REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odjechane wyjazdy integracyjne – klucz do zgranego i efektywnego zespołu

Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami
Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

W obliczu narastających wyzwań konkurencyjnych i szybkiego tempa zmian nowoczesne przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, jak ważne jest budowanie zespołów pracowników, które są w stanie skutecznie współpracować i dążyć do osiągnięcia wspólnych celów. Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami. Ich organizacja weszła na inny poziom, gdzie ważne są kreatywne pomysły zabaw i sposoby na budowanie więzi w zespole. 

Firmowe wyjazdy integracyjne to nie tylko okazja do beztroskiej zabawy poza ścianami biura. Ich głównym celem jest umożliwienie pracownikom spędzenia czasu poza sztywnym kontekstem zawodowym, co sprzyja nawiązywaniu relacji między nimi. – W trakcie codziennej pracy widzimy siebie nawzajem przede wszystkim jako pracowników pełniących określone cele i obowiązki. Wyjazd integracyjny umożliwia poznanie kolegów z zupełnie innej perspektywy i dowiedzenie się o nich czegoś więcej niż to, co zapisane jest w CV – mówi Tomasz Strażyński, specjalista w organizowaniu wyjazdów firmowych i imprez okolicznościowych z Tawerny Kapitańskiej w Oławie pod Wrocławiem.

Autopromocja

Organizacje zostawmy specjalistom

Monotonia pracy biurowej może wpływać negatywnie na kreatywność pracowników. Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią doskonałą okazję, by wyłamać się z codziennego schematu pracy  i spojrzeć na codzienne zadania z odmiennym spojrzeniem. Wspólne gry i aktywności integrują zespół, rozwijają kreatywność i umiejętność radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Kluczowym elementem udanej integracji jest rola organizatora takiego wyjazdu, który powinien być zaangażowany i kreatywny.

– Nie można liczyć na to, że napoje wyskokowe i wygodne łóżka w hotelu zapewnią integrację zespołu. Osobiście preferuję organizowanie dla moich klientów gier terenowych, podczas których szukają skarbów czy dzielenia ich na zespoły do bitwy kulinarnej, czy nagrywek lip–sync. Takie aktywności pozwalają pracownikom wyjść ze strefy komfortu. Z imprez integracyjnych, które organizuje od lat w Tawernie Kapitańskiej w Oławie, wracają oni z pięknymi wspomnieniami i nowymi znajomościami, co jest istotą takich przedsięwzięć – dodaje Tomasz Strażyński.

Zdaniem eksperta, wyjazd integracyjny może rozpocząć się już w drodze na miejsce. O ile budżet na to pozwala, organizator imprezy może zatrudnić zespół wokalny, który wcieli się w rolę autostopowiczów i zaprosi uczestników do wspólnej zabawy w trakcie podróży autokarem.

Poziom zabawy regulowany przez zarząd

W rękach organizatora spoczywa propozycja nietuzinkowych rozrywek, a program wyjazdu ma na celu zaskoczenie zespołu. Istotną rolę odgrywa również kierownictwo firmy, które musi zaakceptować scenariusz wydarzenia. Ważne jest, aby Zarząd, podejmujący decyzje, czuł się zaangażowany w zapewnienie, że wyjazd integracyjny sprosta oczekiwaniom pracowników i pozytywnie zaskoczy zespół. Zaangażowanie ze strony firmy ma duże znaczenie, ponieważ tworzy poczucie odpowiedzialności za dobre samopoczucie pracowników zarówno w miejscu pracy, jak i po godzinach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyjazdy integracyjne kształtują relacje i tworzą wspomnienia, które dodają energii naszej codziennej pracy. Inicjatywa kierownictwa w organizacji takich wspólnych przeżyć poza miejscem pracy wzmacnia więzi w zespole oraz relacje między pracodawcą a pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę w firmie – komentuje Tomasz Strażyński.

Program atrakcji szyty na miarę

Aby wesprzeć organizatora wyjazdów w odpowiednim zaplanowaniu programu imprezy, warto, aby pracodawca dostarczył kluczowe informacje dotyczące kultury organizacyjnej firmy oraz profilu uczestników, uwzględniając płeć, wiek i ogólną sprawność fizyczną. Istotne jest, aby program imprezy odpowiadał jej celowi i był dostosowany do gości. Często pracownicy nie wybierają się na imprezę integracyjną z własnej inicjatywy, nawet jeśli jest to wyjazd nagrodowy. Dlatego projektowanie imprezy tak, aby pracownicy czuli się komfortowo i docenieni, jest kluczowe, przy zachowaniu umiaru w ilości atrakcji. Rozważenie przeprowadzenia ankiety wśród pracowników na etapie planowania imprezy może być korzystne. Pytania otwarte pozwolą uwzględnić opinie i preferencje pracowników, co może przyczynić się do stworzenia bardziej dopasowanego wydarzenia. Ostateczny wybór koncepcji imprezy powinien wynikać ze zrozumienia potrzeb pracowników i celu imprezy, co przyczyni się do udanego wydarzenia.

Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią inwestycję w zespół i przyszłość firmy. Wspierają budowanie silnych więzi między pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę pracy, efektywność zespołów i kreatywność. Wybierając firmowy wyjazd integracyjny, przedsiębiorstwo inwestuje nie tylko w swój zespół, ale także w swój rozwój i przyszłe sukcesy. Im bardziej zaangażowany jest w organizację i spełnianie potrzeb pracowników, tym bardziej staje się godnym zaufania pracodawcą.

Autopromocja
Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Uprawnienia rodzicielskie
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
    nie ma takiej możliwości
    3
    6
    9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
    Następne
    Kadry
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Świadczenia socjalne oraz jednorazowe odprawy dla górników - jest projekt dot. wypłaty dotacji

    Świadczenia socjalne oraz jednorazowe odprawy dla pracowników z branży górnictwa węgla brunatnego i innych pracowników sektora elektroenergetycznego. Pracownicy jakich przedsiębiorstw i spółek otrzymają odprawy, świadczenia pieniężne i urlopy w związku z procesem transformacji sektora górniczego w Polsce?

    Zakaz handlu w Wigilię. W grudniu będą dwie niedziele handlowe: dziesiątego i siedemnastego. Sejmowa komisja poparła projekt Polski 2050

    Przypadająca w niedzielę tegoroczna Wigilia będzie objęta zakazem handlu. Zamiast w Wigilię, sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia 2023 r. w pełnym zakresie godzin. Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju przyjęła projekt ustawy autorstwa Polski 2050 ws. handlu w tegoroczną w Wigilię.

    Wyważony rozwój zawodowy: Jak inwestować w kształcenie pracowników dla zwiększenia efektywności organizacji

    W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, kluczem do sukcesu każdej firmy jest nie tylko inwestowanie w nowoczesne technologie czy innowacyjne strategie marketingowe, lecz także rozwijanie potencjału swoich pracowników. Wprowadzenie skutecznej strategii inwestycji w rozwój zawodowy staje się zatem nieodzownym elementem dla organizacji pragnących osiągnąć trwały wzrost. 

    Skuteczna retencja pracowników: Klucz do stabilności organizacji

    W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym, utrzymanie zdolnych i zaangażowanych pracowników staje się priorytetem dla każdej organizacji. Retencja pracowników to nie tylko kwestia zatrzymania personelu, ale także budowania trwałych relacji i stabilności wewnętrznej struktury firmy.

    REKLAMA

    Z psem lub kotem na uczelnię - studenci i pracownicy zachwyceni!

    Studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy z różnych powodów nie chcą zostawiać swoich psów lub kotów bez opieki, mogą je teraz przyprowadzić ze sobą do pracy i na zajęcia. Podobnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdecydowało, że można przyjść z psem do pracy. Czy Polacy chcą zwierząt w miejscu pracy? Czy do kodeksu pracy zostanie wprowadzony płatny urlop na opiekę nad zwierzęciem domowym – psem lub kotem?

    Przyszłość pracy: Sztuczna inteligencja zwiększa produktywność pracowników o 30 proc. Korzysta z niej już co trzeci z nich

    Ponad 90% wiodących dostawców usług, a także jedna trzecia wszystkich pracowników już korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji – takie wyniki przynosi najnowszy raport Talent Alpha „The World of Work AI-ed”. Dzięki temu część firm doświadczyła dużego wzrostu produktywności. AI to jednak także ogromne wyzwania, które mogą doprowadzić do najczarniejszych scenariuszy. Liderami zmian, na których leży odpowiedzialność za przyszłość rynku pracy są menadżerowie w firmach wdrażających sztuczną inteligencję. 

    Bezpieczeństwo w pracy. Czynniki szkodliwe dla zdrowia – co zagraża pracownikom

    W miejscu pracy, inaczej środowisku pracy, mogą i często występują czynniki szkodliwe dla zdrowia pracowników. Jakie w związku z tym obowiązki ma pracodawca? Co powinien zrobić, aby zapobiegać chorobom zawodowym i innym chorobom związanym z wykonywaną pracą? Odpowiadamy. 

    Łącząc siły: skuteczne zarządzanie firmą dzięki integracji systemu ERP z systemem HR

    Współczesne przedsiębiorstwa nieustannie dążą do poprawy efektywności, konkurencyjności i innowacyjności. Kluczowe staje się wykorzystanie nowych technologii – w tym systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Systemy ERP przeznaczone do zarządzania ogólnymi zasobami i procesami stają się coraz bardziej rozbudowane, obejmując coraz to większą liczbę obszarów (finanse, logistyka, sprzedaż, zarządzanie łańcuchem dostaw, etc.). 

    REKLAMA

    Do pracy z dzieckiem - posłanka z dzieckiem w Sejmie RP

    Czy można przyjść z dzieckiem do pracy? To zależy od specyfiki i miejsca pracy. W Polsce takie praktyki stają się coraz bardziej popularne. Sprawa stała się ostatnio medialna, ponieważ jedna z posłanek przyszła do Sejmu RP z dzieckiem, twierdząc, że nie miała go z kim zostawić. 

    Prawie 3 miliony ludzi umiera z powodu wypadków i chorób związanych z pracą

    Międzynarodowa Organizacja Pracy szacuje prawie 3 miliony ludzi umiera z powodu wypadków i chorób związanych z pracą, a aż 395 milionów pracowników na całym świecie odniosło obrażenia przy pracy, które nie są śmiertelne. Choroby zawodowe, które najczęściej powodują śmierć pracowników to: choroby układu krążenia; nowotwory złośliwe oraz choroby układu oddechowego.

    REKLAMA