuje on komplet pięciu dokumentów pozwalających na zaprezentowanie kwalifikacji zawodowych i kompetencji kandydata.

Dokument ten obejmuje: paszport językowy regularnie aktualizowany przez jego posiadacza (opisuje w nim swoje umiejętności językowe, zgodnie z jednolitymi kryteriami przyjętymi na obszarze całej Europy), szczegółową biografię językową (przedstawiającą doświadczenia jej posiadacza związane z uczeniem się każdego z języków) i dossier umożliwiające załączenie przykładowych prac jego posiadacza w celu zilustrowania posiadanych przez niego umiejętności językowych.

Świadectwo kwalifikacji zawodowych

Ostatnim z elementów jest suplement Europass do świadectwa kwalifikacji zawodowych. Przedstawia informacje o zdobytych umiejętnościach i kompetencjach, zakresie zawodów, do wykonywania których upoważnia świadectwo, organie wystawiającym i akredytującym, osiągniętym poziomie wykształcenia, poszczególnych sposobach uzyskania świadectwa, wymaganiach dotyczących przyjęcia i możliwości dostępu do kolejnych poziomów kształcenia. Tak jak suplement do dyplomu nie zastępuje on oryginału świadectwa i nie uprawnia do formalnego uznania go przez władze innych państw członkowskich. Oba rodzaje suplementów są wydawane osobom, które ukończyły szkoły lub studia po 1 stycznia 2005 r. Nie są wydawane wstecz.

Zdaje się, że przyjęte rozwiązanie jest korzystne dla pracodawców, którzy przy pierwszym kontakcie z kandydatem do pracy chcieliby przede wszystkim otrzymywać dokumenty zwięzłe i zawierające tylko najbardziej istotne informacje.

                                                                                                                  KATARZYNA M. ŚWIDERSKA

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »