reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 26 lipca 2020 r.

Przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 26 lipca 2020 r.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z ZUS i zasiłek opiekuńczy z KRUS przysługuje także po 12 lipca. Zostaje ponownie przedłużony - będzie obowiązywał w wakacje, póki co do 26 lipca 2020 r. Zasiłek ten wprowadzono w związku z opieką nad dzieckiem w czasie epidemii koronawirusa.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 27 lipca 2020 r. już nie przysługuje

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z ZUS i zasiłek opiekuńczy z KRUS po 12 lipca 2020 r.

Na podstawie art. 4 ust. 3 i art. 4a ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych ponownie przedłuża się okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego z ZUS oraz zasiłku opiekuńczego z KRUS.

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami dodatkowy zasiłek opiekuńczy oraz odpowiednio zasiłek opiekuńczy przysługuje nie dłużej niż do dnia 26 lipca 2020 r.

Rozporządzenia wchodzą w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 13 lipca 2020 r.

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Prawo pracy i ZUS. Pakiet 5 ebooków

Zasiłki te zostały wprowadzone w związku z koniecznością sprawowania przez rodziców opieki nad dziećmi w czasie epidemii koronawirusa, kiedy to żłobki, przedszkola i szkoły zostały pozamykane. Prawo do zasiłku jest po raz kolejny przedłużone mocą rozporządzeń Rady Ministrów. Przysługuje więc także w wakacje - póki co do 26 lipca 2020 r.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1232)

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1231)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Szlachcic

Analityk Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama