| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Praca tymczasowa > Motywowanie pracowników tymczasowych

Motywowanie pracowników tymczasowych

Okres letni często w wielu firmach charakteryzuje się zwiększoną produkcją. Jednym z pomysłów mających na celu radzenie sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniem na większą liczbę pracowników jest zatrudnianie pracowników tymczasowych. Istotną rolę w okresie wakacyjnym odgrywa motywowanie pracowników sezonowych. Jakie systemy motywacyjne się sprawdzają i jak może pomóc agencja pracy tymczasowej?

Niezwykle istotna jest rola konsultanta będącego zarówno opiekunem dla pracowników tymczasowych, jak i dla klienta, z którym współpracuje. Zadania przedstawiciela agencji pracy tymczasowej nie kończą się na przeprowadzeniu procesu rekrutacji i sprawdzeniu kompetencji kandydatów. Rolą konsultanta jest także pomoc w zaaklimatyzowaniu się pracownika w miejscu pracy. Rzetelna informacja o warunkach zatrudnienia czy też dalszej możliwości współpracy stają się podstawą motywacji nowego pracownika.

Coraz częściej stosowaną formą motywowania pracowników tymczasowych są programy lojalnościowe. Takie oferty i przywileje były dotychczas dostępne głównie dla pracowników etatowych. Formą benefitu może być na przykład możliwość skorzystania z oferty bankowej, dodatkowego ubezpieczenia na życie czy też podpisania umowy z operatorem komórkowym na preferencyjnych warunkach. Niekiedy zatrudnionym oferuje się także możliwość skorzystania ze szkoleń lub specjalistycznych kursów.

Bardzo ważne jest, aby o zatrudnionych nie zapominać w momencie, gdy organizacja kończy z nimi współpracę. Dobrą praktyką jest zorganizowanie spotkań z pracownikami, w trakcie których udzielane są im informacje na temat tego, co dobrego wnieśli do firmy oraz w jaki sposób powinni rozwijać kompetencje nabyte w trakcie pracy u danego pracodawcy użytkownika. Warto także, aby podczas spotkań uczestnicy otrzymali informacje dotyczące tego, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz jak przygotować dokumenty aplikacyjne. Dobrze jest, gdy agencja zaoferuje pracownikom pomoc w napisaniu CV czy listu motywacyjnego. Zatrudnionym przedstawiane są także dostępne na rynku oferty pracy.

Umiejętność motywowania to podstawa skutecznego zarządzania. Warto zatem zadbać o wysoki poziom zaangażowania wśród załogi bez względu na formę zatrudnienia czy też czas trwania umowy.

Zadaj pytanie: Forum

Więcej przeczytasz w czasopiśmie PERSONEL I ZARZĄDZANIE >>>

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK