reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego

Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego

66 proc. Polaków zadeklarowało, że weźmie udział udział w referendum 25 października br. Aż 87 proc. ankietowanych chce odpowiedzieć "tak" na pytanie, czy są "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy" - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Faktów i TVN24.

66 proc. Polaków zadeklarowało, że weźmie udział udział w referendum 25 października. Zdecydowana większość z nich (aż 87 proc.) zamierza odpowiedzieć "tak" na pytanie, czy są za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy.

Z sondażu przeprowadzonego dla Faktów i TVN24 wynika, że 33 proc. obywateli zamierza na pewno wziąć udział w referendum 6 września, a 22 proc. raczej pójdzie zagłosować. 26 proc. respondentów zdecydowanie nie zamierza brać udziału w referendum, a kolejne 12 proc. raczej się nie wybierze. 7 proc. jeszcze nie podjęło decyzji.

Zobacz: Wniosek o przeliczenie wysokości emerytury

Do udziału w referendum  proponowanym przez prezydenta Dudę 25 października  wybiera się aż 66 proc. Polaków. 45 proc. zadeklarowało, że na pewno weźmie w nim udział, a 21 proc. - że raczej pójdzie do urn. 23 proc. na pewno nie weźmie udziału w głosowaniu, 7 proc. raczej nie chce iść na drugie referendum. 4 proc. ankietowanych jeszcze nie podjęło decyzji. 

Aż 87 proc. ankietowanych chce odpowiedzieć "tak" na pytanie, czy są  "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy". 9 proc. nie chce obniżenia wieku emerytalnego, zaś 4 proc. jeszcze nie zadecydowało. 

Redakcja poleca: Komplet – Prawo Pracy i ZUS

79 proc. respondentów  jest za utrzymaniem dotychczasowego funkcjonowania Lasów Państwowych, 8 proc. sprzeciwia się, zaś 13 proc. nie ma zdania.

Zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków chce 75 proc. ankietowanych. Odmiennego zdania jest 8 proc., 6 proc. jeszcze nie podjęło decyzji, zaś 1 proc. ankietowanych odmówiło odpowiedzi na pytanie lub zamierza oddać głos nieważny. 

- Październikowe referendum jest po to, by te projekty ustawy, które są przygotowane i w kancelarii prezydenta, i w "Solidarności" były potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku: obniżenie wieku emerytalnego i połączenia z okresem składkowym - wyjaśnia Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".

Zobacz również: Ochrona przed osiągnięciem wieku emerytalnego

Źródło: NSZZ Solidarność

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama