REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy, pracę za granicą, rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz rentę rodzinną.

ZUS I Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatny wykład na temat: "Rozpoczęcie działalności gospodarczej - zasady i obowiązki". Wykład odbędzie się 25 listopada br. w godz. 9.00-12.00, w siedzibie I Oddziału ZUS w Warszawie przy ul. Senatorskiej 6/8, w sali konferencyjnej nr 117 (wejście od ul. Miodowej 5, piętro I). Wykład poświęcony jest zasadom i obowiązkom, które musi spełnić osoba rozpoczynająca lub prowadząca działalność gospodarczą, czyli do jakiego urzędu najpierw należy się udać przy rozpoczęciu działalności, jakie dokumenty wypełnić i jakie składki odpłacać za siebie i za pracowników. Omówiony też będzie program "Płatnik".

Autopromocja

Kontakt: udział należy zgłosić pod nr tel. (22) 538-20-21.

ZUS Oddział w Sosnowcu organizuje bezpłatne szkolenia dla pracodawców z terenu woj. śląskiego z następujących tematów:

 1. Szkodliwe czynniki biologiczne w środowisku pracy - ocena i ograniczanie narażenia.
 2. Zagrożenia elektromagnetyczne w służbie zdrowia.

Dla chętnych przewidziano siedmiogodzinne (jednodniowe) wykłady, które odbędą się w Oddziale ZUS w Sosnowcu przy ul. Partyzantów 1. Terminy szkoleń:

 • temat 1 - 25 listopada 2010 r.
 • temat 2 - 7 grudnia 2010 r.

Kontakt: p. Joanna Wodo, nr tel. (32) 368-34-61, fax: (32) 368-34-60, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, pok. 808. O/ZUS Sosnowiec, ul. Partyzantów 1, 41-200 Sosnowiec.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Krakowie zaprasza na bezpłatne szkolenia kierowane są do pracodawców rejestrujących działalność po raz pierwszy, z sektora budowlanego, z ochrony zdrowia, transportu, przetwórstwa przemysłowego. Szkolenia odbędą się w terminie 26-27 listopada br. i  zakończą się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Kontakt: p. Beata Nowak, nr tel. 012 424 46 535. Formularz zgłoszenia należy przesyłać na adres: ZUS O/Kraków, 31-080 Kraków, ul. Pędzichów 27, pok. 35 lub na e-mail: nowakbe@zus.pl

Zawiesiłeś działalność gospodarczą - nie musisz płacić składek ZUS


ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów:

 • budownictwa,
 • ochrony zdrowia,
 • transportu,
 • przetwórstwa przemysłowego.

Szkolenie trwa 2 dni, odbędzie się 26-27 listopada br., ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Szkolenie zakończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. (22) 714-21-88; p. Bożena Recz, nr tel. (22) 714-21-09. Zainteresowane osoby powinny nadesłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr (22) 714-26-38 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ul. 11 Listopada 15 A, 03-446 Warszawa, pok. 138 z dopiskiem ”SZKOLENIE BHP”.

ZUS I Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatny wykład na temat: "Praca za granicą, przeniesienie działalności gospodarczej, delegowanie pracownika - ustalanie właściwego ustawodawstwa". Wykład odbędzie się 29 listopada br., w godz. 9.00-12.00, w siedzibie I Oddziału ZUS w Warszawie przy ul. Senatorskiej 6/8, w sali konferencyjnej nr 117 (wejście od ul. Miodowej 5, piętro I). Na wykładzie omówione zostaną przepisy zawarte w nowym Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 i w Rozporządzeniu 987/2009. Zostaną przedstawione zasady ustalanie właściwego ustawodawstwa dla osób pracujących za granicą, delegowanych do pracy za granicą lub przenoszących działalność gospodarczą za granicę.

Kontakt: udział należy zgłosić pod nr tel. (22) 538-20-21.

Autopromocja

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Kujawsko - Pomorskim Związkiem Pracodawców i Przedsiębiorców zapraszają pracodawców i osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, okresowe szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie odbędzie się w Toruniu w dniach 29-30 listopada br. w godz. 10.00-16.00 w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Włocławskiej 167. Poprowadzą je specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy.

Kontakt: p. Dorota Filarecka-Stanek, nr tel. (52) 585 91 64 (Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców w Bydgoszczy).

Poradnik dla pracowników delegowanych


ZUS Oddział w Gdańsku organizuje bezpłatne szkolenia dla pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy w jednym z następujących sektorów:

Zakres tematyczny szkoleń obejmuje zagrożenia powodujące wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Szkolenia przeprowadzą wykładowcy Biura Consultingowo-Handlowego "Gwarancja", w Centrum Biznesu Zieleniak, ul. Wały Piastowskie 1, 80-958 Gdańsk, sala nr 1602 I, piętro 16, godz. 9.00. Organizowane szkolenia zostaną zakończone wydaniem stosownych zaświadczeń. Zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Olga Łasecka - BCH "Gwarancja" Oddział Poznań, nr tel. 607 518 970, email: olga.lasecka@gwarancja.com.pl

Kontakt: Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji Oddział ZUS w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 146, 80-865 Gdańsk, p. Joanna Zawadzka, nr tel. (58) 524-85-38.

ZUS Oddział w Legnicy zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat: "Prawo do renty rodzinnej". Szkolenie odbędzie się 29 listopada br. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 26, sala nr 100, I piętro. Szkolenie poprowadzi p. Małgorzata Gołębska, kierownik referatu Wydziału Przyznawania Emerytur i Rent Oddziału ZUS w Legnicy. Każdy zainteresowany zdobędzie wiedzę o warunkach, jakie trzeba spełnić, by otrzymać rentę rodzinną. Wykładowca omówi, kto i kiedy może starać się o przyznanie renty oraz wyjaśni, w jaki sposób ustala się wysokość świadczenia.

Kontakt: Wydział Organizacji nr tel. (76) 876 41 63, e-mail: kureke@zus.pl, wolegnica@interia.pl. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są w salach obsługi klientów w Oddziale i we wszystkich placówkach terenowych.

ZUS Oddział w Rzeszowie organizuje bezpłatne, jednodniowe szkolenie z udziałem specjalistów z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy na temat: "Praktyczne zasady bezpiecznej eksploatacji maszyn i urządzeń". Szkolenie adresowane jest do pracowników, pracodawców i przedstawicieli firm. Odbędzie się 29 listopada br. w siedzibie Oddziału ZUS w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 12, sala 2 (parter). Początek o godz. 8.30.

Kontakt: potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu pod nr tel. (17) 867 52 51, 867 52 79 lub osobiście w ZUS, ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

Coraz więcej Polaków prowadzi działalność gospodarczą


ZUS Oddział w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na bezpłatne szkolenie dla osób, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Szkolenie poprowadzą eksperci z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ZUS i Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Szkolenie odbędzie się 29 listopada br. w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS przy ul. Sikorskiego 42, piętro III - sala konferencyjna. W programie:

 • Ekspert Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp. omówi jak przebiega rejestracja działalności gospodarczej (wniosek EDG-1), wyjaśni też procedurę rejestracji w "jednym okienku" w Urzędzie Miasta.
 • Eksperci Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. wyjaśnią kwestie:

- rejestracji przedsiębiorcy w urzędzie skarbowym i rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług;

- rejestracji przez przedsiębiorców jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, np. spółek cywilnych;

- wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym i zasad opodatkowania: podatkiem dochodowym od osób fizycznych (zasady ogólne, podatek liniowy), ryczałtem ewidencjonowanym oraz kartą podatkową.

Kontakt: chętni do wzięcia udziału w szkoleniu powinni zgłosić się do 26 listopada br. pod nr tel. 95 739 54 61.

Ocena organizacji i warunków pracy w przedsiębiorstwach

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla małych i średnich firm z sektorów:

 • budownictwo,
 • ochrona zdrowia,
 • transport,
 • przetwórstwo przemysłowe.

Celem szkolenia jest wskazanie zagrożeń powodujących wypadki i choroby zawodowe oraz zapobieganie tym zjawiskom. Szkolenie odbędzie się 29 listopada br.

Kontakt: p. Joanna Zawadzka, nr tel. (58) 524 85 38.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Szkolenia policjantów i skoszarowanie: ważny komunikat MSWiA

  Szkolenia w systemie skoszarowanym w Policji mogą odbywać jedynie osoby realizujące w Policji powszechny obowiązek obrony, albo funkcjonariusze odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w nadzwyczajnych okolicznościach jak np. w stanie klęski żywiołowej. Wynika z tego, że policjanci odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w zwykłych okolicznościach nie mogą być szkoleni w systemie skoszarowanym. Jak być powinno? Komenda Główna Policji zadeklarowała szczegółową analizę postanowień aktów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych jednostkach szkoleniowych. Szykują się kontrole!

  Zatrudnianie cudzoziemców. Zezwolenie na pracę ma aż sześć typów: A, B, C, D, E, S. Który wybrać?

  Zezwolenie na pracę to dokument legalizujący pracę w Polsce cudzoziemca, który nie jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia. Polskie przepisy przewidują zezwolenia sześciu typów. Rodzaj zezwolenia na pracę, który musi posiadać cudzoziemiec zależy od tego, przez jaki okres zamierza pracować w Polsce, jaki charakter ma mieć jego praca, oraz – czy będzie pracował dla podmiotu polskiego, czy zagranicznego.

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych

  Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych - to zagadnienie okazało się problematyczne, na etapie ubiegania się o wykonywanie zawodu lekarza, pielęgniarki, położnej czy dentysty. W związku z tym Minister Zdrowia Izabela Leszczyna rozważy propozycję zmiany legislacyjnej w zakresie składanego oświadczenia co do prowadzonego postępowania karnego przeciwko osobom mającym wykonywać zawód medyczny. Być może dojdzie do zmiany w sprawie procedury otrzymywania przez lekarzy, lekarzy dentystów oraz pielęgniarki i położne uprawnień do wykonywania tych zawodów.

  Szukasz dobrej pracy? Pamiętaj o liście motywacyjnym. Musi być profesjonalnie przygotowany!

  List motywacyjny to dokument, w którym składająca go osoba wyjaśnia, z jakich powodów ubiega się np. o zatrudnienie. Chociaż złożenie listu motywacyjnego nie zawsze jest wymagane przez potencjalnego pracodawcę, to warto mu pokazać, że składającemu naprawdę zależy na podjęciu zatrudnienia.

  REKLAMA

  Pracownicy naukowi dostaną podwyżki o 30%. Profesor zarobi co najmniej 9370 zł miesięcznie, profesor uczelni – 7777,10 zł, adiunkt – 6840,10 zł, inny nauczyciel akademicki – 4685 zł [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

  Wynagrodzenia pracowników naukowych pójdą w górę. Minister nauki Dariusz Wieczorek podpisał rozporządzenie, dzięki któremu podwyżki otrzymają pracownicy naukowi zatrudnieni na uczelniach publicznych oraz w Polskiej Akademii Nauk. Wynagrodzenie zasadnicze profesora wzrośnie z 7210 zł do 9370 zł. Naukowcy dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

  Urząd do spraw kombatantów ma nowego szefa. Został nim Lech Parell

  Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ma nowego szefa. Po odwołaniu Jana Józefa Kasprzyka premier Donald Tusk powołał na to stanowisko Lecha Parella. Akt powołania wręczyła mu minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  Asystencja osobista. Ustawa wyczekiwana przez osoby z niepełnosprawnościami

  W Polsce jest ponad 3 mln osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności. Poziom zatrudnienia tych osób odbiega od innych państw europejskich. Brakuje też dla nich i ich rodzin systemowego wsparcia w środowisku lokalnym. Z tego względu tak bardzo wyczekiwane jest wprowadzenie ustawy o asystencji osobistej.

  Ruchomy czas pracy – rozkład czasu pracy wygodny dla pracodawcy i pracownika

  Rozkład czasu pracy może przewidywać różne godziny rozpoczynania pracy w dniach, które zgodnie z tym rozkładem są dla pracowników dniami pracy. Dzięki wprowadzeniu ruchomego czasu pracy pracownicy mogą – przy zachowaniu 8-godzinnej normy dobowej – rozpoczynać i kończyć pracę o różnych porach w poszczególnych dniach.

  REKLAMA

  Zakwaterowanie dla pracowników delegowanych do pracy za granicę bez podatku – wyrok NSA

  Zapewnienie pracownikowi delegowanemu, zwłaszcza na krótki czas, nieodpłatnego zakwaterowania i pokrycia kosztów podróży nie powoduje powstania po jego stronie przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych – wyrok NSA z 1 sierpnia 2023 r. (II FSK 270/21).

  Jak pracodawca może zareagować na przyprowadzanie przez pracownika dziecka do pracy

  Pracownica zatrudniona w sklepie kolejny raz przyprowadziła do pracy 5-letniego syna. Tłumaczyła to tym, że syn ma katar i nie mógł iść do przedszkola, a pracownica nie ma już urlopu na żądanie. W sklepie 5-latek siedzi sam na zapleczu, kiedy pracownica pracuje, co budzi nasze duże obawy o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Ponadto pracownica nie skupia się w pełni na pracy, tylko co chwilę oddala się ze stanowiska pracy na zaplecze, żeby sprawdzić, co z dzieckiem. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Czy możemy ukarać ją upomnieniem lub naganą albo zwolnić, żeby w jej miejsce zatrudnić w pełni efektywnego pracownika? Czy możemy wprowadzić w regulaminie pracy regulację zakazującą przychodzenia do pracy z dzieckiem?

  REKLAMA