REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Możesz otrzymać 5025 zł na naukę języka, studia podyplomowe, kurs prawa jazdy i inne - rusza nowy program WUP

Możesz otrzymać 5025 zł na naukę języka, studia podyplomowe, kurs prawa jazdy i inne - rusza nowy program WUP
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchamia projekt „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I". WUP zachęca: chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności zawodowe? Jeśli odpowiedź brzmi pozytywnie należy śledzić informacje i przystąpić do rekrutacji, która rusza prawdopodobnie w kwietniu 2024 r. Można otrzymać nawet 5025 zł!

„Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I" - co to jest?

Przygotowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projekt „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I" oferuje usługi z obszaru doradztwa zawodowego, szkoleń, studiów podyplomowych, usług o charakterze zawodowym, potwierdzania kwalifikacji, jak również innych usług rozwojowych typu coaching i mentoring. Uczestnik projektu będzie mógł wykorzystać dofinansowanie na usługi w tzw. Bazie Usług Rozwojowych, która obejmuje powyższe formy. Istotą projektu jest podnoszenie kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą skorzystać z proponowanego im wsparcia. Wsparcie jest duże, bo całościowa wartość projektu wynosi 90 000 000,00 zł, w tym: wkład funduszy europejskich: 76 500 000,00 zł, wkład budżetu państwa: 9 000 000,00 zł

Projekt realizowany jest w oparciu o program „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027", Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.14 Kształcenie osób dorosłych w systemie popytowym, typ A, jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Kto może skorzystać z programu "Małopolski Pociąg do Kariery"?

Z programu "Małopolski Pociąg do Kariery" mogą skorzystać osoby dorosłe spełniające łącznie poniższe 3 wymogi, muszą to być: osoby pełnoletnie; osoby związane z Małopolską, czyli takie, które wykażą w procesie rekrutacji, że mieszkają w tym regionie lub pracują w Małopolsce; osoby pracujące (np. zatrudnione na podstawie stosunku pracy, umowy zlecenia czy o dzieło) czy też posiadające obowiązujące powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, które są aktywnymi członkami Ochotniczej Straży Pożarnej, są rolnikami ubezpieczonymi w KRUS. Jedynie osoby, które są niepełnosprawne nie muszą być zatrudnione. Oczywiście wszystko musi być potwierdzone odpowiednimi i ważnymi oświadczeniami i zaświadczeniami. Z dofinansowania nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy.

Są limity miejsc do programu "Małopolski Pociąg do Kariery"

Rekrutacja będzie realizowana do limitów miejsc w poszczególnych grupach:

  1. osoby w wieku 18 – 24 lata spełniające powyższe kryteria – maksymalnie 2526 miejsc,

  2. osoby w wieku 25 – 89 lat spełniające powyższe kryteria – maksymalnie 10104 miejsc.

Równocześnie, przy uwzględnieniu powyższych limitów, w projekcie zagwarantowano minimalną liczbę miejsc dla:

  1. kobiet w wieku 18–89 lat z wykształceniem maksymalnie policealnym – co najmniej 3500 miejsc,

  2. osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą być osobami pracującymi w rozumieniu powyższej definicji – co najmniej 500 miejsc.

  3. osób po 50 roku życia – co najmniej 1000 miejsc.

Łącznie w pierwszej rekrutacji Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie dysponuje 12630 miejscami.  To duża liczba miejsce, która pozwoli rozwinąć karierę zawodową czy też umożliwi pomoc w zaplanowaniu zmiany ścieżki zawodowej.

Ścieżka klienta w projekcie Małopolski Pociąg do Kariery odbywa się w kilku krokach: 1. Rekrutacja; 2. Bilans Kariery Online; 3. Dofinansowanie na szkolenia; 4. Specjalistyczne usługi doradztwa zawodowego

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie opisuje ścieżkę zakwalifikowania się do programu:

Przykład

Krok pierwszy: Rekrutacja - ankieta na stronie internetowej WUP oraz przedłożenie zaświadczeń.

Krok drugi: Bilans Kariery Online - usługa doradcza oparta o narzędzie elektroniczne i wsparcie doradcy zawodowego.

Krok trzeci: Dofinansowanie na szkolenia - jako uczestnik otrzymasz 335 bonów, każdy o wartości 15 zł. Łączna wartość bonów szkoleniowych (dofinansowanie + wkład własny) wyniesie 5025 zł, Twój obowiązkowy wkład własny wyniesie 10% wartości bonów szkoleniowych. Rozliczyć bonami będziesz mógł także egzaminy, które zmierzają do uzyskania kompetencji lub kwalifikacji za wyjątkiem szkoleń miękkich (np. komunikacji, asertywności). Rozliczysz usługi w formie indywidualnej i grupowej, stacjonarnie, zdalnie w czasie rzeczywistym lub też w formie mieszanej (stacjonarnej ze zdalną w czasie rzeczywistym). Usług e-learningu nie rozliczysz.

Krok czwarty: Specjalistyczne usługi doradztwa zawodowego. Jako uczestnik projektu oprócz dofinansowania na szkolenia będziesz mógł wybrać jedną z usług: Bilans Kompetencji Pogłębiony, Coaching Kariery – doradztwo zawodowe z elementami coachingu, AC/DC Assessment Center / Development Center– ocena kompetencji przekrojowych, Warsztaty rozwijające kompetencje przekrojowe.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Media

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gaslighting - jak się bronić i radzić sobie z manipulacją emocjonalną?

Czym jest gaslighting? Jak go rozpoznać, bronić się i radzić sobie z manipulacją emocjonalną? Oto 6 strategii na zdemaskowanie gaslightingu: rozpoznanie i przezwyciężanie manipulacji emocjonalnej.

Nastolatek też może mieć konto na PUE ZUS. Przyda się np. do ubezpieczenia zdrowotnego lub renty rodzinnej

ZUS informuje, że nie tylko osoby pełnoletnie mogą mieć swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Takie konto może też mieć nastolatek, który ukończył 13 lat. Aby je założyć musi mieć swój dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Do czego nastolatkowi może się przydać konto na PUE ZUS?

Zwolnienie ze świadczenia pracy, wypowiedzenie zmieniające lub rozwiązanie umowy o pracę? To może dotknąć tę grupę pracowników

Stwierdzenie przez lekarza medycyny pracy przeciwskazań do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownika powoduje brak możliwości jej wykonywania. Co powinien wówczas zrobić pracodawca?

Kilometrówka 2024 – ile wynosi stawka za kilometr?

Kilometrówka w 2024 roku wynosi 1,15 zł . Czy jest to stawka kilometrówki dla wszystkich pojazdów? Jaki jest wzór na wyliczenie, ile należy się pracownikowi za podróż prywatnym samochodem w celach służbowych w 2024 roku?

REKLAMA

Ryczałt samochodowy 2024 – kalkulator

Kalkulator ryczałtu samochodowego 2024 pozwala na szybkie wyliczenie należności pracownika za używanie samochodu prywatnego w celach służbowych. Jakie są stawki? Ile wynosi limit kilometrów na miesiąc?

ZUS: Konto na PUE ZUS może założyć także nastolatek

Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest proste. Własny profil daje dostęp do wielu istotnych informacji, które znajdują się na koncie w ZUS. Niewiele osób wie, że konto na PUE ZUS może mieć nie tylko dorosły, ale też nastolatek, który ukończył 13. rok życia.

Emerytura matczyna a praca - czy można dorobić?

Emerytura matczyna - czy praca podczas pobierania rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jest dozwolona? Czy można dorabiać na emeryturze matczynej?

Sejm: Koniec tradycyjnych umów o pracę? Będzie ułatwienie dla pracowników nie pracujących w siedzibie firmy?

Do tej pory profil zaufany był ograniczony do kontaktów obywateli z urzędami. W Sejmie pojawił się postulat, aby można było przy jego pomocy podpisywać cyfrowo dokumenty między pracodawcą a pracownikiem. I wysyłać je zwykłym emailem

REKLAMA

Jaka będzie cena truskawki w tym roku? Wysoka, bo brakuje rąk do pracy

Jaka będzie cena truskawki w tym roku? Wysoka, bo brakuje rąk do pracy. Poszukiwani są pracownicy sezonowi. Dosłownie brakuje osób, które miałyby pracować przy zbiorach truskawek. Skąd to wynika? Z tego pracownicy sezonowi się cenią a ponadto wiele pracowników ze wschodu nie przyjedzie już na polskie plantacje. 

Kawa z INFORLEX: Stanowisko pracy wyposażone w monitor ekranowy po zmianie przepisów

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 23 kwietnia br. Tematem spotkania będzie omówienie nowych obowiązków pracodawców w zakresie organizacji stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe.

REKLAMA