| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Wysokość wynagrodzenia > Jakie zarobki za świąteczne prace?

Jakie zarobki za świąteczne prace?

Dorywczą pracę na święta można znaleźć między innymi w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Na jakie zarobki można liczyć podejmując pracę dorywczą tuż przed Bożym Narodzeniem?

Nikt nie wyobraża sobie świąt bez zimowego drzewka, wielu z nas co roku towarzyszy dylemat odnośnie wyboru choinki – sztuczna czy prawdziwa? Najlepiej w tej kwestii doradzą nam osoby zajmujące się ich bezpośrednią sprzedażą. W zależności od miejsca i warunków pracy godzinowe stawki ich płac wahają się od 9 do 12 PLN. Atrakcyjność tego typu ofert pracy zwiększa wyżywienie i zakwaterowanie finansowane przez niektórych pracodawców, które rekompensuje konieczność pracy na zewnątrz w ciężkiej zimowej aurze.

Choinkę należy uzupełnić o prezenty, w czym pomogą nam osoby zajmujące się obsługą stoisk handlowych i pakowaniem podarków. Pracujący w tym charakterze zarabiają w ciągu godziny średnio 10 PLN. Podobne wynagrodzenie uzyskują hostessy zajmujące się promowaniem różnego rodzaju produktów – od słodyczy po AGD. Na tym samym poziomie kształtują się zarobki kasjerów w hipermarketach. Co ciekawe, ich stawka godzinowa w grudniu wzrasta niemal dwukrotnie (z ok. 5 do 10 PLN) w stosunku do pozostałych miesięcy.

Zobacz: Jak obliczyć wysokość trzynastej pensji?

Kto to jest merchandiser?

Merchandiserzy, czyli osoby zajmujące się wykładaniem i ekspozycją towaru na półkach sklepowych, zarabiają najmniej, bo od 5 do 8 PLN. Niskie stawki, niepełny wymiar czasu pracy - od kilku do kilkunastu godzin w tygodniu i wymagany często status studenta czynią takie oferty mało konkurencyjnymi w stosunku do innych prac przedświątecznych.

Dla wszystkich zabieganych i chcących uniknąć uciążliwego stania w kolejkach i „gorączki zakupów” pomocne jest zlecenie usług zakupowych. Za godzinę kupowania produktów w hipermarketach osoby zajmujące się tym fachem inkasują od 6 do 12 PLN.

Ile za karpia i za fajerwerki?

Wyławianie, rozbiór i pakowanie wigilijnej ryby należą do obowiązków pracowników zajmujących się ich sprzedażą. Ile można zarobić w tym charakterze? Stawki są zróżnicowane i wahają się do 6 do 11 PLN. Aby zmotywować pracowników w tym krótkim okresie pracy, tj. 1 - 2 tygodnie przed Wigilią, pracodawcy stosują premie, które sięgają nawet do 550 PLN. W okresie od połowy grudnia do Nowego Roku włącznie pracę znajdą sprzedawcy fajerwerków. Ich godzinowe stawki wahają się od 8 do 12 PLN brutto. Standardowym dodatkiem dla zatrudnionych na tym stanowisku są premie uzależnione od uzyskanego utargu ze sprzedaży.

Za ile odśnieżanie?

W związku z dużymi opadami śniegu na pracę nie mogą narzekać osoby zajmujące się usuwaniem białego puchu z dachów sklepów, bloków czy też chodników i placów. Ze względu na specyfikę pracy oferty kierowane są głównie do mężczyzn, którzy zarabiają średnio 12 PLN. Najwyższe stawki za godzinę odśnieżania wynoszą ok. 20 PLN. Wiele firm stawki uzależnia od obszaru odśnieżonego – za oczyszczenie 1 m2 można zarobić od 1 do 3 PLN.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Merchandiserzy, czyli osoby zajmujące się wykładaniem i ekspozycją towaru na półkach sklepowych, zarabiają najmniej, bo od 5 do 8 PLN.
Merchandiserzy, czyli osoby zajmujące się wykładaniem i ekspozycją towaru na półkach sklepowych, zarabiają najmniej, bo od 5 do 8 PLN.

Personel i Zarządzanie459.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK