| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bezrobotni rodzice będą mogli zdobyć nowy zawód

Bezrobotni rodzice będą mogli zdobyć nowy zawód

90 bezrobotnych rodziców z terenu Małopolski będzie mogło bezpłatnie zdobyć nowy zawód dzięki programowi "Praca Przyjazna Rodzicom". Projekt finansowany jest w ramach unijnego Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Jak poinformowała koordynatorka projektu Katarzyna Piecuch, skierowany jest on do rodziców, zarówno matek, jak i ojców, którzy w związku z urodzeniem i opieką nad dzieckiem nie mają pracy. Dotyczy to zarówno osób zarejestrowanych jako bezrobotne, jak i nieaktywnych zawodowo. Warunkiem jest posiadanie wyuczonego zawodu lub doświadczenia zawodowego.

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników >>

"Pomagamy rodzicom od kilku lat, bo uważamy, że jest to grupa społeczna niedostatecznie wspierana przez prawo i rynek pracy" - zaznaczyła Piecuch.

Zapisy do programu właśnie ruszają. W jego ramach rodzice przejdą kilkumiesięczne szkolenia zawodowe przygotowujące do pracy jako przedstawiciel handlowy lub menedżer projektu. Dodatkowo odbędą się praktyki u pracodawców, kurs prawa jazdy oraz spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem i prawnikiem. Kurs zakończy się egzaminem.

Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia >>

"W tym projekcie staramy się bardzo konkretnie przygotować rodziców, aby mogli skutecznie wrócić na rynek pracy" - dodała koordynatorka.

W trakcie zajęć organizator zapewni bezpłatną opiekę nad dziećmi.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS 2020

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »