reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowe wzory wniosków o refundację składek na ubezpieczenia społeczne 2015/2016

Nowe wzory wniosków o refundację składek na ubezpieczenia społeczne 2015/2016

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poinformował, że od 1 października 2015 r. obowiązuje nowy wzór wniosków o refundację na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych. Ponadto zmieniono termin złożenia wniosku Wn-U-A przez niepełnosprawnych rolników lub rolników zobowiązanych do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 1 października 2015 r. obowiązuje rozporządzenie z dnia 11 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych. Przedmiotowe rozporządzenie wprowadziło nowe wzory wniosków o refundację składek na ubezpieczenia społeczne dla osób niepełnosprawnych wykonujących działalność gospodarczą oraz dla niepełnosprawnych rolników lub rolników zobowiązanych do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika, które należy składać ubiegając się o refundacje od dnia 1 października 2015 r. (dotyczy także korekt za okresy wcześniejsze):

  • Wn-U-G
    Na formularzu pojawiły się dwa nowe obowiązkowe pola tj. poz. 44 – „Termin do opłacenia składek” oraz poz. 45 – „Data opłacenia składek”. 
  • Wn-U-A
    Na formularzu pojawiło się nowe obowiązkowe pole tj. poz. 35 – „Data opłacenia składek”. 

Ponadto zmieniono termin złożenia wniosku Wn-U-A przez niepełnosprawnych rolników lub rolników zobowiązanych do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika. Termin na złożenie wniosku Wn-U-A został wyznaczony do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin dokonania zapłaty składek za dany kwartał.

Dołącz do nas na Facebooku

Źródło: www.pfron.org.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

MODUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama