REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Twój e-PIT a przychód małżonka - błędne dane

masz błąd w formularzu błedne dane rozliczenie pit z małżonkiem uwierzytelnianie dlaczego gdzie jest
Rozliczenie pit z małżonkiem - błędy w formularzu Twój e-PIT
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Twój e-PIT a przychód małżonka - dlaczego są błędne dane małżonka? Jak rozliczyć się wspólnie z małżonkiem na Twój e-PIT? Gdzie jest błąd w logowaniu się do rozliczenia z małżonkiem przez internet? Który przychód podać? Podajemy 4 najczęstsze błędy.

Rozliczenie PIT przez internet wspólnie z małżonkiem

Aby rozliczyć PIT przez Internet, należy wejść na stronę https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/. Klikamy w ikonę "e-Urząd Skarbowy zaloguj się".

Autopromocja
twoj e-pit e-urząd skarbowy logowanie

 

Twój e-PIT e-Urząd Skarbowy logowanie

gov.pl

Można zalogować się za pomocą 2 dróg. Pierwsza to jest login.gov.pl (Profil zaufany, mObywatel, e-dowód i bankowość elektroniczna. Druga możliwość to dane autoryzujące (numer PESEL lub NIP, data urodzenia, kwota łącznego przychodu z zeznania za 2022 r. oraz jedna z kwot z jednej, dowolnej informacji od płatnika za 2023 r., potwierdzenie kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z zeznania za 2022 r.).

Wybierając np. login.gov.pl i bankowość elektroniczną, zostajemy przeniesieni na stronę banku, gdzie podajemy identyfikator i hasło. Następnie uwierzytelniamy w bankowości mobilnej. Pojawia się okno "Uwolnienie danych poprzez Węzeł Krajowy do Administracji Publicznej" - upoważnienie banku do przekazania danych, potwierdzenie poprawności danych i wyrażenie zgody. Ponownie zostajemy przeniesieni na inną stronę - https://urzadskarbowy.gov.pl/services. Następnie klikamy w ikonkę "Złóż PIT". 

złóż pit przez internet

 

Złóż PIT przez internet

gov.pl

Na stronie https://epit.podatki.gov.pl/yourpit/current wybieramy opcję rozliczam się "Wspólnie z małżonkiem". Pojawi się pytanie "Czy chcesz się rozliczyć wspólnie z małżonkiem?". Klikamy "Potwierdź".

rozliczenie pit z małżonkiem twój e-pit jakie dane

 

Rozliczenie PIT z małżonkiem - uwierzytelnianie

gov.pl

Następnie wymagane jest podanie następujących informacji:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 1. PESEL albo NIP małżonka
 1. data urodzenia
 1. przychód za rok 2022 (zł)
 1. przychód za rok 2023 (zł)

Masz błędy w formularzu - błędne dane małżonka

Dlaczego nie można zalogować się przy wspólnym rozliczaniu PIT? Wyskakuje komunikat "Masz błędy w formularzu, błędne dane małżonka. Sprawdź dane, które wpisujesz i spróbuj ponownie" lub "Masz błędy w formularzu. Nie udało się zalogować małżonka", co oznacza zablokowanie możliwości wspólnego rozliczenia na 2 godziny. Po pierwsze sprawdź czy PESEL albo NIP małżonka się zgadza. Data urodzenia ładuje się automatycznie po podaniu numeru PESEL. Najpewniej popełniasz błędy w kwocie przychodu. Sprawdź, czy podałeś odpowiednie dane. 

Na Twój e-PIT pojawiają się podpowiedzi, co należy wskazać w rubryce przychodu małżonka za 2022 rok:

przychód za 2022 rozliczenie pit

 

Przychód za 2022 - rozliczenie PIT z małżonkiem, uwierzytelnianie

gov.pl

Podpowiedź dotyczy również przychodu małżonka za 2023 rok:

Przychód za 2023 - rozliczenie PIT z małżonkiem, uwierzytelnianie

 

Przychód za 2023 - rozliczenie PIT z małżonkiem, uwierzytelnianie

gov.pl

Twój e-PIT a przychód małżonka - błędne dane

Oto najczęstsze błędy przy próbie uwierzytelnienia małżonka na Twój e-PIT:

 1. Być może wprowadzasz kwotę przychodu z deklaracji PIT za rok 2022 przed deklaracją korygującą. Wpisz kwotę po korekcie czyli z ostatecznej deklaracji PIT.
 2. Błędem może być również wpisywanie sumy przychodów z 2023 roku z kilku deklaracji PIT. W celu przejścia procesu autoryzacji wystarczy podanie kwoty przychodu z jednej deklaracji PIT za 2023 rok.
 3. Kolejnym błędem może być wpisanie przychodu z jednego źródła w ramach danej deklaracji PIT.
 4. Zdarza się również, że w kwocie przychodu za rok 2022 r. podawana jest łączna kwota przychodu małżonków (wspólne rozliczenie rok wcześniej). Nalezy na to zwrócić uwagę, ponieważ przy autoryzacji małżonka podaje się tylko jego przychód. Przychody małżonków podane są również rozłącznie w deklaracji PIT (dochody i straty podatnika oraz dochody i straty małżonka).

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dżem, miód, soki i cukier: nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Rewolucyjne dyrektywy śniadaniowe!

Więcej owoców w dżemie, oznakowania na sokach i skład, mniej cukru oraz kraj pochodzenia miodu - to nowe wyzwania dla przedsiębiorców w całej UE. Uregulowano nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego produktów, które mają ulepszyć ochronę konsumentów i dostosować ją do nowych wyzwań, takich jak zielona i cyfrowa transformacja. Przedsiębiorcy nie są pocieszeni, czekają ich duże zmiany.

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku?

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku? Czy w Zielone Świątki trzeba iść do kościoła? Czy w Zielone Świątki sklepy są otwarte? Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa? Jak wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Komunikat ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mZUS

Od 17 do 18 maja 2024 r. mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS i mZUS dla Lekarza.

Nowa regulacja ochroni dobre imię pracodawcy i współpracowników. Zmiany jeszcze w 2024 r.

Nowa regulacja w zakresie prawa pracy ochroni dobre imię pracodawcy, współpracowników ale też ogółu i interesy państwa - zmiany będą jeszcze w 2024 r. Jak szumnie wskazuje MPiPS: ustawa ma służyć ludziom ponoszącym ryzyko w imię troski o dobro wspólne.

REKLAMA

ZUS: Ważne dla osób pobierających świadczenie lub zasiłek przedemerytalny. Zbliża się termin przekazania informacji o przychodach

Osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informację o osiąganych przychodach za okres od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. Na jakim formularzu?

1000 zł brutto dodatku dla pracowników pomocy społecznej. Na jakim etapie zmiany?

W dniu 15 maja 2024 r. Prezydent RP podpisał: ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw oraz ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przepisy zaczną obowiązywać od czerwca 2024 r., a wypłaty będą już od lipca.

Znamy termin wypłaty czternastej emerytury w 2024 r.

Rząd przygotowuje projekt rozporządzenia w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2024 r.

Rząd o skróceniu czasu pracy. 4 dni w tygodniu. Nie w 2024 r. A więc kiedy? [Nowelizacja kodeksu pracy]

Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni. Rok temu wydawało się, to filmem SF. A może stać się faktem – już nie analitycy i dziennikarze wskazują na konieczność skrócenia czasu pracy (do Europy idzie automatyzacja produkcji i AI). Taką potrzebę - i co najważniejsze możliwości - widzą też przedstawiciele rządu, a więc ludzie mający realne narzędzia zmiany rzeczywistości. Przeszkodą jest ryzyko utraty konkurencyjności. Co się stanie z gospodarką Europy, gdy po Europie podobnego rozwiązania nie wprowadzi Azja?

REKLAMA

Dofinansowanie do kolonii dziecka z zakładu pracy 2024 r.

Przyznawanie pracownikom dofinansowania do kolonii dzieci powinno wynikać z regulaminu ZFŚS. Ponadto udzielenie takiego wsparcia należy uzależniać od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osób uprawnionych. Pracodawcy, u których nie działa ZFŚS, mogą dofinansować kolonie dzieci pracowników np. ze środków obrotowych.

Wyższe dofinansowanie dla pracodawcy za pracowników niepełnosprawnych. Zmiany od lipca 2024 r.

Zwiększy się wysokość dofinansowania ze środków PFRON do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Zmiany mają wejść w życie od lipca 2024 r. Ile wyniesie dofinansowanie?

REKLAMA