reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > ZUS > Formularze ZUS > Oświadczenie do chorobowego dla medyków (wzór)

Oświadczenie do chorobowego dla medyków (wzór)

Oświadczenie do chorobowego dla medyków i strażaków to dokument, który należy przedstawić ZUS w celu uzyskania pełnego zasiłku za czas niezdolności do pracy. Pobierz wzór oświadczenia.

Oświadczenie do chorobowego dla medyków

"Oświadczenie ubezpieczonego zatrudnionego w podmiocie leczniczym/zatrudnionego w jednostce pomocy społecznej/wykonującego zadania członka ochotniczej straży pożarnej/*, że niezdolność do pracy/ kwarantanna/izolacja/izolacja domowa/* jest spowodowana COVID-19" składa się do ZUS w celu otrzymania chorobowego w wysokości 100% podstawy wymiaru zasiłku. Pełne wynagrodzenie chorobowe oraz zasiłek chorobowy przyznaje się pracownikom zatrudnionym w podmiotach medycznych i strażakom, jeśli ich niezdolność do pracy została spowodowana przez COVID-19.

Więcej informacji: 100% chorobowego dla medyków i strażaków

Instrukcja wypełniania formularza:

  1. Wypełnij WIELKIMI LITERAMI,
  2. Wypełnij kolorem czarnym lub niebieskim (nie ołówkiem),
  3. Podaj adres do korespondencji w tej sprawie.

Wzór

Oświadczenie do chorobowego - niezdolność do pracy jest spowodowana covid-19.

POBIERZ DRUK >>>

Zasiłek chorobowy 100% - dla kogo?

Ubezpieczonym zatrudnionym w podmiocie leczniczym albo w jednostce organizacyjnej pomocy społecznej świadczącej usługi całodobowo, noclegowni albo innej placówce zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku, którzy:

  • odbywają kwarantannę, izolację lub izolację w warunkach domowych, jeśli wynikają one ze styczności z osobami chorymi z powodu COVID-19 w związku z wykonywaniem obowiązków wynikających z zatrudnienia w tym podmiocie/jednostce

albo

  • niezdolni do pracy z powodu COVID-19, a niezdolność ta powstała w związku z wykonywaniem obowiązków wynikających z zatrudnienia w tym podmiocie/jednostce,

przysługuje prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100% podstawy wymiaru.

Prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100% podstawy wymiaru przysługuje także ubezpieczonym, którzy wykonują zadania członka ochotniczej straży pożarnej i którzy:

  • odbywają kwarantannę, izolację lub izolację w warunkach domowych, jeśli powstały one w związku z wykonywaniem zadań członka ochotniczej straży pożarnej

albo

  • u których stwierdzono zakażenie lub zachorowanie na chorobę zakaźną (m.in. COVID-19), jeżeli zakażenie lub zachorowanie powstało w związku z wykonywaniem zadań członka ochotniczej straży pożarnej.

Umowa o pracę i zlecenie

Zasiłek chorobowy w wysokości 100% podstawy wymiaru przysługuje osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym, zarówno obowiązkowo (np. pracownicy) jak i dobrowolnie (np. zleceniobiorcy).

Nieprawdziwe dane

W przypadku podania w oświadczeniu nieprawdziwych danych lub wprowadzenia w błąd podmiotu wypłacającego zasiłek, wypłacony zasiłek zostanie uznany za świadczenie pobrane nienależnie, które podlega zwrotowi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama