REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyjazdy integracyjne w 2024 roku. Które branże najbardziej ich potrzebują?

Jakie branże w szczególności potrzebować będą wyjazdów integracyjnych w 2024 roku?
Jakie branże w szczególności potrzebować będą wyjazdów integracyjnych w 2024 roku?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W 2024 roku zapotrzebowanie na wyjazdy integracyjne będzie rosnąć. Nic dziwnego – wzmocnienie relacji wewnątrz zespołów może w prosty sposób podnieść efektywność pracy. Jednakże istnieją pewne sektory, dla których tego typu wydarzenia mogą mieć szczególne znaczenie. Jakie? Odpowiadamy.
rozwiń >

Branża technologiczna i IT

Firmy z sektora IT stanowią ok. 2,7 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych działających w naszym kraju. Biorąc pod uwagę, że obecnie wkład sektora IT w PKB szacowany jest na około 8 proc., wskazuje to na rosnący potencjał tej branży. Branża IT zatrudnia jednak wielu specjalistów, którzy wspólnie pracują na sukces projektów. Integracja między programistami, analitykami danych, specjalistami od UX/UI czy inżynierami może przyczynić się do lepszego zrozumienia potrzeb rynku i skuteczniejszego tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Autopromocja

Branża sprzedaży i marketingu

Tutaj relacje interpersonalne i umiejętność współpracy w zespole mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów sprzedażowych. Wyjazdy integracyjne mogą pomóc w budowaniu zaufania, zacieśnianiu współpracy oraz rozwijaniu strategii marketingowych, co może przyczynić się do zwiększenia konwersji i zadowolenia klienta.

Branża kreatywna i medialna

Twórcy, projektanci, copywriterzy i inni profesjonaliści pracujący nad kreatywnymi projektami mogą korzystać z wyjazdów integracyjnych jako sposobu na stymulowanie pomysłów oraz kreatywnego myślenia. Inspirujące otoczenie może prowadzić do powstania innowacyjnych i wyjątkowych rozwiązań dla klientów. A ci są coraz bardziej wymagający. 

Branża medyczna

W sektorze opieki zdrowotnej, wyjazdy integracyjne mogą odgrywać kluczową rolę w poprawie współpracy między różnymi grupami zawodowymi, takimi jak lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni czy personel administracyjny. Działania integracyjne pomagają zespolić te grupy, co ma kluczowe znaczenie dla efektywności opieki nad pacjentami oraz poprawy jakości usług medycznych.

Branża produkcyjna

W sektorze produkcyjnym, wyjazdy integracyjne mogą pomóc w usprawnianiu procesów produkcyjnych poprzez lepsze zrozumienie zadań i roli poszczególnych pracowników na linii produkcyjnej. Poprawa komunikacji i współpracy między różnymi działami - od produkcji po zarządzanie operacyjne - może przyczynić się do zwiększenia wydajności oraz jakości produkowanych dóbr.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Branża edukacyjna

Szkoły, uniwersytety i instytucje edukacyjne również mogą korzystać z wyjazdów integracyjnych, aby zacieśnić relacje między nauczycielami, administracją i innymi pracownikami, co może przekładać się na lepsze środowisko nauczania i wychowania dla uczniów.

Branża usługowa

W sektorze usługowym, gdzie obsługa klienta odgrywa kluczową rolę, wyjazdy integracyjne mogą pomóc w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywania problemów oraz budowaniu zaufania między pracownikami a klientami.

Branża logistyczna i transportowa

W przypadku firm zajmujących się logistyką i transportem, wyjazdy integracyjne mogą poprawić koordynację działań między różnymi szczeblami zarządzania, kierowcami, magazynierami i innymi pracownikami, co może przyczynić się do efektywniejszej i bardziej płynnej obsługi logistycznej.

Podsumowując, w każdej z tych branż, wyjazdy integracyjne mogą być użyteczne w budowaniu relacji, zwiększaniu zaangażowania pracowników oraz poprawie efektywności działań. Integracja zespołu stanowi klucz do osiągnięcia sukcesu w różnych sektorach, ponieważ poprawiając relacje wewnątrz firmy, poprawia się również efektywność i wyniki biznesowe.

Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Działalność socjalna. Wczasy pod gruszą – dofinansowanie do wypoczynku ze środków ZFŚS to najpopularniejsze świadczenie socjalne

  Wczasy pod gruszą to jedna z form działalności socjalnej. Polega na dofinansowaniu wypoczynku pracowników ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wczasy pod gruszą powinny być wsparciem dla pracowników w gorszej sytuacji materialnej.

  Separacja jak rozwód - nie otrzymasz odprawy po zmarłym małżonku

  Czym jest separacja? Jakie są skutki majątkowe separacji? Kto ma prawo do odprawy po śmierci pracownika? Czy mając separację należy się odprawa po zmarłym małżonku? Ile wynosi odprawa pośmiertna?

  Waloryzacja emerytur 2024 – tabela netto

  Waloryzacja emerytur od 1 marca 2024 roku - o ile procent wzrosną emerytury? Kiedy będzie wypłata pierwszych wyższych emerytur? Tabela przedstawia podwyżki emerytur od 1 marca 2024 roku. Ile wynoszą kwoty netto emerytur po waloryzacji?

  Mama 4+ czyli emerytura matczyna w 2024 roku [WYWIAD]

  Mama 4 plus w 2024 roku - to już 5 lat funkcjonowania świadczenia w Polsce. Czy w tym czasie zmieniły się przepisy? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać RSU? Ile wynosi rodzicielskie świadczenie uzupełniające do końca lutego, a ile od 1 marca 2024 roku? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy na emeryturze matczynej można pracować? Czy ojcowie pobierają emeryturę matczyną? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego Iwoną Kowalską-Matis

  REKLAMA

  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  REKLAMA

  Nie na każdej uczelni podwyżki o 30%. Na publicznej adiunkt zarabia 6840 zł a na niepublicznej często otrzymuje tylko minimalną krajową 4242 zł!

  Nawet ponad 2500 zł może wynosić różnica w zarobkach doktora, który jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na uczelni niepublicznej, w stosunku do doktora - adiunkta, który jest zatrudniony na uczelni publicznej i po podwyżkach zarabia minimalnie 6840 zł. Mało kto wie, że podwyżki wynagrodzeń na uczelniach o 30% nie dotyczą uczelni niepublicznych. Wyższe wynagrodzenie, zgodnie z nowym rozporządzeniem otrzymują tylko pracownicy uczelni publicznych. 

  23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Czym jest depresja?

  W dniu 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresję można i powinno się leczyć. Wiele polskich pracowników zmaga się jednak z problem zwolnienia lekarskiego i uznania depresji za chorobę zawodową - bo takową ona nie jest. 

  REKLAMA