reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Akta osobowe pracownika - projekt nowelizacji

Aktualizacja: 01.06.2009

Na pracodawcach będzie spoczywał obowiązek przechowywania pism związanych z udzieleniem pracownikowi urlopów ułatwiających sprawowanie funkcji rodzicielskich. »

Urealnienie składki KRUS

Aktualizacja: 31.05.2009

Zmiany w KRUS-ie nie będą rewolucją, ale "spokojnym sposobem urealniania składki, a co za tym idzie emerytury rolniczej" - zapewnił premier Donald Tusk. »

Minister pracy o płacy minimalnej

Aktualizacja: 29.05.2009

Zdaniem minister pracy i spraw społecznych Jolanty Fedak, płaca minimalna w Polsce na poziomie 40 proc. płacy średniej, jest "dobrą relacją", biorąc pod uwagę stosowane w UE rozwiązania. »

Ochrona przeciwpożarowa - nowelizacja Kodeksu pracy

Aktualizacja: 28.05.2009

Przedsiębiorcy zatrudniający wyłącznie młodocianych lub niepełnosprawnych będą musieli wyznaczyć osobę odpowiedzialną za takie sprawy jak ochrona przeciwpożarowa, ewakuacja pracowników i udzielanie pierwszej pomocy - taką poprawkę do noweli kodeksu pracy zgłosił Senat. »

Nowelizacja ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 28.05.2009

Senat nie wniósł poprawek do przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

Diety dla kierowców

Aktualizacja: 28.05.2009

Klub PSL proponuje zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców, która wprowadzałaby diety służbowe dla kierowców odbywających podróż w kraju lub za granicą w ramach wykonywanej pracy. Diety miałyby być nie opodatkowane. »

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych

Aktualizacja: 28.05.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych - poinformowała Kancelaria Prezydenta. »

Reforma systemu emerytalnego

Aktualizacja: 27.05.2009

Reforma sytemu emerytalnego była jednym z najważniejszych przedsięwzięć transformacji, rozpoczętej po 4 czerwca 1989 roku. Za jej sprawą zwykli obywatele stali się uczestnikami gry rynkowej. Jednak po wielu latach zmian w systemie emerytalnym, reforma nie jest jeszcze zakończona. »

Za 2 tygodnie rząd może przyjąć projekt ustawy ws. pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 28.05.2009

Projekt ustawy wprowadzającej w życie tzw. pakiet antykryzysowy może być przyjęty przez Radę Ministrów już za dwa tygodnie - powiedziała minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. »

Komisja Trójstronna przywróciła znaczenie dialogu społecznego

Aktualizacja: 27.05.2009

Komisja Trójstronna (KT) w ostatnim roku przywróciła znaczenie dialogu społecznego pomiędzy organizacjami pracodawców, pracowników i rządem - powiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Wojewodowie źle gospodarują pieniędzmi na wynagrodzenia

Aktualizacja: 26.05.2009

Wojewodowie źle gospodarują pieniędzmi przeznaczonymi na wynagrodzenia pracowników; awanse i nagrody przyznają według niejasnych zasad, a rząd nie opracował dotąd odpowiednich standardów zatrudniania i wynagradzania - wynika z kontroli NIK w urzędach wojewódzkich. »

Stopa bezrobocia w kwietniu spadła do 11 proc.

Aktualizacja: 26.05.2009

Stopa bezrobocia w kwietniu 2009 roku wyniosła 11 proc. wobec 11,2 proc. w marcu 2009 roku - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). »

Refundacja kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 26.05.2009

Pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej może ubiegać się o refundację dodatkowych kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych. »

Bezrobocie w I kwartale wyniosło 8,3 proc.

Aktualizacja: 26.05.2009

Stopa bezrobocia liczona według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w I kw. 2009 roku 8,3 proc. wobec 6,7 proc. w IV kw. 2008 roku - podał GUS. »

Pakiet antykryzysowy powinien wejść w życie przed wakacjami

Aktualizacja: 26.05.2009

Pakiet antykryzysowy powinien wejść w życie przed wakacjami, jesienią będzie już za późno - powiedziała na posiedzeniu Komisji Trójstronnej (KT) minister pracy Jolanta Fedak. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama