REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odjechane wyjazdy integracyjne – klucz do zgranego i efektywnego zespołu

Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

W obliczu narastających wyzwań konkurencyjnych i szybkiego tempa zmian nowoczesne przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, jak ważne jest budowanie zespołów pracowników, które są w stanie skutecznie współpracować i dążyć do osiągnięcia wspólnych celów. Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami. Ich organizacja weszła na inny poziom, gdzie ważne są kreatywne pomysły zabaw i sposoby na budowanie więzi w zespole. 

Firmowe wyjazdy integracyjne to nie tylko okazja do beztroskiej zabawy poza ścianami biura. Ich głównym celem jest umożliwienie pracownikom spędzenia czasu poza sztywnym kontekstem zawodowym, co sprzyja nawiązywaniu relacji między nimi. – W trakcie codziennej pracy widzimy siebie nawzajem przede wszystkim jako pracowników pełniących określone cele i obowiązki. Wyjazd integracyjny umożliwia poznanie kolegów z zupełnie innej perspektywy i dowiedzenie się o nich czegoś więcej niż to, co zapisane jest w CV – mówi Tomasz Strażyński, specjalista w organizowaniu wyjazdów firmowych i imprez okolicznościowych z Tawerny Kapitańskiej w Oławie pod Wrocławiem.

REKLAMA

Autopromocja

Organizacje zostawmy specjalistom

Monotonia pracy biurowej może wpływać negatywnie na kreatywność pracowników. Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią doskonałą okazję, by wyłamać się z codziennego schematu pracy  i spojrzeć na codzienne zadania z odmiennym spojrzeniem. Wspólne gry i aktywności integrują zespół, rozwijają kreatywność i umiejętność radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Kluczowym elementem udanej integracji jest rola organizatora takiego wyjazdu, który powinien być zaangażowany i kreatywny.

– Nie można liczyć na to, że napoje wyskokowe i wygodne łóżka w hotelu zapewnią integrację zespołu. Osobiście preferuję organizowanie dla moich klientów gier terenowych, podczas których szukają skarbów czy dzielenia ich na zespoły do bitwy kulinarnej, czy nagrywek lip–sync. Takie aktywności pozwalają pracownikom wyjść ze strefy komfortu. Z imprez integracyjnych, które organizuje od lat w Tawernie Kapitańskiej w Oławie, wracają oni z pięknymi wspomnieniami i nowymi znajomościami, co jest istotą takich przedsięwzięć – dodaje Tomasz Strażyński.

Zdaniem eksperta, wyjazd integracyjny może rozpocząć się już w drodze na miejsce. O ile budżet na to pozwala, organizator imprezy może zatrudnić zespół wokalny, który wcieli się w rolę autostopowiczów i zaprosi uczestników do wspólnej zabawy w trakcie podróży autokarem.

Poziom zabawy regulowany przez zarząd

REKLAMA

W rękach organizatora spoczywa propozycja nietuzinkowych rozrywek, a program wyjazdu ma na celu zaskoczenie zespołu. Istotną rolę odgrywa również kierownictwo firmy, które musi zaakceptować scenariusz wydarzenia. Ważne jest, aby Zarząd, podejmujący decyzje, czuł się zaangażowany w zapewnienie, że wyjazd integracyjny sprosta oczekiwaniom pracowników i pozytywnie zaskoczy zespół. Zaangażowanie ze strony firmy ma duże znaczenie, ponieważ tworzy poczucie odpowiedzialności za dobre samopoczucie pracowników zarówno w miejscu pracy, jak i po godzinach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyjazdy integracyjne kształtują relacje i tworzą wspomnienia, które dodają energii naszej codziennej pracy. Inicjatywa kierownictwa w organizacji takich wspólnych przeżyć poza miejscem pracy wzmacnia więzi w zespole oraz relacje między pracodawcą a pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę w firmie – komentuje Tomasz Strażyński.

Program atrakcji szyty na miarę

Aby wesprzeć organizatora wyjazdów w odpowiednim zaplanowaniu programu imprezy, warto, aby pracodawca dostarczył kluczowe informacje dotyczące kultury organizacyjnej firmy oraz profilu uczestników, uwzględniając płeć, wiek i ogólną sprawność fizyczną. Istotne jest, aby program imprezy odpowiadał jej celowi i był dostosowany do gości. Często pracownicy nie wybierają się na imprezę integracyjną z własnej inicjatywy, nawet jeśli jest to wyjazd nagrodowy. Dlatego projektowanie imprezy tak, aby pracownicy czuli się komfortowo i docenieni, jest kluczowe, przy zachowaniu umiaru w ilości atrakcji. Rozważenie przeprowadzenia ankiety wśród pracowników na etapie planowania imprezy może być korzystne. Pytania otwarte pozwolą uwzględnić opinie i preferencje pracowników, co może przyczynić się do stworzenia bardziej dopasowanego wydarzenia. Ostateczny wybór koncepcji imprezy powinien wynikać ze zrozumienia potrzeb pracowników i celu imprezy, co przyczyni się do udanego wydarzenia.

Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią inwestycję w zespół i przyszłość firmy. Wspierają budowanie silnych więzi między pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę pracy, efektywność zespołów i kreatywność. Wybierając firmowy wyjazd integracyjny, przedsiębiorstwo inwestuje nie tylko w swój zespół, ale także w swój rozwój i przyszłe sukcesy. Im bardziej zaangażowany jest w organizację i spełnianie potrzeb pracowników, tym bardziej staje się godnym zaufania pracodawcą.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Święta w 2025 r. przypadające w sobotę. Kiedy pracownik otrzyma dzień wolny za święto w sobotę?

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w dniu innym niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Czy oznacza to, że za święto przypadające w sobotę należy udzielić innego dnia wolnego od pracy? Czy w 2025 r. będą święta w sobotę?

Opieka 75+: MRPiPS zapewnia, że program będzie kontynuowany w 2025 r.

Program „Opieka 75+” w 2025 r. będzie kontynuowany – zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem programu jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Planowane jest doprecyzowanie niektórych założeń programu.

Cyfryzacja HR: E-podpis ułatwia dostosowanie się do nowych przepisów

Od 1 stycznia 2025 r. zmieni się minimalne wynagrodzenie za pracę. Dla działów HR oznacza to konieczność podpisania w krótkim czasie wielu aneksów do umów o pracę. Najnowsze badania przeprowadzone przez KIR pokazują, że e-podpis może znacząco usprawnić pracę kadrowców.

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? 

REKLAMA

Zakaz handlu w niedziele: Czy będzie trzecia niedziela handlowa w grudniu? Jest zapowiedź złożenia poprawki w Senacie

Od 2025 roku Wigilia będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników. Jednak dla pracowników handlu trzy niedziele poprzedzające Boże Narodzenie mają być dniami roboczymi. Czy będzie poprawka do nowelizacji wprowadzającej dzień wolny w Wigilię?

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Znowu przesunięto okres, od którego wsparcie będzie obowiązywać

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmiana ma dotyczyć podwyższenia wysokości miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.

Nie mam już urlopu, a potrzebuję wziąć wolne. Co zrobić?

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Niektórzy pracownicy nie mają już urlopu wypoczynkowego. Co mogą zrobić w sytuacji, gdy potrzebują wziąć wolne od pracy? Podpowiadamy kilka rozwiązań z Kodeksu pracy.

Nowelizacja Kodeksu pracy: Wydłużony urlop macierzyński dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz hospitalizowanych

27 listopada 2024 r. Sejm znowelizował Kodeks pracy. Nowelizacja wydłuży urlop macierzyński rodzicom wcześniaków oraz dzieci wymagających hospitalizacji po urodzeniu. Prawo do urlopu będą mieli także prawni opiekunowie, rodzice zastępczy czy adopcyjni.

REKLAMA

Raport: 75 proc. działów HR wykorzystuje sztuczną inteligencję co najmniej raz w tygodniu

Raport: 75 proc. działów HR w firmach deklaruje, że korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji co najmniej raz w tygodniu. Rosnące zainteresowanie AI wśród menedżerów i pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi to nie tylko specyfika amerykańskiego rynku. Badania przeprowadzone w Polsce wskazują na podobny trend.

14 zasad prawa pracy [LISTA]. Jeśli pracujesz lub zatrudniasz, musisz znać je wszystkie

Prawo pracy to przepisy Kodeksu pracy oraz innych ustaw i aktów wykonawczych, które określają przede wszystkim prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Jako pracownik lub pracodawca musisz znać 14 podstawowych zasad prawa pracy uregulowanych w Kodeksie pracy. Oto lista.

REKLAMA