REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Jesteśmy uczestnikami, a czasami też czynnymi aktorami, procesów decydujących o efektywności i kulturze pracy – nie tylko w skali naszych organizacji. Jednym z dylematów stojących przed nami jest kwestia wyboru między poziomem różnorodności a spójności zespołów i organizacji.
Współczesne korporacje są coraz bardziej świadome wagi różnorodności, równości i kultury włączania w miejscu pracy. DEI (diversity, equity i inclusion) odnosi się do praktyk zapewniających jednakowe traktowanie zatrudnionych niezależnie od różnic kulturowych, etnicznych i społecznych. Adaptacja ram DEI do strategii firmy sprzyja tworzeniu bardziej przekrojowego demograficznie środowiska pracy. To zwiększona tolerancja i przyczynek do poprawy efektywności, kreatywności i innowacyjności. Inicjatywy z tego obszaru są obecnie powszechnym już elementem polityki przedsiębiorstw, którym zależy na sukcesie rynkowym i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w dynamicznym otoczeniu biznesowym.
Prawie cztery piąte ankietowanych uważa, że pracowników oceniać należy wyłącznie ze względu na kompetencje i osiągnięcia, a nie jakiekolwiek inne kryteria. Takie podejście reprezentuje 84% kobiet i 74% mężczyzn. Takie wyniki przyniosło badanie „Różnorodność w miejscu pracy”.
Poznaj osiem świetnych wskazówek dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy i korzyści, jakie może ono przynieść Tobie i Twoim pracownikom.
REKLAMA
W miarę jak nasza globalna społeczność staje się coraz bardziej zróżnicowana, znaczenie tworzenia bardziej reprezentatywnych miejsc pracy staje się coraz ważniejsze. Dywersyfikacja siły roboczej ma istotny wpływ na kulturę korporacyjną, innowację i sukces organizacji.
Różnorodny zespół może grać do jednej bramki i wspólnie osiągać ponadprzeciętne wyniki – pokazuje raport opracowany przez Deel. Stworzenie zespołu, którego członkowie będą efektywnie ze sobą współpracować to prawdziwe wyzwanie. Inne potrzeby, oczekiwania i wizje kariery trudno pogodzić. Im szersza, bardziej globalna pula talentów, tym większa szansa na lepsze wyniki biznesowe.
DEI (różnorodność, równość, włączanie) zyskuje na znaczeniu. Zarówno z uwagi na presję regulacyjną, jak i rosnącą świadomość biznesu oraz przemiany społeczno-kulturowe. Sektorem, który poprzez swoją specyfikę może zmieniać postrzeganie świata oraz przyczyniać się do kształtowania narracji i upowszechniania wiedzy na szeroką skalę jest branża kreatywna.
W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, gdzie organizacje stają w obliczu coraz większej różnorodności w miejscu pracy, zarządzanie różnorodnością staje się kluczowym czynnikiem sukcesu. Tradycyjne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi staje się niewystarczające w kontekście złożoności i dynamicznych zmian w środowisku biznesowym. Firmy muszą zmienić swoje podejście i zacząć tworzyć efektywne i inkludujące miejsca pracy, które uwzględniają różnorodność pracowników i wykorzystują jej potencjał.
REKLAMA
Nierówności w firmach są najczęściej dostrzegane na tle płci i wieku – takie wnioski płyną z 51. Monitora Rynku Pracy, przeprowadzonego przez Randstad we współpracy z Instytutem Badań Pollster.
REKLAMA