| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Kultura hierarchii. Jak wygląda rynek pracy i zarządzanie ludźmi w rosyjskich przedsiębiorstwach

Kultura hierarchii. Jak wygląda rynek pracy i zarządzanie ludźmi w rosyjskich przedsiębiorstwach

Rosyjska organizacja biznesowa jest zwykle wysoce sformalizowana i zhierarchizowana. Wymaga silnego i twardego przywódcy, stylu zarządzania promującego nie tylko osiągnięcia indywidualne, ale i rezultat grupowy, w którym sukces mierzy się zyskiem i udziałami w rynku.

Trochę statystyki

Populacja Federacji Rosyjskiej to 141,5 mln mieszkańców. Gęstość zaludnienia to zaledwie 8,5 mieszkańca na km2 (gęstość zaludnienia Polski to 122 mieszkańców na km2). Ludność skoncentrowana jest głównie w miastach, gdzie mieszka ok. 73 proc. całej populacji: Federacja Rosyjska posiada 11 miast powyżej 1 mln mieszkańców. Nie jest łatwo przenieść się do miasta, albowiem należy pokonać skomplikowane procedury meldunkowe.

Główne życie gospodarcze to oczywiście dwa rywalizujące ze sobą ośrodki: Moskwa z liczbą 10,4 mln mieszkańców (nieoficjalnie 16 mln mieszkańców) oraz Sankt Petersburg z 4,6 mln ludzi (nieoficjalnie – 6,5 mln). Około 80 proc. populacji Federacji Rosyjskiej zamieszkuje w jej europejskiej części.

UWAGA

Specyfiką rosyjskiego prawa pracy jest dokument nazywany książką pracy (trudawaja kniga). W dokumencie tym zawarta jest cała dotychczasowa i obecna działalność zarobkowa pracownika oraz okresy zatrudnienia. Przy pierwszym zatrudnieniu każdy pracodawca ma obowiązek założyć pracownikowi książkę pracy. Jeśli pracownik był już wcześniej czynny zawodowo, to posiada książkę pracy, którą ma obowiązek przedłożyć każdemu nowemu pracodawcy.

@RY1@i13/2011/001/i13.2011.001.000.0024.101.jpg@RY2@

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »