reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pracodawcy refundują szczepienia przeciwko grypie

Pracodawcy refundują szczepienia przeciwko grypie

Pracodawcy coraz częściej decydują się na refundowanie pracownikom szczepień przeciwko grypie. Może to bowiem pomóc w uniknięciu licznych absencji chorobowych pracowników.

Refundacja szczepień przeciwko grypie

Czas pomyśleć o kolejnym sezonie grypowym. Według specjalistów, najlepszą profilaktyką są szczepienia. Dlatego wielu pracodawców proponuje swoim pracownikom refundację szczepionek. Tak jest w warszawskim Szpitalu im. Świętej Rodziny przy ulicy Madalińskiego. Profesor Bogdan Chazan - dyrektor placówki mówi, że powodów, dla których pracownicy powinni się szczepić, jest kilka. Niektóre z nich to ochrona siebie i swoich rodzin ale także pacjentów. Podkreśla, w szpitalu personel zajmuje się kobietami ciężarnymi i ich nowo narodzonymi dziećmi dlatego powinien być zdrowy. Z punktu widzenia pracodawcy jest też zainteresowany tym, aby nie było absencji chorobowych.

Polecamy serwis: Ubezpieczenie zdrowotne

Doktor Anita Nitsch - Osuch z tego szpitala już się zaszczepiła. Według niej, personel medyczny powinien traktować to, jako obowiązek etyczny wobec swoich pacjentów. Pracownicy medyczni mogą być źródłem zakażenia dla pacjentów, którzy mają już obniżoną odporność z różnych powodów. Dlatego wszystkie gremia eksperckie zalecają szczepienia przeciwko grypie tej grupie zawodowej.

Profesor Adam Antczak - ekspert ogólnopolskiego programu zwalczania grypy podkreśla, że jest to choroba groźna dla naszego zdrowia, a nawet życia. Zaznacza, że podczas swojej pracy zawodowej przekonał się wielokrotnie jak poważne powikłania daje grypa, która często jest mylona ze zwykłym przeziębieniem.

W ubiegłym roku z powodu grypy zmarło w naszym kraju 119 osób.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama