REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nabór do konkursu przedłużony

ESG = environment (środowisko) social (odpowiedzialność społeczna) governance (ład korporacyjny)
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Raportowanie ESG staje się w ostatnim czasie coraz powszechniejsze za sprawą unijnej taksonomii i kolejnych kierunków rozwoju wyznaczonych przez regulatora. Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przyczynia się do poprawy jakości polskich sprawozdań, pozytywnie wpływając na transparentność organizacji i firm. Nabór do konkursu na najlepsze raporty pozafinansowe został przedłużony. Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte już po raz siedemnasty pierwotnie miał zakończyć się z końcem lipca. Organizatorzy postanowili jednak, że termin nadsyłania raportów do konkursu zostanie przedłużony do 11 sierpnia. To szansa dla organizacji, które nie przesłały jeszcze swoich sprawozdań.

Autopromocja

Raporty pozafinansowe do oceny

Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” jest skierowany do firm, organizacji i instytucji publikujących raporty ze swojej aktywności w obszarach ESG. Dzięki inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Polskojęzyczne raporty ESG, CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), wpływu lub raporty zintegrowane za rok 2022 będą oceniane przez jury, złożone z ekspertów i ekspertek zarówno z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych, jak i społecznej odpowiedzialności biznesu. Jedna z nagród zostanie przyznana w ramach głosowania internautów.

Konkurs ma na celu promowanie jakościowego raportowania ESG i wskazanie dobrych praktyk. Możliwość uczestniczenia w konkursie przysługuje zarówno przedsiębiorstwom, jak i organizacjom pozarządowym, jednostkom sektora finansów publicznych czy administracji publicznej oraz szkołom wyższym z siedzibą w Polsce. Przedmiotem oceny są raporty w języku polskim, obejmujące działania za rok 2022. 

nabór przedłużony

 

 

Źródło zewnętrzne

Termin zgłoszeń uległ wydłużeniu, co stwarza szansę dla wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie wysłali zgłoszenia. Publikacje można wysyłać do 11 sierpnia br. poprzez formularz na stronie https://raportyzr.pl/konkurs/. Udział w konkursie nie wiąże się z opłatami. Aby zgłosić raport w konkursie, należy zapoznać się z wymogami regulaminu, wypełnić formularz i odebrać potwierdzenie zgłoszenia raportu od organizatorów.

Kiedy wyniki konkursu

Wyniki konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” zostaną ogłoszone jesienią br. Podczas październikowej gali odbędzie się wręczenie nagród za najlepszy raport w pięciu kategoriach: 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • raport zrównoważonego rozwoju, 
  • raport zintegrowany, 
  • raport niebiznesowy, 
  • debiut,
  • nagroda internautów.

Tegorocznej odsłonie Konkursu patronują organizacje, kierujące się rozwojem rynku i przedsiębiorczości, a także podnoszeniem standardów etycznych, zarządczych i zawodowych w biznesie. Są wśród nich ACCA Polska, AICPA & CIMA, Business Centre Club, Centrum UNEP/GRID–Warszawa, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Instytut Monitorowania Mediów, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Wśród patronów medialnych są: Kampaniespoleczne.pl, Nadzór Korporacyjny, PRoto.pl oraz Teraz Środowisko.

Więcej informacji i link do regulaminu tutaj: www.raportyzr.pl/jak-wziac-udzial-w-konkursie 

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaliczka czy zadatek - co będzie lepsze przy współpracy z freelancerem?

Zaliczka czy zadatek? Jaka jest różnica? Co jest zwrotne, a co przepada? Podpowiadamy, co wybrać przy współpracy z freelancerem.

Minister pracy: Zwolnień grupowych jest sporo, ale są monitorowane przez resort pracy

Firmy działające w naszym kraju coraz częściej przeprowadzają zwolnienia grupowe. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przyznaje, że faktycznie tych zwolnień jest sporo.

Majówka 2024: weź 3 dni urlopu a będziesz miał 9 dni wolnych

Majówka w 2024 zapowiada się wspaniale. Wypoczynek może być naprawdę długi. Wystarczy wziąć 3 dni urlopu a można mieć 9 dni wolnych (wliczając weekendy). Co ciekawe Boże Ciało w 2024 r. wypada 30 maja (czwartek) oznacza to, że biorąc wolne w dniu 31 maja (piątek) - łącznie z weekendem można mieć 4 dni wolnego. Jak wypada majówka 2024? Czy w majówkę jest wolne od szkoły?

Zwolnienie grupowe: kto może zwolnić, z jakich przyczyn, kogo nie można zwolnić, jaka wysokość odprawy pieniężnej

Zwolnienie grupowe to rozwiązanie umów o pracę z pracownikami z przyczyn niedotyczących pracowników. Nie każdy pracodawca może przeprowadzić takie zwolnienie i nie każdy pracownik może być nim objęty.

REKLAMA

Poszedł po zaległe wynagrodzenie a spotkała go śmierć. Zabójstwo w Gdańsku, są zarzuty Prokuratury!

47-letni mężczyzna, pracodawca usłyszał od Gdańskiej Prokuratury zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa w zamiarze ewentualnym i trafił do tymczasowego aresztu. Potrącił pracownika wózkiem widłowym. 37-letni obywatel Gruzji zmarł  wyniku wstrząsu urazowego. Co grozi pracodawcy?

Co to są kompetencje przyszłości i dlaczego są tak ważne na rynku pracy?

Czasy pracy przez całe życie w jednej firmie już minęły. Teraz pracownicy zmieniają stanowiska, branże, kształcą się w nowych kierunkach. Bardzo ważna staje się zdolność do adaptacji i rozwijania nowych umiejętności. Czym są kompetencje przyszłości? I które z nich mogą okazać się kluczowe na przyszłym rynku pracy?

Od 300 zł do 1200 zł: tyle wyniesie bon energetyczny. Od czego będzie zależeć jego wysokość?

Od 300 zł do 1200 zł – taką wartość ma mieć bon energetyczny wypłacany gospodarstwom domowym w drugim półroczu 2024 r. Cena prądu dla gospodarstw domowych wyniesie 500 zł za MWh.

Wczasy pod gruszą 2024 r.: Ile w budżetówce, firmach prywatnych. Jak u nauczycieli? Ile u mundurowych?

REKLAMA

Kraków, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Toruń i inne miasta walczą o Prezydentów. II tura wyborów już 21 kwietnia 2024

W wielu polskich miastach już w ten weekend, w niedzielę 21 kwietnia 2024 r. odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Szczególnie ciekawią wyniki na prezydentów takich miast jak: Kraków, Wrocław czy Poznań, Rzeszów i Toruń. Czym zajmuje się prezydent miasta?

Igrzyska olimpijskie za mniej niż 100 dni! Polscy sportowcy będą walczyli o medale ale też o olimpijską emeryturę

Gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie w 2024 roku? Ile obecnie trwają igrzyska olimpijskie? Kiedy odbędą się najbliższe igrzyska olimpijskie? Jakie dyscypliny na igrzyskach? Gdzie będą igrzyska 2028? Ile wynosi emerytura olimpijska w 2024? Komu przysługuje emerytura olimpijska?

REKLAMA