REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Portal pracownika jako narzędzie employer branding

iPersonel
eksperci w zakresie oprogramowania zarządzającego kadrami i płacami
Portal pracownika narzędziem employer brandingu
Portal pracownika narzędziem employer brandingu
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Portal pracownika jest jednym z narzędzi employer branding. Jeśli chcemy stworzyć silną markę pracodawcy, należy spojrzeć na działanie firmy z wielu różnych perspektyw. Budowanie wizerunku należy rozpocząć już od wnętrza firmy. W jaki sposób Portal pracownika przyczynia się do realizacji tego celu? Wyjaśniamy poniżej.

Czym jest Portal pracownika?

Portal pracownika to narzędzie HR, które umożliwia rozwiązywanie spraw pracowniczych online. Zatrudnieni mogą rozwiązać swoje kadrowo-płacowe kwestie bez konieczności osobistego kontaktu z działem HR. Co więcej, zyskują też stały dostęp do najważniejszych firmowych informacji. Portal zapewnia wgląd do dokumentów kadrowych, wysyłkę elektronicznych pasków płacowych, złożenie elektronicznych wniosków urlopowych czy dystrybucję PIT.

Autopromocja

Portal pracownika jako narzędzie employer branding

Sprawna obsługa spraw pracowniczych

Portal pracownika to wyjście naprzeciw potrzebom pracownika. To narzędzie, które ma pomóc w realizacji spraw kadrowo-płacowych, czyniąc pracownika bardziej samodzielnym. Platforma jest szczególnie przydatna w dużych firmach, gdzie struktura zatrudnienia jest wielopoziomowa, a załatwienie jednej sprawy wymaga kontaktu odpowiednio z działem HR, menadżerem lub innym przełożonym. Portal pracownika skraca ten proces.

Zarówno pracownik, jak i osoby decyzyjne, rozwiązują sprawy w wybranym momencie z dowolnego miejsca. Nie ma potrzeby wysyłania dodatkowych maili, wykonywania dodatkowych telefonów czy bezpośredniego pojawienia się w siedzibie firmy. Korzyści oczywiście są dwustronne, gdyż takie rozwiązanie znacznie odciąża pracowników działu kadrowo-płacowego, którym nie przerywa się pracy z zapytaniem, o ilość dni urlopu do wykorzystania. Mówiąc krótko, pracownik ma problem i ma szybką możliwość jego rozwiązania.

Grunt to dobra komunikacja

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tworząc employer branding w miejscu pracy należy przede wszystkim zadbać o aspekty komunikacyjne. Jeśli chcemy dbać o dobre stosunki, musimy zapewnić sprawny przepływ najważniejszych komunikatów między stronami. Portal pracownika to przestrzeń do zamieszczenia aktualności, materiałów e-learningowych czy wszelkiego rodzaju ogłoszeń firmowych. W ten sposób można przekazać informacje na temat zbliżającej się konferencji, szkoleniach wewnętrznych czy zbiórki pieniędzy na szczytny cel.

Za pomocą Portalu pracownika można także poinformować pracownika o kwestiach organizacyjnych, umieszczając na platformie regulaminy pracy i wynagradzania. Regulaminy ustalają wewnętrzny porządek i organizację pracy w danej firmie. Określają prawa i obowiązki zarówno pracodawcy, jak i pracownika, wynikające ze stosunku pracy.

Po umieszczeniu ich w portalu pracownik zyskuje stały dostęp do najważniejszych informacji. W razie wątpliwości co do zasad usprawiedliwienia nieobecności w pracy czy odpowiedzialności materialnej, nie musi szukać w firmie tradycyjnej gablotki z ogłoszeniami – wystarczy, że zaloguje się do Portalu pracownika. Dzięki temu osoba zatrudniona ma jasność zasad panujących w danym zakładzie pracy.

Portal pracownika – korzyści

Coraz więcej pracodawców stawia na działania, które mają budować ich markę na rynku pracy. Cel? Nabór nowych pracowników, a także zatrzymanie w swoich szeregach tych najbardziej utalentowanych. Oczywistym jest fakt, że atrakcyjny pracodawcy przyciągnie w swoje progi większą liczbę kandydatów na dane stanowiska pracy.

Strategie employer branding różnią się od siebie – w zależności od specyfiki danej firmy. Działania można prowadzić wewnątrz, jak i zewnątrz organizacji. Są jednak uniwersalne schematy, które mogą sprawić, że to zadowolony pracownik stanie się najlepszą wizytówką firmy.

Portal pracownika skutecznie pozwala osiągnąć ten cel. Pracodawca, który dba o komunikację w firmie i zapewnia skuteczną realizację spraw pracowniczych, z pewnością zyskuje w oczach osób zatrudnionych. Pracownik jest wówczas zawsze na bieżąco i zawsze doinformowany. Portal pracownika zapewnia sprawny przepływ informacji i zasobów, skutecznie umacniając więź na linii pracodawca-pracownik.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Ela
    2023-04-11 17:29:10
    :)
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

1,5 mld zł dla samorządów - zyskają pracownicy administracji i interesanci

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację grantu, teraz rusza podpisywanie umów ze wszystkimi jednostkami samorządu, które zakwalifikowały się do wsparcia – poinformował wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

REKLAMA

Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Od 1 marca 2024 r. próg uprawniający do świadczenia wzrasta do 3415,50 zł

Działacze opozycji antykomunistycznej są uprawnieni do świadczenia wyrównawczego jeżeli pobierane przez nich świadczenia emerytalno-rentowe są niższe niż określona przepisami kwota. Obecnie próg uprawniający do świadczenia wyrównawczego wynosi 3046,29 zł; 1 marca 2024 r. wzrośnie do 3415,50 zł. 

Słowacja – Dni wolne od pracy 2024

Słowacja ma w swoim kalendarzu aż piętnaście dni wolnych od pracy w ciągu roku. Dzięki temu kraj ten plasuje się pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Dla porównania – w Polsce są o dwa dni wolne mniej. Kiedy przypadają dni wolne od pracy na Słowacji w 2024 r.?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostanie podwyżki. Funkcjonariusze ABW zarobią nawet 16200 zł miesięcznie [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to kolejna państwowa instytucja, którą dosięgnie fala podwyżek w sferze budżetowej. Zarobki w ABW wzrosną z poziomu 3900–13500 zł do poziomu 4700–16200 zł. Pójdą w górę także dodatki za stopień służbowy. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. 

Nowe kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Czy wzrosną od 1 kwietnia 2024 r.?

Znamy wysokość odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Jest nowe obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

2121 zł – taki miesięczny przychód może mieć bezrobotny. Od lipca 2024 r. – maksymalnie 2150 zł

Bezrobotny zostanie wyrejestrowany z urzędu pracy jeśli podejmie jakąkolwiek pracę. Może jednak zachować status osoby bezrobotnej mając źródła przychodów z innego tytułu niż praca. Przepisy określają limit kwoty przychodów, jakie może uzyskiwać bezrobotny. 

336,36 zł dodatku od 1 marca 2024

Od 1 marca 2024 r. waloryzacji z ZUS i KRUS podlegają liczne świadczenia emerytalno-rentowe, w tym dodatki. Jednym z nich jest dodatek sołtysowski, który będzie podwyższony o 36 zł i 36 groszy. W 2023 r. dodatek sołtysowski wynosił 300 zł, a w 2024 to 336,36 zł. Na dodatki dla sołtysów w 2024 r. państwo (my podatnicy) wydamy: 162 852 000 zł. Kwota ta z biegiem lat będzie rosła i przykładowo w 2032 r. wyniesie 232 716 000 zł.

REKLAMA