| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Warto studiować - prof. Banyś

Warto studiować - prof. Banyś

Warto studiować - mówi przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Profesor Wiesław Banyś podkreślił jednak w radiowej Jedynce, że kandydaci powinni wybierać takie kierunki studiów, które są zgodne z ich pasją i zainteresowaniami. Bardzo dobrze jest też, gdy bierze się pod uwagę możliwości znalezienia pracy po studiach.

Profesor Banyś nie zgodził się z opinią, że studia nic nie dają. Powiedział, że nawet jeśli ktoś studiuje tylko po to, aby studiować, to i tak zdobywa wiedzę i doświadczenie przydatne w dalszym życiu. Świadczy o tym fakt, że absolwentom studiów łatwiej znaleźć pracę niż tym, którzy skończyli tylko szkołę średnią, Profesor przyznał jednak, że obecnie jedna czwarta absolwentów pozostaje bez pracy. To zła sytuacja, którą trzeba zmienić. Kandydaci na studia muszą jednak zacząć myśleć także o perspektywach przyszłej pracy.

Zobacz serwis: Szkolenia i rozwój

Mówiąc o rozpoczynających się dziś maturach, gość Jedynki powiedział, że egzamin ten zawsze jest sprawdzianem zdobytej wiedzy i sposobu myślenia, zawsze będzie więc potrzebny. Oceniając obecny model matur profesor Banyś powiedział, że byłoby dobrze, gdyby kandydaci na studia byli lepiej przygotowani. To jednak sprawa nie tylko matur, ale całego systemu kształcenia. Pewnym problemem jest fakt, że niektóre kierunki nie cieszą się popularnością. Uczelnie przyjmują więc nawet kandydatów, którzy nie spełniają wszystkich wymagań, a potem organizują zajęcia wyrównawcze.

Profesor Banyś powiedział, że wszystkie wyższe uczelnie starają się dostosować swoją ofertę do zapotrzebowania. Stąd co roku pojawiają się nowe kierunki studiów. Gość Jedynki powiedział, że tworzy się je, biorąc pod uwagę oczekiwania kandydatów, a także wyniki specjalnie prowadzonych badań.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK