REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Służba w formacjach mundurowych to misja

Policja
Policja
Policja

REKLAMA

REKLAMA

Wiem, że ostatni rok był dla was trudny i wymagający. Służba w formacjach mundurowych to misja, którą z zaangażowaniem łączycie z pomocą drugiemu człowiekowi. To również ciężka praca z narażeniem życia - napisał w liście do funkcjonariuszy szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Służba - to misja

We wtorek para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w Rzeszowie w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich udział w spotkaniu świątecznym z żołnierzami, policjantami, strażakami i funkcjonariuszami Straży Granicznej. W spotkaniu uczestniczył m.in. wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki, który odczytał list ministra SWiA Mariusza Kamińskiego do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb podległych MSWiA.

REKLAMA

Autopromocja

"Dzisiejsze świąteczne spotkanie (...) nie bez powodu ma miejsce w Rzeszowie. To miasto jest jednym z symboli pomocy, jakiej Polacy udzielili uchodźcom z Ukrainy uciekającym przed rosyjską napaścią zbrojną na ich kraj" - zaznaczył Kamiński w liście odczytanym przez wiceszefa MSWiA.

Czas próby

Dodał, że "nasi ukraińscy sąsiedzi wytrwale walczą nie tylko o wolność i suwerenność swojej ojczyzny, ale także o bezpieczna przyszłość dla całej Europy". "To czas próby również dla was - polskich służb mundurowych. Pomoc okazana Ukrainie nie byłaby możliwa, gdyby nie wasze zaangażowanie, sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków i poświęcenie. Mam pełne zaufanie do działań jakie podejmujecie. Wasza praca jest doceniana nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej. Niejednokrotnie otrzymywałem od przedstawicieli innych państw podziękowania i słowa uznania za waszą służbę i profesjonalizm, jakim wykazujecie się w najtrudniejszych warunkach" - napisał.

Dodał, że gdy służbom przyszło się zmierzyć z atakiem hybrydowym ze strony Białorusi i próbą destabilizacji wschodniej granicy bez wahania stanęli i wciąż stoją na pierwszej linii, chroniąc polskich obywateli. "Za to wszystko należą się wam szczególne podziękowania" - zaznaczył.

Dodał, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony nadzieją. "Wiem, że ostatni rok był dla was trudny i wymagający. Służba w formacjach mundurowych to misja, którą z zaangażowaniem łączycie z pomocą drugiemu człowiekowi. To również ciężka praca z narażeniem życia" - wskazał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szef MSWiA podziękował funkcjonariuszom służb podległych resortowi, a także druhom OSP i żołnierzom Wojska Polskiego za to, że wykazują się odwagą, aby dbać o bezpieczeństwo. Podziękował także pracownikom cywilnym tych służb.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Wojciech Huk

mchom/ huk/ mark/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rada Ministrów: wypłata renty wdowiej od 1 lipca 2025 r. 15% drugiego świadczenia (po zmarłym małżonku albo własnego)

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko dotyczące obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.

Ponad milion ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Ich liczba stale rośnie

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że na koniec czerwca bieżącego roku, do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. Pierwsze miejsce zajmują cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy. 

Komu przysługuje darmowe sanatorium 2024 i 2025 r.?

Istnieje pewna grupa osób, którym przysługuje całkowicie darmowe sanatorium w 2024 r. i w 2025 r. Co więcej, można też skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach ZUS. Co ważne, osoba, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale w trakcie kontroli L4 orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji leczniczej, także może skorzystać z bezpłatnego wyjazdu. 

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

REKLAMA

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

Świadczenie rehabilitacyjne 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Przy przedłużającej się chorobie warto pamiętać, że po wyczerpaniu limitu zasiłku chorobowego, można wystąpić o dodatkowe świadczenie, dzięki któremu będzie można dalej dochodzić do siebie. Sprawdź, czym jest świadczenie rehabilitacyjne, komu przysługuje, jak o nie wystąpić, a także jaka jest wysokość tego świadczenia.

REKLAMA

Pracodawcy chcą wiedzieć o dorabianiu i dodatkowych umowach pracownika. Dlaczego?

Dlaczego pracodawcy chcą wiedzieć o dodatkowych umowach pracownika? Okazuje się, że widzą w nich zagrożenie. Czy pracownik musi informować głównego pracodawcę o podejmowanych dodatkowych zleceniach i dorabianiu do podstawowego wynagrodzenia?

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Jakie są założenia tej ustawy? Co z minimalnym wynagrodzeniem w 2025 r.?

Rząd pracuje nad projektem nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowa ustawa wdraża dyrektywę dotyczącą minimalnych wynagrodzeń w Unii Europejskiej. Kiedy minimalne wynagrodzenie zostanie ustalone według nowych przepisów?

REKLAMA