| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Samochód służbowy dla dyrektora, opieka medyczna dla pracownika

Samochód służbowy dla dyrektora, opieka medyczna dla pracownika

Samochód służbowy to benefit przyznawany głównie pracownikom najwyższego szczebla. Aż 96 proc. firm produkcyjnych oferuje go dyrektorom, a 51 proc. kierownikom – wynika z najnowszego raportu Sedlak & Sedlak „Analiza wybranych świadczeń pozapłacowych”. Dodatkowo, 86 proc. przedsiębiorstw pozwala zatrudnionym na najwyższym szczeblu zarządzania na korzystanie ze służbowego auta także w celach prywatnych.

W ostatnich latach w Polsce wzrasta znaczenie motywowania pozapłacowego. Do najbardziej pożądanych przez pracowników benefitów należy prywatna opieka medyczna.  Jest świadczeniem pozapłacowym coraz częściej oferowanym wszystkim pracownikom. Wartość pakietu medycznego waha się miesięcznie od 90 zł (dla pracowników szeregowych i specjalistów) do 350 zł (dla dyrektorów). W przypadku kadry menedżerskiej, częściej niż u pozostałych pracowników prywatną opieką medyczną objęta jest również rodzina pracownika.

>> Przedpłacone karty płatnicze zamiast paczki dla pracownika

Telefon komórkowy jest obecnie traktowany najczęściej jako narzędzie pracy. Jest  jednak wartością dodaną, kiedy pracownicy mogą z niego korzystać w celach prywatnych. Telefon służbowy najczęściej posiada kadra kierownicza. Podczas gdy aż 94 proc. firm produkcyjnych oferuje to świadczenie dyrektorom, jedynie 14 proc. przyznaje je pracownikom szeregowym.

Popularnym świadczeniem pozapłacowym, oferowanym pracownikom wszystkich szczebli zarządzania, są bony towarowe. Ich wartość, w zależności od zajmowanej pozycji, waha się od 440 zł (dyrektorzy) do 520 zł (pracownicy szeregowi). Większość firm oferuje bony towarowe raz w roku.

Formę wsparcia finansowego stanowią także dopłaty do wycieczek i urlopów. Ich wartość waha się od 610 zł u pracowników najwyższego szczebla zarządzania do 670 zł u osób na stanowiskach szeregowych.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »