reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany w Kodeksie pracy - obrady rządu

Zmiany w Kodeksie pracy - obrady rządu

Zmiany w Kodeksie pracy będą dziś przedmiotem obrad rządu. Chodzi między innymi o uelastycznienie czasu pracy, poprzez wydłużenie do roku okresów rozliczeniowych i zmniejszenie stawek za godziny nadliczbowe.

Obrady rządu 21 maja 2013 r. godz. 11:00

Rząd przekonuje, że zmiany te pozwolą ochronić miejsca pracy w związku z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego lub kryzysu ekonomicznego. Minister pracy ma też przedstawić informację na temat zapowiadanych grupowych zwolnień pracowników.

Ministrowie omówią również projekt ustawy o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, ceł i innych należności pieniężnych. Dostosowuje on nasze przepisy do dyrektywy Unii Europejskiej. Ma gwarantować sprawność i szybkość działania organów państwowych na płaszczyźnie międzynarodowej współpracy w korzystaniu z wzajemnej pomocy przy dochodzeniu finansowych należności.

Zobacz: Ruchomy czas pracy

W porządku obrad są też założenia do projektu nowelizacji prawa o szkolnictwie wyższym. Zapewnia on między innymi lepszą jakość kształcenia przy zachowaniu autonomii programowej uczelni oraz dostosowuje ich funkcjonowanie do skutków niżu demograficznego. Projekt ma też ułatwić ma dostęp do studiów osobom starszym. Ci, którzy zdobywali wiedzę na przykład podczas szkoleń czy praktyki zawodowej, będą mogły to potwierdzić na uczelniach. Dzięki temu, nie będą musieli uczestniczyć we wszystkich zajęciach, jeśli rozpoczną studia.

Rząd ma się też zapoznać z informacją ministra finansów o poręczeniach i gwarancjach udzielonych w 2012 roku przez Skarb Państwa, niektóre osoby prawne oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Polecamy również: Forum Kadry - Urlop rodzicielski

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

N Dorfina – niezależni doradcy finansowi

Doradcy finansowi N Dorfina

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama