| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy"

Koło Naukowe Prawa Prywatnego działające przy Wydziale Prawa i Administracji UKSW ma przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy", która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku. Patronat medialny nad Konferencją objął portal Infor.pl.

Umowy cywilnoprawne (zwane potocznie „śmieciówkami”) od lat funkcjonują na polskim rynku pracy jako częsta podstawa zatrudnienia, skutecznie konkurując w tej sferze z umową o pracę. Ten stan rzeczy utrzymuje się mimo stale ponawianych prób wyrugowania ich przez ustawodawcę. Znikome efekty tych działań prowokują pytania o skuteczność przyjętych metod legislacyjnych oraz do poszukiwań rozwiązań, które przyniosłyby zamierzony skutek. Na całe zagadnienie można spojrzeć też z przeciwnej strony – być może ustawodawca staje do z góry przegranej walki z prawidłami wolnego rynku, zasadą swobody umów, pracodawcami, a nawet samymi pracownikami?

Co decyduje o popularności umów cywilnoprawnych i ich przewadze nad umową o pracę? Dlaczego pracownicy wybierają je zamiast etatu? Czy ustawodawca nadal powinien zwalczać „śmieciówki”, czy wręcz przeciwnie – ostatecznie usankcjonować świadczenie pracy na ich podstawie? Do dyskusji w celu odnalezienia odpowiedzi zapraszamy studentów i doktorantów, którym nieobcy jest zarówno Kodeks cywilny, jak i Kodeks pracy. Interesującym uzupełnieniem debaty będą także aspekty konstytucyjne, administracyjne i ubezpieczeniowe, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają polski rynek pracy.

Na Państwa abstrakty, przesyłane poprzez formularz rejestracyjny dostępny pod podanym niżej linkiem czekamy do 13 grudnia:
https://docs.google.com/forms/d/14dEpgT9qhIB6uypEqy72vIPf3r6dxqYZBkj3k92Yxkk/viewform?fbclid=IwAR1st0Aiuo_JYwjoNDP4NnJY2jvcYMYJkTLo9HmMAeLgLDPcXREu5vcDDOQ&edit_requested=true

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2849754378383784/

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy"/ Fot. Fotolia
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Umowy cywilnoprawne jako podstawa zatrudnienia a prawo pracy"/ Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS 2020

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »