Jakie są wykroczenia przeciwko prawom pracownika?
30 sie 2022
Za naruszenie jakich obowiązków pracodawcy i praw pracowniczych można ponieść odpowiedzialność wykroczeniową? Jaka jest wysokość kar oraz mandatów oraz kto może je nakładać?
Naruszenie przepisów o urlopach wypoczynkowych - jakie kary?
28 cze 2021
Kary za naruszenie przepisów o urlopach wypoczynkowych - jakie sankcje karne przewiduje Kodeks wykroczeń, a jakie Kodeks karny za nieudzielenie urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawne obniżenie wymiaru takiego urlopu?
Wykroczenia w prawie pracy
09 paź 2015
Wykroczenie może być popełnione przez pracodawcę bądź przez osobę działającą w jego imieniu lub każdą inną, która wbrew obowiązkowi nie wykonała określonych działań na rzecz pracowników.
Kiedy pracodawca łamie prawa pracownicze?
01 wrz 2012
Nieterminowe wypłacanie wynagrodzenia, niewydanie świadectwa pracy czy nieprzestrzeganie przepisów BHP – to tylko niektóre z wykroczeń, jakich mogą dopuścić się pracodawcy przeciwko prawom pracownika. Sprawdź, za co i w jaki sposób mogą zostać ukarani.
W jakiej wysokości mandatem może ukarać inspektor pracy pracodawcę
31 mar 2012
Pracodawca, który popełnia wykroczenie musi się liczyć z konsekwencjami swoich czynów. Inspektor pracy może go ukarać mandatem. W jakiej wysokości mandat może otrzymać pracodawca?
Czy inspektor pracy może pouczyć zamiast nakładać mandat
31 mar 2012
Inspektor pracy może wobec pracodawcy, który dopuścił się wykroczenia przeciwko prawom nałożyć mandat, ale może także poprzestać na pouczeniu pracodawcy.
Jak inspektor pracy może ukarać pracodawcę za wykroczenie przeciwko prawom pracownika
13 gru 2011
Jednym z zadań inspektorów pracy jest ściganie wykroczeń przeciwko prawom pracownika określonych w Kodeksie pracy oraz innych wykroczeń przeciwko prawom pracownika.
Odpowiedzialność pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika (art. 281)
13 sie 2009
Wykroczenie to zawinione popełnienie czynu społecznie szkodliwego zabronionego przez ustawę pod groźbą kary. Wykroczeniem jest tylko ten czyn, co do którego uznano, że jest społecznie szkodliwy.
Jakie kary grożą pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika? (art. 282)
13 sie 2009
Pracodawca odpowiada za szkody wyrządzone przez niewypłacania wynagrodzenia, niewydanie świadectwa pracy i nieudzielenie pracownikowi urlopu wypoczynkowego.
Odpowiedzialność pracodawcy za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pracy (art. 283)
13 sie 2009
Na pracodawcy ciąży obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. W razie nie wywiązywania się ze swojego obowiązku musi się on liczyć z konsekwencjami finansowymi.
Odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracownika (art. 281-283)
07 sie 2009
W dziale trzynastym znajdują się regulacje dotyczące odpowiedzialność za naruszenie indywidualnych praw pracowników.