REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

ESG

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zielona transformacja w biznesie. Umiejętności pracowników muszą dostosować się do nowych zasad

Zielona transformacja to jeden z najmocniejszym trendów na rynku pracy. Aby dostosować pracowników do zielonych strategii biznesowych zmianie będą musiały ulec niemal wszystkie kompetencje. W największym stopniu na nowo zostaną określone umiejętności z obszaru zrównoważonego rozwoju i środowiska oraz sprzedaży i marketingu. Dlaczego organizacje powinny zweryfikować umiejętności kandydatów? Jakie kompetencje są istotne podczas transformacji? Na co nacisk powinny położyć firmy chcąc zacząć działać zgodnie z zasadami ESG?

Zrównoważony wzrost w biznesie: Ekologiczne i społeczne wyzwania dla firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, zrównoważony wzrost stał się nie tylko mody. Jest także koniecznością. Firmy zdają sobie sprawę, że rozwój gospodarczy musi iść w parze z ochroną środowiska oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zrównoważony rozwój nie tylko przynosi korzyści dla naszej planety, ale także dla firm, które są w stanie zbudować trwałe relacje z klientami, pracownikami i społecznościami, w których działają.

ESG: Kluczowy wskaźnik wartościowego inwestowania

ESG to skrót od trzech kluczowych kategorii, które są fundamentem zrównoważonego inwestowania: Environmental (Środowiskowe), Social (Społeczne) i Governance (Zarządzanie). Te trzy czynniki stanowią podstawę analizy, jak firma lub przedsiębiorstwo zarządza swoimi aspektami środowiskowymi, społecznymi i korporacyjnymi.

Zrównoważony rozwój. Co polskie firmy o tym wiedzą?

Działania HR – krok w stronę #ESG to projekt edukacyjny dla wszystkich firm zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze HR. Ruszył już pierwszy etap: badania ankietowe pokażą realne przeszkody, jakie stoją na drodze wdrażania strategii ESG w firmach. Efektem tych działań będzie obszerny raport oraz cykl webinarów z wnioskami i przykładami dobrych praktyk, które otrzymają firmy uczestniczące w ankiecie. 

REKLAMA

Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nabór do konkursu przedłużony

Raportowanie ESG staje się w ostatnim czasie coraz powszechniejsze za sprawą unijnej taksonomii i kolejnych kierunków rozwoju wyznaczonych przez regulatora. Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przyczynia się do poprawy jakości polskich sprawozdań, pozytywnie wpływając na transparentność organizacji i firm. Nabór do konkursu na najlepsze raporty pozafinansowe został przedłużony. Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

REKLAMA

REKLAMA