| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Uproszczona informacja o waloryzacji emerytur i rent

Uproszczona informacja o waloryzacji emerytur i rent

ZUS zakończył wysyłanie informacji o waloryzacji emerytur i rent dnia 26 marca 2015 r. Informacja została uproszczona, aby mogła być bardziej czytelna dla emerytów i rencistów.

Blisko 8 mln listów z informacją o waloryzacji świadczenia wysłał w ciągu miesiąca do swoich klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku informacje waloryzacyjne zostały uproszczone i zaprezentowane w sposób bardziej czytelny.

Ponad 7,8 mln listów z informacją o waloryzacji wysłał w tym roku ZUS. Wysyłka rozpoczęła się 25 lutego, a zakończyła 26 marca. Informacje otrzymali wszyscy pobierający emeryturę bądź rentę. Łącznie w marcu ZUS zwaloryzował blisko 8,1 mln świadczeń.

Mniejsza liczba korespondencji wynika z faktu zbiegu prawa do świadczeń niektórych z naszych klientów.

Emerytury i renty od 1 marca 2015 r. - nowe zasady

W tym roku w decyzjach waloryzacyjnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził szereg zmian, które miały poprawić czytelność wysyłanej korespondencji. I tak znacznie uproszczona została sama informacja o waloryzacji, jak i załączone do niej pouczenie. Informacja prezentuje sposób waloryzacji świadczenia, który zapisany został pogrubioną czcionką. Pouczenie zaś zostało skrócone i wyłączono z niego szczegółowe zapisy dotyczące kolejnych grup świadczeniobiorców. Cała decyzja waloryzacyjna - po wskazaniach klientów ZUS - napisana została większą czcionką.

Zadaj pytanie: FORUM

Źródło: Gabinet Prezesa ZUS

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »