reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Projekt promujący matki jako dobrych pracowników

Projekt promujący matki jako dobrych pracowników

Billboardy oraz spoty radiowe i telewizyjne promujące matki jako wykwalifikowanych i efektywnych pracowników to element realizowanego w województwie świętokrzyskim projektu "Mamy pracujące mamy".

Jednym z celów projektu jest obalenie stereotypów na temat kobiet. Po urlopach macierzyńskich mają one problemy ze znalezieniem zatrudnienia lub są negatywnie postrzegane w miejscu pracy.

Projekt zainicjował Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" we współpracy z regionalną Solidarnością.

Jak poinformował Karol Kaczmarski z Lewiatana kampania informacyjna ma pokazać kobiety jako dobrze zorganizowanych, pracowitych i lojalnych pracowników. Z drugiej strony ma poinformować pracodawców o możliwościach zatrudniania kobiet w ramach elastycznych form zatrudnienia.

Wcześniejsze emerytury dla kobiet, które wychowały dzieci >>

W ramach projektu przeprowadzono badania fokusowe dotyczące zatrudniania matek. Według Kaczmarskiego opinie świętokrzyskich przedsiębiorców o pracownikach-kobietach są podzielone. Część pracodawców podziela stereotypowy pogląd, że kobiety są "pracownikami podwyższonego ryzyka", źle zorganizowanymi, niedyspozycyjnymi. Inni oceniają kobiety jako pracowników lojalnych, efektywnych, pracowitych, świetnie zorganizowanych.

Z raportu opublikowanego przez Lewiatana wynika m.in., że na etapie rekrutacji kobiety wciąż spotykają się z pytaniami o plany rodzicielskie. Istotnym problemem matek jest też utrudniony dostęp do żłobków i przedszkoli, których jest za mało i pracują zbyt krótko.

W ramach projektu w województwie zostaną zorganizowane seminaria dla kobiet oraz dla pracodawców. Przewidziano porady prawne i psychologiczne dla kobiet oraz cykl spotkań "Babiniec" mający charakter grup wsparcia dla mam i aktywizujących lokalne środowiska.

Podstawa wymiaru składki na urlopie wychowawczym - zmiana od 1 stycznia 2012 r. >>

Projekt "Mamy pracujące mamy" będzie realizowany do listopada. Jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama