| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Wysokość wynagrodzenia > Wyższa płaca – lepsza praca?

Wyższa płaca – lepsza praca?

Konkurencja na rynku pracy, rosnące koszty utrzymania – czynniki te zmuszają pracowników do większej mobilności w zakresie zatrudnienia. Jednak przy zmianie miejsca pracy warto kierować się czymś więcej niż wysokością wynagrodzenia.

Grunt to dobry wywiad

Trzeba liczyć się z tym, że przy zmianie pracy należy brać pod uwagę nie tylko wysokość wynagrodzenia. Warto sprawdzić firmę, w której będziemy pracowali. Dobrze przeprowadzić krótki wywiad na temat jej sytuacji na rynku pracy, dowiedzieć się, czy nie przeprowadzano

w niej w ostatnim czasie zwolnień grupowych, czy jest to znana firma na lokalnym rynku oraz czy ma dużą konkurencję. Są to naprawdę ważne elementy, które zdecydują o tym, czy warto przyjąć nową ofertę, czy poważnie zastanowić się nad jej odrzuceniem.

Skłonić kogoś do zmiany miejsca pracy jest bardzo łatwo. Zaproponowanie odpowiedniej stawki może rozwiać wszystkie wątpliwości. Z drugiej strony osoba, która rozpatruję ofertę, powinna być świadoma podejmowanej przez siebie decyzji, czyli przede wszystkim liczyć się z tym, że w dzisiejszych czasach stabilność zatrudnienia może okazać się znacznie cenniejsza od wyższego wynagrodzenia. Każdy jednak ma inne priorytety i co innego będzie brał pod uwagę przy zmianie miejsca zatrudnienia.

Karolina Łapińska (Zielona Linia)

19524 - infolinia urzędu pracy
www.zielonalinia.gov.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK