| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Postulaty związków zawodowych - odpowiedź Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Aktualizacja: 25.10.2013

Postulaty związków zawodowych zostały przeanalizowane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jaka jest odpowiedź Ministra Pracy i Polityki Społecznej? »

Likwidacja emerytur kapitałowych - propozycje rządu

Aktualizacja: 25.10.2013

Likwidacja emerytur kapitałowych będzie efektem wprowadzenia w życie propozycji rządu. Realizacja propozycji zawartych w projekcie przesłanym przez rząd do konsultacji społecznych doprowadziłaby do całkowitej likwidacji kapitałowej części systemu emerytalnego, która jest Polakom potrzebna - uważa Konfederacja Lewiatan. »

"ZUS dla Ciebie" w radiu

Aktualizacja: 24.10.2013

"ZUS dla Ciebie" ponownie w radiu. ZUS wraca na antenę Programu I Polskiego Radia. Od 23 października 2013 r. przez cztery dni w tygodniu, rano i wieczorem, będziemy informować o tym co ważne, ale i ciekawe w systemie ubezpieczeń społecznych. »

Protesty związkowców pozytywne w opinii Polaków

Aktualizacja: 24.10.2013

Protesty związkowców są pozytywnie oceniane przez Polaków. Miesiąc po masowych protestach związków zawodowych w Warszawie poparcie dla ich akcji rośnie. Tak wynika z sondażu CBOS. »

Dialog w Komisji Trójstronnej - związkowcy nie przyjdą na obrady

Aktualizacja: 24.10.2013

Dialog w Komisji Trójstronnej jest zagrożony. Związkowcy zapowiedzieli, że nie przyjdą na obrady, natomiast strona rządowa jest gotowa do negocjacji. »

Walka o godną płacę w krajach trzeciego świata

Aktualizacja: 23.10.2013

Walka o godną płacę w krajach trzeciego świata trwa. Wynagrodzenie w tych krajach pozwala na przetrwanie, ale nie na godne życie. Pracownicy w fabrykach ubrań w krajach trzeciego świata potrzebują godnych płac. O ich prawa walczy organizacja Clean Clothes. »

Składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników w 2014 r. bez zmian

Aktualizacja: 23.10.2013

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników na lata 2012 i 2013, przedłożony przez ministra zdrowia. W projekcie tym przedłużono na 2014 rok obecnie obowiązujące zasady opłacania tych składek. »

Bezrobocie rejestrowane we wrześniu 2013 roku

Aktualizacja: 22.10.2013

W dniu dzisiejszym, Główny Urząd Statystyczny przedstawił informację o bezrobociu rejestrowanym w Polsce we wrześniu 2013 roku. »

Rada Ochrony Pracy zajmie się kwestią opieki zdrowotnej nad pracownikami

Aktualizacja: 22.10.2013

W dniu dzisiejszym, o godzinie 10, odbędzie się posiedzenie Rady Ochrony Pracy, którego głównymi tematami będzie przestrzeganie przepisów dotyczących opieki zdrowotnej nad pracownikami, działalność służb medycyny pracy oraz nieobecności w pracy spowodowane chorobą. »

Propozycje w sprawie renty dożywotniej

Aktualizacja: 22.10.2013

Rząd przyjął propozycje uregulowania tzw. renty dożywotniej w zamian za przeniesienie własności nieruchomości. Propozycje zawarte w dokumencie będą punktem wyjścia do przygotowania projektu ustawy o tzw. rencie dożywotniej. »

Szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce".

Aktualizacja: 22.10.2013

Dnia 7 listopada w Katowicach odbędzie się szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce. Obowiązki pracodawcy, uprawnienia komornika – współpraca i zasady postępowania przy dokonywaniu potrąceń pracownikom i zleceniobiorcom". »

Obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej?

Aktualizacja: 21.10.2013

Rząd proponuje obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej średnio o jedną trzecią. Pracodawcy alarmują, że wprowadzający takie zmiany projekt ustawy o rehabilitacji doprowadzi to do upadku zakładów pracy chronionej i zwolnień niepełnosprawnych. »

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy przyjęty przez Senat

Aktualizacja: 17.10.2013

Senat przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ustawa przewiduje wprowadzenie regulacji zabezpieczających przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego. »

Zmiany w zarządzaniu pracownikami w firmach

Aktualizacja: 17.10.2013

Nadchodzą nowe czasy w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Specjaliści od HR korzystają z coraz prostszych narzędzi, a to obniża koszty. Dzięki temu przybywa przedsiębiorców, którzy korzystają z takich rozwiązań. »

ZNP chce walczyć z bezrobociem wśród nauczycieli

Aktualizacja: 17.10.2013

Według danych ministerstwa edukacji, tylko w tym roku zwolnionych zostało ponad 7 tysięcy pedagogów. Związek Nauczycielstwa Polskiego wysuwa propozycję zmian, mających na celu przeciwdziałanie bezrobociu wśród nauczycieli. »

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

PPK

Eksperci portalu infor.pl

decyzje-IT.pl

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »