REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najbardziej pracowity stan w USA? Alaska.

Andrzej Dobrowolski
Alaska jest najbardziej pracowitym stanem w USA. Czy Amerykanie wykorzystują urlopy?
Alaska jest najbardziej pracowitym stanem w USA. Czy Amerykanie wykorzystują urlopy?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Alaska to najbardziej pracowity stan w USA. Gdzie pracuje się ciężej, a gdzie lżej? Czy Amerykanie wykorzystują urlopy wypoczynkowe? Czy płace w USA będą rosły zawsze?

USA - gdzie pracuje się najciężej, a gdzie najlżej?

Mieszkańcy Alaski i kolejno: Dakoty Północnej oraz Nebraski należą do najciężej pracujących w Ameryce. Na końcu listy mieszczą się Nowy Jork, Virginia Zachodnia i jako ostatni Nowy Meksyk – wynika z badań WalletHub. „Można jednak pracować ciężko, nie przesadzając. Ciężka praca jest kluczem do sukcesu, a mieszkańcy niektórych stanów rozumieją to lepiej niż inni" – zauważyła strona internetowa poświęcona finansom osobistym - WalletHub

REKLAMA

Autopromocja

10 wskaźników np. czas pracy w tygodniu, kilka etatów, wolontariat

Aby ustalić, gdzie Amerykanie pracują najciężej porównał 50 stanów pod względem 10 kluczowych wskaźników. Począwszy od średniego czasu pracy w tygodniu, poprzez odsetek pracowników zatrudnionych na kilku etatach, aż po liczbę godzin wolontariatu przypadających na jednego mieszkańca.

Amerykanie pracują więcej niż Niemcy, ale mniej nie Meksykanie

W pierwszej dziesiątce najciężej pracujących znaleźli się także mi.in. mieszkańcy Dakoty Południowej, Teksasu i Wyoming. Na dole drabiny uplasowały się m.in. New Jersey, Illinois i Connectcit. Nieco wyżej, na 39 miejscu jest Kalifornia. Według Światowego Forum Ekonomicznego Amerykanie pracują ciężko. W 2021 poświęcili pracy średnio 1767 godzin. Jest to o 435 godzin rocznie więcej niż pracują Niemcy, ale o 357 mniej niż Meksykanie.

Czy Amerykanie wykorzystują urlopy wypoczynkowe?

Nawet, gdy mają szansę nie pracować tak ciężko, wielu Amerykanów tego nie zrobi. Wykorzystują tylko około połowy dni urlopowych w typowym roku, ale w czasie pandemii COVID-19 stracili ich jeszcze więcej niż zwykle” – podkreślił WalletHub. Jak wyjaśnił poza pandemią, istnieje wiele powodów, dla których pracownicy odkładają płatny czas wolny na później. Niektórzy obawiają się, że jeśli pojadą na wakacje, będą wyglądać na mniej oddanych firmie niż inni, co grozi zwolnieniem. Jeszcze inni martwią się o zaległości lub obawiają, że bez nich normalny tok pracy nie będzie mógł funkcjonować.

Stany Zjednoczone należą do niewielu krajów wysoko rozwiniętych, gdzie nie ma ustawowego obowiązku udzielania urlopów i innych wolnych dni od pracy. Szczególnie widoczne jest to w małych firmach, stanowiących większość w Ameryce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy wynagrodzenia w USA będą rosły zawsze?

Cytowana przez WalletHub Ioana Marinescu, profesor School of Social Policy & Practice Uniwersytetu Pensylwania oceniła, że płace w USA będą rosły tak długo, jak długo liczba kandydatów będzie niższa od wolnych miejsc pracy.

Po pewnym czasie firmy dostosują się i płace pozostaną wyższe, ale nie będą już rosły. W przypadku wariantu delta istnieje ryzyko, że wzrost liczby miejsc pracy znacznie się spowolni, a wtedy płace przestaną rosnąć” – przewiduje Marinescu.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wejdą nawet w nocy, bez zapowiedzi i dokonają kontroli: dotyczy milionów Polaków

Takie działanie jest zgodne z prawem. Mogą wejść nawet w nocy, w zasadzie o każdej porze, też w dzień, bez zapowiedzi i mogą dokonać szczegółowej kontroli. Dotyczy to milionów Polaków, czy jest się o co obawiać?

100% płatny urlop na głosowanie w wyborach i 250+ dla każdego za udział w wyborach. Czy będzie w 2025 r. i czy dzięki temu mogłaby być większa frekwencja?

Wybory to ważny moment w życiu każdego społeczeństwa. W Polsce jednak wciąż mogłaby być większa frekwencja. Rozwiązaniem tego problemu jest pomysł urlopu na głosowanie w wyborach. Taki urlop miałby być 100% płatny. Inny pomysł na zwiększenie frekwencji to 250+ dla każdego, za udział w wyborach.

Za to niewinne zachowanie można być nawet zwolnionym dyscyplinarnie

Czasami wydawałoby się, że pewne niewinne, krótkotrwałe zachowania w pracy nie mogą wywołać negatywnych konsekwencji. A jednak mogą, jak widać na przykładach niżej przytoczonych.

To już pewne: oskładkowania wszystkich umów nie będzie: rząd zmienia Krajowy Plan Odbudowy i będzie inaczej reformował rynek pracy

Ostatecznie upadł projekt ozusowania wszystkich umów. Byłby to cios, zwłaszcza dla najbardziej mobilnych pracowników, którzy nie zadowalają się podstawową pensją lecz starają się dorobić. Jednym ruchem rząd zabrałby im nawet 40 procent tych dorobionych pieniędzy, które teraz otrzymują na rękę.

REKLAMA

Zasiłek wyrównawczy 2025 i 2026 r. [komu przysługuje, w jakiej wysokości, jak uzyskać]

Zasiłek wyrównawczy przysługuje wyłącznie ubezpieczonemu będącemu pracownikiem. Świadczenie stanowi różnicę między przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem pracownika, a jego miesięcznym wynagrodzeniem osiągniętym za pracę w warunkach rehabilitacji zawodowej.

PKD 2025: lista zmian w Polskiej Klasyfikacji Działalności [TABELA]

Zmiany w PKD od stycznia 2025 r. – przedsiębiorcy mają 2 lata na wdrożenie nowych przepisów. Katalog kodów został zmodyfikowany i rozszerzony o nowe rodzaje działalności. Artykuł zawiera listę nowych kodów PKD oraz klucze przejścia PKD 2027 na PKD 2025.

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Czy można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia?

Pracownik wykonuje swoją pracę w celu uzyskania umówionego wynagrodzenia. Co jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia? Czy zatrudniony może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia? Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia, jakie są przepisy.

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 i 2026 r. [dla kogo, wysokość świadczenia, okres pobierania, wniosek]

Pracownik może pobierać zasiłek chorobowy tylko przez określony czas. Możliwa jest sytuacja, gdy osoba otrzymująca zasiłek nie wróci do pracy z powodu przedłużającej się choroby. W takim przypadku może pobierać świadczenie rehabilitacyjne przez okres niezbędny do uzyskania zdolności do pracy.

REKLAMA

Mobbing 2025: zmiana przepisów i nowe obowiązki pracodawców [Projekt ustawy]

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące mobbingu w miejscu pracy funkcjonują od 21 lat. W 2025 r. będą trwały prace nad zmianą przepisów i wprowadzeniem nowych obowiązków pracodawców w celu zwiększenia ochrony pracowników. Pracodawcy będą musieli m.in. określić zasady przeciwdziałania mobbingowi. Planowana jest również podwyżka minimalnego progu zadośćuczynienia za mobbing.

Umowy cywilnoprawne 2025: oskładkowanie umów [Fakty i mity]

Oskładkowania umów cywilnoprawnych w 2025 roku nie będzie. Przesunięto je co najmniej o rok. Pojawiło się jednak wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Poniższy artykuł zawiera 11 faktów i mitów dotyczących ozusowania umów. Sprawdź, co jest prawdą, co półprawdą, a co informacją zupełnie nieprawdziwą.

REKLAMA