REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
W dobie globalizacji, cyfryzacji i dynamicznych zmian na rynku pracy, edukacja średnia staje przed kluczowym wyzwaniem: jak przygotować uczniów do funkcjonowania w świecie, który wymaga nie tylko wiedzy, ale także umiejętności praktycznych, elastyczności i kompetencji przyszłości? Tradycyjne modele edukacji, oparte na sztywnych programach nauczania, coraz częściej okazują się niewystarczające w kontekście rosnących wymagań pracodawców.
Czy zgodnie z zapowiedziami będzie miała miejsce nowa jakość kształcenia zawodowego w Polsce, co wpłynie też na rynek pracy? Czy dzięki Branżowym Centrom Umiejętności jakość polskiej edukacji się podniesie? Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach w oświacie.
Sztuczna inteligencja może przyczynić się do usprawnienia procesów edukacyjnych oraz rozwoju kompetencji uczniów i osób dorosłych.
Polski rynek edukacji cyfrowej czeka w najbliższych latach sprzyjająca koniunktura. W tym roku zacznie się wdrażanie nowych programów, finansowanych z funduszy europejskich.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA