REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca zdalna szuka studenta

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Randstad Polska
lider na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, jest częścią holenderskiego Randstad N.V.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
AVON Operations Polska

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego praca zdalna to dobry pomysł dla studenta? Studenci to najczęściej osoby, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy i zaczynają zdobywać doświadczenia zawodowe. Dla potencjalnych pracodawców są atrakcyjni, ponieważ charakteryzują się wysoką elastycznością – zarówno pod względem czasowym, jak i dostosowania się do warunków pracy. Asystenci w działach marketingu, junior IT specialists, praca na bazach danych – takie oferty najczęściej czekają na studentów w sieci.

Pracownik, którego łatwo ukształtować

Studenci to grupa społeczna, która wykazuje się jednocześnie otwartością i kreatywnością oraz świetnie odnajduje się w świecie nowych technologii. Nie jest jeszcze nauczona sztywnych schematów i potrafi spojrzeć na projekt z nowej perspektywy. Obecni studenci już od najmłodszych lat poznawali nowe technologie i obecnie są z nimi doskonale zaznajomieni. Dzięki temu, gdy na rynku pojawi się jakaś nowość, szybko się adaptują do zmian. Co więcej, ich potencjalny brak doświadczenia wcale nie musi być wadą. Firma, która zatrudni studenta, jako jego pierwszy lub jeden z pierwszych pracodawców, nie będzie musiała zmagać się z niekorzystnymi nawykami z poprzednich stanowisk.

REKLAMA

Autopromocja

Polecamy: Kodeks pracy 2020 PREMIUM

"Studenci, których liczba w Polsce w zeszłym roku przekraczała ponad milion osób, stanowią dla wielu pracodawców bardzo atrakcyjną grupę potencjalnych pracowników. W obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19, grupa ta stała się tym atrakcyjniejsza, iż ich dostępność i elastyczność uległa znacznej poprawie. Wszystko to za sprawą zdalnego nauczania i większej otwartości na oferty, również takie, które nie są do końca związane z ich kierunkiem studiów" -tłumaczy Paulina Czerwińska, Starszy Specjalista ds rekrutacji professionals w Randstad.

Stanowiska asystenckie, młodsi specjaliści – przykłady pracy zdalnej dla studentów

Najczęściej pojawiającymi się ofertami pracy zdalnej dla studentów, bądź absolwentów uczelni wyższych, są m.in. stanowiska asystenckie w działach marketingu, finansów czy administracji. Dużą popularnością cieszą się także płatne praktyki i staże w działach HR. Są to więc role, gdzie nie jest wymagana stuprocentowa obecność w biurze, a większość pracy można spokojnie wykonać zdalnie. Wciąż dużo ofert napływa także z działów IT, które szukają pracowników na poziomie junior. Zwłaszcza firmy informatyczne są coraz bardziej otwarte na studentów będących na ostatnim roku, bądź też osoby, które dopiero co uzyskały dyplom.

"Pracodawcy chętniej niż jeszcze w zeszłym roku rozpatrują osoby z mniejszym doświadczeniem, ale które w swoim CV mogą pochwalić się dodatkowymi kursami, uczestnictwem w projektach uczelnianych lub własnymi inicjatywami" - tłumaczy Paulina Czerwińska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praca dla studenta” czyli jedynie dla osób z legitymacją?

Czy „praca dla studenta” jest jedynie skierowana do osób z ważną legitymacją? Nie do końca. W wielu przypadkach potencjalni pracodawcy rozpatrują osoby na kończące naukę lub takie, które niedawno odebrały dyplom i dopiero zdobywają pierwsze zawodowe doświadczenie.

Firmy decydują się na zatrudnienie takich osób, ponieważ studenci na początku nauki, ze względu na większą ilość zajęć szkolnych, mogą nie być w pełni dyspozycyjni. Tacy kandydaci mają już także nieco większą wiedzę lub są po pierwszych stażach czy praktykach, co daje im przewagę również pod kątem umiejętności praktycznych.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop adopcyjny 2025. Adopcja dziecka i wszystkie urlopy przysługujące rodzicom

Urlop adopcyjny to skrótowa nazwa urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. To urlop macierzyński na dziecko adoptowane lub przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej (nie dotyczy zawodowych rodzin zastępczych). Oto wszystkie urlopy, które w 2025 r. należą się po adopcji dziecka lub dzieci. Gwarantuje je Kodeks pracy.

Zakazy dla pracodawcy dotyczące kobiet w ciąży i karmiących piersią [Kodeks pracy]

Prawo pracy w sposób szczególny chroni kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. W tym celu zostały skonstruowane zakazy dla pracodawców zatrudniających takie osoby. Czego dotyczą art. 176, 178, 179 Kodeksu pracy?

Jak korporacje mogą stworzyć inkluzywne środowisko pracy? [Poradnik]

W świecie, który staje się coraz bardziej globalny, zróżnicowany i świadomy społecznie, inkluzywność w miejscu pracy przestaje być opcjonalnym dodatkiem do kultury organizacyjnej. Coraz częściej jest to warunek konieczny do utrzymania konkurencyjności, przyciągania talentów i budowania zdrowej, silnej organizacji. Jednak wdrażanie autentycznej inkluzywności to proces – głęboki, wymagający odwagi, zaangażowania i gotowości do zmiany.

Wyższy dodatek za pracę w nocy od 1 maja 2025 r. Dla kogo?

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w maju 2025 r.? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

REKLAMA

Maj 2025: kalendarz do druku [PDF]

Pobierz kalendarz maja 2025 do druku z miejscem na notatki. Maj 2025 roku zawiera dwa święta ustawowo wolne od pracy. W tym miesiącu jest również Dzień Matki. Najważniejsze daty już są zaznaczone. Wydrukuj i dopisz swoje notatki.

Niedziele handlowe - maj 2025

Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 kwietnia 2025 r. Czy w maju i czerwcu również będą niedziele handlowe? Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych.

Maj 2025 – dni wolne, godziny pracy

Maj 2025 – dni wolne i godziny pracy czyli jaka jest norma godzin pracy w miesiącu. Kalendarz maja w 2025 roku zawiera 2 święta ustawowo wolne od pracy. Jedno z nich wypada w sobotę, a to oznacza dodatkowy dzień wolny w tym miesiącu.

Albo matka albo ojciec. Tylko jedno skorzysta z tego uprawnienia

W prawie pracy jest wiele uprawnień rodzicielskich. Pracownicy będący rodzicami mają dodatkowe przywileje jak urlopy, przerwy w pracy, łatwiejszy dostęp do elastycznej organizacji pracy, np. pracy zdalnej. Niektóre prawa przysługują tylko jednemu z rodziców dziecka. Czy 2 dni albo 16 godzin wolnego w roku na opiekę nad dzieckiem zdrowym przysługuje matce i ojcu dziecka?

REKLAMA

Podwyżki w budżetówce 2025. Jak zmienią się pensje nauczycieli, urzędników i pracowników samorządowych? Czy będzie wyrównanie od 1 stycznia?

Rok 2025 przynosi kolejne napięcia w sektorze publicznym. Rząd zapowiada kontynuację polityki wzrostu wynagrodzeń w budżetówce, ale samorządy alarmują: „nie mamy z czego płacić”. Jakie grupy zawodowe mogą liczyć na realny wzrost pensji? Kto sfinansuje podwyżki – budżet centralny czy gminy? I czy te zmiany wystarczą, by zatrzymać falę odejść z sektora publicznego?

Odprawy pracownicze w 2025 r.

Odprawy pracownicze w 2025 r. są bardzo różnorodne. Kwoty i zasady wypłaty świadczeń finansowych różnią się oczywiście od sytuacji, w jakiej znajdzie się pracownik, ale też od zawodu jaki wykonuje. Poniżej opis kilku przykładowych odpraw, jakie może uzyskać pracownik.

REKLAMA