| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”

„Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej opublikował wyniki oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu pt. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. W projektach przewidziano dofinansowanie m.in. tworzenia żłobków i klubów dziecięcych.

W konkursie ogłoszonym w ramach Działania 1.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wsparcie otrzymają projekty zakładające:

  • wdrażanie i upowszechnianie rozwiązań służących godzeniu życia zawodowego i rodzinnego oraz wspierających powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci poprzez: wsparcie tworzenia i funkcjonowania żłobków oraz klubów dziecięcych; wsparcie usług świadczonych przez dziennego opiekuna (1 typ operacji),
  • upowszechnianie idei równych szans, w tym m.in. poprzez organizowanie ogólnopolskich kampanii informacyjno-promocyjnych z wykorzystaniem dostępnych środków masowego przekazu oraz nowoczesnych metod komunikacji, identyfikację i promocję najlepszych praktyk oraz prowadzenie działalności informacyjno-doradczej w obszarze równego dostępu do zatrudnienia (2 typ operacji).

Zobacz również serwis: Uprawienia rodzicielskie

Dodatkowe punkty otrzymywały projekty, które stanowią wsparcie dla działań realizowanych bądź zakładanych do realizacji w Resortowym programie wsparcia instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH. Wynika to z faktu, iż projekty w ramach PO KL i Programu MALUCH uzupełniają się - Program MALUCH wspiera finansowo tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi, a środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w PO KL przede wszystkim wspomagają funkcjonowanie nowo utworzonych form opieki.

W wyniku prac Komisji Oceny Projektów, w ramach wniosków zakładających realizację działań w ramach 1-szego typu operacji:

  • odrzucono 128 wniosków,
  • 135 wniosków przeszło pozytywnie ocenę merytoryczną (w sumie na kwotę 134 198 526,48 PLN).

Jednocześnie, w ramach wniosków zakładających realizację działań w ramach 2-ego typu operacji:

  • odrzucono 40 wniosków,
  • 33 wnioski przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną (w sumie na kwotę 34 514 055,80 PLN).

Polecamy również serwis: Telepraca

Ze względu na ograniczone środki przeznaczone na konkurs (50 mln zł), Instytucja Organizująca Konkurs podejmie negocjacje z 46 Wnioskodawcami, których projekty uzyskały najwyższą liczbę punktów w ramach 1 typu operacji oraz z 2 Wnioskodawcami, których projekty uzyskały najwyższą liczbę punktów w ramach 2 typu operacji.

Listy rankingowe wraz ze szczegółowymi wynikami konkursu są dostępne na stronie internetowej www.kapitalludzki.gov.pl w zakładce Nabory wniosków.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK