reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zwrot nienależnie opłaconych składek z ZUS - projekt nowelizacji ustawy

Zwrot nienależnie opłaconych składek z ZUS - projekt nowelizacji ustawy

Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia do ustawy o redukcji obowiązków informacyjnych oraz o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Zmiany dotyczą m.in. ułatwień w razie zwrotu nienależnie opłaconych składek ZUS.

Obowiązujące obecnie przepisy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych umożliwiają płatnikowi składek złożenie wniosku o zwrot nienależnie opłaconych składek. Jest to możliwe po stwierdzeniu, że składki zostały nienależycie opłacone, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia o kwocie nienależnie opłaconych składek.

Umorzenie należności z tytułu składek na Fundusz Pracy >>

Ministerstwo Gospodarki proponuje uproszczenie tej procedury. Zawiadomienie z ZUS nie będzie konieczną przesłanką do wystąpienia przez płatnika z wnioskiem o zwrot nienależnie opłaconych składek. Ponadto podmioty uprawnione do wystąpienia z wnioskiem nie będą związane 7-dniowym terminem do złożenia powyższego wniosku, a jedynie terminem przedawnienia na dokonanie zwrotu nienależnie opłaconych składek.

Przedłużony termin udzielenia zaległego urlopu wypoczynkowego >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama