REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odjechane wyjazdy integracyjne – klucz do zgranego i efektywnego zespołu

Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

W obliczu narastających wyzwań konkurencyjnych i szybkiego tempa zmian nowoczesne przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, jak ważne jest budowanie zespołów pracowników, które są w stanie skutecznie współpracować i dążyć do osiągnięcia wspólnych celów. Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z nieocenionych metod kształtowania więzi między pracownikami. Ich organizacja weszła na inny poziom, gdzie ważne są kreatywne pomysły zabaw i sposoby na budowanie więzi w zespole. 

Firmowe wyjazdy integracyjne to nie tylko okazja do beztroskiej zabawy poza ścianami biura. Ich głównym celem jest umożliwienie pracownikom spędzenia czasu poza sztywnym kontekstem zawodowym, co sprzyja nawiązywaniu relacji między nimi. – W trakcie codziennej pracy widzimy siebie nawzajem przede wszystkim jako pracowników pełniących określone cele i obowiązki. Wyjazd integracyjny umożliwia poznanie kolegów z zupełnie innej perspektywy i dowiedzenie się o nich czegoś więcej niż to, co zapisane jest w CV – mówi Tomasz Strażyński, specjalista w organizowaniu wyjazdów firmowych i imprez okolicznościowych z Tawerny Kapitańskiej w Oławie pod Wrocławiem.

Autopromocja

Organizacje zostawmy specjalistom

Monotonia pracy biurowej może wpływać negatywnie na kreatywność pracowników. Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią doskonałą okazję, by wyłamać się z codziennego schematu pracy  i spojrzeć na codzienne zadania z odmiennym spojrzeniem. Wspólne gry i aktywności integrują zespół, rozwijają kreatywność i umiejętność radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Kluczowym elementem udanej integracji jest rola organizatora takiego wyjazdu, który powinien być zaangażowany i kreatywny.

– Nie można liczyć na to, że napoje wyskokowe i wygodne łóżka w hotelu zapewnią integrację zespołu. Osobiście preferuję organizowanie dla moich klientów gier terenowych, podczas których szukają skarbów czy dzielenia ich na zespoły do bitwy kulinarnej, czy nagrywek lip–sync. Takie aktywności pozwalają pracownikom wyjść ze strefy komfortu. Z imprez integracyjnych, które organizuje od lat w Tawernie Kapitańskiej w Oławie, wracają oni z pięknymi wspomnieniami i nowymi znajomościami, co jest istotą takich przedsięwzięć – dodaje Tomasz Strażyński.

Zdaniem eksperta, wyjazd integracyjny może rozpocząć się już w drodze na miejsce. O ile budżet na to pozwala, organizator imprezy może zatrudnić zespół wokalny, który wcieli się w rolę autostopowiczów i zaprosi uczestników do wspólnej zabawy w trakcie podróży autokarem.

Poziom zabawy regulowany przez zarząd

W rękach organizatora spoczywa propozycja nietuzinkowych rozrywek, a program wyjazdu ma na celu zaskoczenie zespołu. Istotną rolę odgrywa również kierownictwo firmy, które musi zaakceptować scenariusz wydarzenia. Ważne jest, aby Zarząd, podejmujący decyzje, czuł się zaangażowany w zapewnienie, że wyjazd integracyjny sprosta oczekiwaniom pracowników i pozytywnie zaskoczy zespół. Zaangażowanie ze strony firmy ma duże znaczenie, ponieważ tworzy poczucie odpowiedzialności za dobre samopoczucie pracowników zarówno w miejscu pracy, jak i po godzinach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyjazdy integracyjne kształtują relacje i tworzą wspomnienia, które dodają energii naszej codziennej pracy. Inicjatywa kierownictwa w organizacji takich wspólnych przeżyć poza miejscem pracy wzmacnia więzi w zespole oraz relacje między pracodawcą a pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę w firmie – komentuje Tomasz Strażyński.

Program atrakcji szyty na miarę

Aby wesprzeć organizatora wyjazdów w odpowiednim zaplanowaniu programu imprezy, warto, aby pracodawca dostarczył kluczowe informacje dotyczące kultury organizacyjnej firmy oraz profilu uczestników, uwzględniając płeć, wiek i ogólną sprawność fizyczną. Istotne jest, aby program imprezy odpowiadał jej celowi i był dostosowany do gości. Często pracownicy nie wybierają się na imprezę integracyjną z własnej inicjatywy, nawet jeśli jest to wyjazd nagrodowy. Dlatego projektowanie imprezy tak, aby pracownicy czuli się komfortowo i docenieni, jest kluczowe, przy zachowaniu umiaru w ilości atrakcji. Rozważenie przeprowadzenia ankiety wśród pracowników na etapie planowania imprezy może być korzystne. Pytania otwarte pozwolą uwzględnić opinie i preferencje pracowników, co może przyczynić się do stworzenia bardziej dopasowanego wydarzenia. Ostateczny wybór koncepcji imprezy powinien wynikać ze zrozumienia potrzeb pracowników i celu imprezy, co przyczyni się do udanego wydarzenia.

Firmowe wyjazdy integracyjne stanowią inwestycję w zespół i przyszłość firmy. Wspierają budowanie silnych więzi między pracownikami, co korzystnie wpływa na atmosferę pracy, efektywność zespołów i kreatywność. Wybierając firmowy wyjazd integracyjny, przedsiębiorstwo inwestuje nie tylko w swój zespół, ale także w swój rozwój i przyszłe sukcesy. Im bardziej zaangażowany jest w organizację i spełnianie potrzeb pracowników, tym bardziej staje się godnym zaufania pracodawcą.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy 2 czerwca 2024 to niedziela handlowa?

Czy 2 czerwca 2024 to niedziela handlowa? Czy w czerwcu jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? Kto może stać za ladą w niedziele?

Czy w Boże Ciało idzie się do pracy

Co to jest za święto Boże Ciało? Kiedy wyapda Boże Ciało? Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła? Czy w Boże Ciało idzie się do pracy? Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Komu przysługuje rekompensata za pracę w Boże Ciało?

Będzie więcej niedziel handlowych. Wyższe wynagrodzenia pracowników. Skutki VAT

W Sejmie znajduje się projekt ustawy nowelizującej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Znacznie zwiększy się liczba niedziel, w które handel będzie dozwolony. Ustawa rozszerzy też wynagrodzenia i inne uprawnienia pracownicze z tytułu pracy w niedzielę. Jakie byłyby skutki zwiększenia liczby handlowych niedziel w zakresie podatku VAT?

Wyrok SN: Zmarły nie skorzystał z emerytury. Trzy lata. Wdowa ma gwarantowaną wypłatę z emerytury

Wdowa otrzyma świadczenie będące udziałem w kapitale wypracowanym przez zmarłego emeryta. Uzasadnieniem gwarantowanej wypłaty jest nieskorzystanie przez emeryta ze swojego kapitału.

REKLAMA

Zostań urzędnikiem służby cywilnej. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r. Niższa opłata i nowe kursy

Do 31 maja 2024 r. można zgłaszać się do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Wysokość opłaty została obniżona. Dodano też nowe kursy w Systemie e-learningowym służby cywilnej.

Premier D. Tusk: W 2025 r. pensja minimalna około 4515 zł (brutto). 3407,35 zł (netto). Koniec wysokich podwyżek pensji, emerytur, zasiłków?

I koniec ten wymusza po prostu spadająca inflacja. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do corocznych podwyżek pensji, zasiłków, emerytur. Chyba musimy sobie przypomnieć, że 12% podwyżki pensji hurtem dla wszystkich "rok w rok", nie jest normalne w zrównoważonej gospodarce.

Wiek emerytalny do zmiany czy zrównania: emerytura z ZUS dla kobiet dopiero po ukończeniu 65 roku życia, a dla mężczyzn

Wiek emerytalny kobiet jest do zmiany - to prawie przesądzone. Argumenty są dużej wagi: dyskryminacja - bo mężczyzn dotyczy wiek emerytalny pięć lat wyższy i ekonomiczne - kobiety z tego powodu dostają dużo niższe emerytury. Bardziej dyskusyjna jest kwestia czy ogólnie wiek emerytalny powinien być podwyższony.

Gdzie in vitro refundowane? W jakich miastach jest dofinansowanie do in vitro? [wykaz placówek]

Wreszcie! Wiele par na to czekało - wiadomo już gdzie in vitro jest refundowane. Jest szczegółowy wykaz miast i placówek. Tych miejsc jest łącznie 58! Najwięcej placówek jest w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i w Katowicach. Łączna suma przyznanych kwot na 2024 rok wynosi 359,135,885.00 zł. W latach 2024-2028” łącznie ma zostać przeznaczone 2,5 mld zł. 

REKLAMA

Zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego

Czy jest zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Komu przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Kiedy przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Jak uzyskać zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego?

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem?

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem? W praktyce powstaje wiele wątpliwości jakie dane pracowników i do jakich celów może wykorzystywać pracodawca. Okazuje się, że przepisy nie są restrykcyjne, ale najważniejsza jest dobrowolna zgoda pracownika.

REKLAMA