REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niedziela handlowa - marzec 2022

Redakcja
Czy w marcu 2022 jest niedziela handlowa? Czy 6 marca, 13 marca, 20 marca, 27 marca to niedziela handlowa? Oto kalendarz.
Czy w marcu 2022 jest niedziela handlowa? Czy 6 marca, 13 marca, 20 marca, 27 marca to niedziela handlowa? Oto kalendarz.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Niedziela handlowa - marzec 2022 ma 4 niedziele. Czy 6 marca, 13 marca, 20 marca, 27 marca 2022 to niedziela handlowa? Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa zgodnie z kalendarzem?

Niedziela handlowa - marzec 2022 roku

Czy w marcu 2022 roku jest niedziela handlowa? Kalendarz marca zawiera 4 niedziele:

Autopromocja
  • 6 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • 20 marca 2022
  • 27 marca 2022

Czy są to niedziele handlowe?

Marzec 2022 - kalendarz

marzec 2022 niedziela handlowa kalendarz 6 marca 13 marca 20 marca 27 marca

 

 

Shutterstock

6 marca, 13 marca, 20 marca, 27 marca 2022 – czy to niedziela handlowa?

6 marca, 13 marca, 20 marca, 27 marca 2022 czyli wszystkie 4 niedziele miesiąca to niedziele niehandlowe. Marzec nie należy do wyjątków od zakazu handlu. W marcu nie ma też świąt, przed którymi występują niedziele handlowe, ani nie jest to jeden z czterech miesięcy w roku, których ostatnia niedziela jest handlową.

Marzec 2022 (niedziela)Niedziela handlowa
6 marzec 2022nie
13 marzec 2022nie
20 marzec 2022nie
27 marzec 2022nie

Zakaz handlu w niedziele reguluje Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. W art. 7 ust. 1 ustawy wymieniono siedem wyjątków w roku kalendarzowym, kiedy to zakazu handlu w niedzielę nie obowiązuje. Należą do nich:

  • kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia;
  • niedziela bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy;
  • ostatnia niedziela przypadająca w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Mamy więc 4 stałe miesiące, których ostatnia niedziela zawsze jest niedzielą handlową: styczeń, kwiecień, czerwiec i sierpień. Oprócz tych niedziel każda niedziela bezpośrednio poprzedzająca Wielkanoc oraz dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie to też niedziele handlowe. Żaden z tych wyjątków nie przypada na marzec.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Jeśli w dniu wyliczonym jako wyjątek od zakazu handlu w niedziele wypada święto ustawowo wolne od pracy, zakaz handlu obowiązuje.

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?

Ostatnia niedziela handlowa była 30 stycznia 2022 roku. W lutym nie było niedziel handlowych i w marcu też nie będzie. Kiedy zatem wypada najbliższa niedziela z dozwolonym handlem? Kolejna niedziela handlowa będzie dopiero:

10 kwietnia 2022 r.

Kiedy wypadają wszystkie niedziele handlowe w 2022 roku? Sprawdź: Niedziela handlowa 2022 - kalendarz

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 936)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prace interwencyjne PUP - co to? Jakie to korzyści dla pracodawcy i bezrobotnego?

Czym są prace interwencyjne z PUP? Dlaczego warto skorzystać z tego wsparcia z urzędu pracy? Jakie korzyści ma bezrobotny, a jakie pracodawca? Ile wynosi refundacja wynagrodzenia?

1780,96 zł brutto do 19 kwietnia 2024 r. dla tej grupy emerytów

W piątek, 19 kwietnia 2024 r., na konta 6,6 mln emerytów trafi ponad 11 mld złotych. Tego dnia ZUS przeleje kolejną transzę trzynastych emerytur.

Policjant chciał uzyskać dodatkowy płatny urlop bo pracował gdy był smog. Czy uzyskał?

Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gliwicach toczyła się ciekawa sprawa, która trafiła tam na skutek wniesienia przez policjanta A.K. skargi na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dlaczego policjant wniósł skargę? Ponieważ decyzja nie była wydana po jego myśli. Mianowicie Komendant nie przyznał policjantowi dodatkowego płatnego urlopu, o który ten wnosił. Policjant chciał dostać urlop ze względu, na jego zdaniem, pracę w szkodliwych dla zdrowia warunkach - gdy stężenie SMOGU było wysokie.

Zmiany w kodeksie pracy co do BHP - dotyczą wielu branż

To będzie nie mała rewolucja dla takich branż i rodzajów pracy jak: praca przy produkcji i stosowaniu pestycydów, produkcji i przetwórstwie tworzyw sztucznych, w przemyśle gumowym, farmaceutycznym, metalurgicznym, kosmetycznym, w budownictwie, w placówkach ochrony zdrowia, w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych i warsztatach samochodowych. Dlaczego? Ponieważ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało kolejny już projekt zmian w zakresie prawa pracy. Tym razem chodzi o pewne czynniki oraz procesy stwarzające szczególne zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników. Trzeba będzie zmienić rejestry prac i pracowników.

REKLAMA

Trzęsienie ziemi w Poczcie Polskiej. Tysiące osób ma stracić pracę

Poczta Polska, narodowy operator pocztowy, planuje wprowadzić istotne zmiany w swojej strukturze zatrudnienia i funkcjonowaniu placówek. Według doniesień prasowych, spółka zamierza znacznie ograniczyć liczbę pracowników oraz zmniejszyć liczbę otwartych okienek i skrócić godziny pracy swoich urzędów.

336,36 zł dodatku do emerytury dla sołtysów już po 7 latach

336,36 zł to kwota dodatku do emerytury dla sołtysów, do której prawo nabędą już po 7 latach pełnienia funkcji.

Gaslighting - jak się bronić i radzić sobie z manipulacją emocjonalną?

Czym jest gaslighting? Jak go rozpoznać, bronić się i radzić sobie z manipulacją emocjonalną? Oto 6 strategii na zdemaskowanie gaslightingu: rozpoznanie i przezwyciężanie manipulacji emocjonalnej.

Nastolatek też może mieć konto na PUE ZUS. Przyda się np. do ubezpieczenia zdrowotnego lub renty rodzinnej

ZUS informuje, że nie tylko osoby pełnoletnie mogą mieć swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Takie konto może też mieć nastolatek, który ukończył 13 lat. Aby je założyć musi mieć swój dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Do czego nastolatkowi może się przydać konto na PUE ZUS?

REKLAMA

Zwolnienie ze świadczenia pracy, wypowiedzenie zmieniające lub rozwiązanie umowy o pracę? To może dotknąć tę grupę pracowników

Stwierdzenie przez lekarza medycyny pracy przeciwskazań do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownika powoduje brak możliwości jej wykonywania. Co powinien wówczas zrobić pracodawca?

Kilometrówka 2024 – ile wynosi stawka za kilometr?

Kilometrówka w 2024 roku wynosi 1,15 zł . Czy jest to stawka kilometrówki dla wszystkich pojazdów? Jaki jest wzór na wyliczenie, ile należy się pracownikowi za podróż prywatnym samochodem w celach służbowych w 2024 roku?

REKLAMA