| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Uzasadnienie dysproporcji świadczeń dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Uzasadnienie dysproporcji świadczeń dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Minister pracy i polityki społecznej, zapytany o dysproporcję pomiędzy wysokością pomocy państwa dla niepełnosprawnych dzieci oraz niesprawnych osób dorosłych podkreślił, iż istnieje różnica pomiędzy opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia, które nie miało szansy na wypracowanie renty, a niepełnosprawnym dorosłym.

Polityk zwracał uwagę w radiowej Trójce, że świadczenia na rzecz dorosłych niepełnosprawnych są od niedawna. Jak mówił wcześniej w ogóle nie było świadczeń dla niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, a tych drugich państwo wspiera dopiero od 2009 roku.

Polecamy również: Rodzice niepełnosprawnych dzieci otrzymają wyższe świadczenia

Minister mówił też o dwóch ustawach w parlamencie, dotyczących podniesienia świadczeń dla dzieci niepełnosprawnych oraz wypłaty zaległych świadczeń dla opiekujących się dorosłymi niepełnosprawnymi. Kosiniak-Kamysz dodał, że docelowy i całościowy model opieki zostanie przedstawiony w najbliższym czasie, co - jak powiedział - też wynika z dyskusji prowadzonej w parlamencie.

W Sejmie od dwóch tygodni rodzice dzieci niepełnosprawnych prowadzą protest okupacyjny. Domagają się natychmiastowego podniesienia zasiłków pielęgnacyjnych do poziomu pensji minimalnej. Rząd zgodził się na stopniowe zwiększanie świadczeń. Tymczasem przed budynkiem parlamentu protest zorganizowali opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, którzy także oczekują podniesienia zasiłków.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

TC Concept

Firma doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »