reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dofinansowania do wynagrodzeń powinny być wypłacane na bieżąco

Dofinansowania do wynagrodzeń powinny być wypłacane na bieżąco

Blokowanie przez PFRON dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych było szczególnie dokuczliwe dla pracodawców zatrudniających takie osoby.

W ostatnich miesiącach bardzo duża liczba pracodawców osób niepełnosprawnych zmagała się z problemem wstrzymywania przez PFRON wypłaty dofinansowania do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych. Zgłaszało się do nas coraz więcej firm, które miały poważne problemy z uzyskaniem dofinansowania. Musieliśmy działać. Jako organizacja pracodawców nie mogliśmy akceptować takiego stanu rzeczy – mówi Monika Bugajewska-Tykarska Wiceprezes POPON.

Zawieszanie dofinansowań z PFRON dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne >>

Rada Nadzorcza PFRON pozytywnie zaopiniowała wniosek POPON dotyczący uzupełnienia jednego z załączników (INF-O-PP) wysyłanych do PFRON przez pracodawców ubiegających się o dofinansowania. Chodziło o to,  aby pracodawca wypełniający go, mógł udzielić od razu dodatkowych informacji dlaczego sytuacja jego firmy jest zagrożona.

W dniu 14 stycznia 2011 roku weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie. Rozporządzenie to zawiera poprawki do formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie. Upraszcza procedury i usprawnienia proces wypłaty dofinansowań.

PFRON wstrzymuje dofinansowania do zatrudnienia osób niepełnosprawnych >>

PFRON zgodził się także z POPON, że należy złagodzić procedury przyznawania dofinansowań do wynagrodzeń i usprawnić proces ich wypłaty. Zmiany, które wprowadzono powinny przyczynić się do usprawnienia przyznawania dofinansowań. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, iż dofinansowania do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych będą wypłacane na bieżąco – twierdzi Monika Bugajewska-Tykarska.

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama