| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Warto studiować - prof. Banyś

Warto studiować - prof. Banyś

Warto studiować - mówi przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Profesor Wiesław Banyś podkreślił jednak w radiowej Jedynce, że kandydaci powinni wybierać takie kierunki studiów, które są zgodne z ich pasją i zainteresowaniami. Bardzo dobrze jest też, gdy bierze się pod uwagę możliwości znalezienia pracy po studiach.

Profesor Banyś nie zgodził się z opinią, że studia nic nie dają. Powiedział, że nawet jeśli ktoś studiuje tylko po to, aby studiować, to i tak zdobywa wiedzę i doświadczenie przydatne w dalszym życiu. Świadczy o tym fakt, że absolwentom studiów łatwiej znaleźć pracę niż tym, którzy skończyli tylko szkołę średnią, Profesor przyznał jednak, że obecnie jedna czwarta absolwentów pozostaje bez pracy. To zła sytuacja, którą trzeba zmienić. Kandydaci na studia muszą jednak zacząć myśleć także o perspektywach przyszłej pracy.

Zobacz serwis: Szkolenia i rozwój

Mówiąc o rozpoczynających się dziś maturach, gość Jedynki powiedział, że egzamin ten zawsze jest sprawdzianem zdobytej wiedzy i sposobu myślenia, zawsze będzie więc potrzebny. Oceniając obecny model matur profesor Banyś powiedział, że byłoby dobrze, gdyby kandydaci na studia byli lepiej przygotowani. To jednak sprawa nie tylko matur, ale całego systemu kształcenia. Pewnym problemem jest fakt, że niektóre kierunki nie cieszą się popularnością. Uczelnie przyjmują więc nawet kandydatów, którzy nie spełniają wszystkich wymagań, a potem organizują zajęcia wyrównawcze.

Profesor Banyś powiedział, że wszystkie wyższe uczelnie starają się dostosować swoją ofertę do zapotrzebowania. Stąd co roku pojawiają się nowe kierunki studiów. Gość Jedynki powiedział, że tworzy się je, biorąc pod uwagę oczekiwania kandydatów, a także wyniki specjalnie prowadzonych badań.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »