reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Zasiłek przy pobycie w szpitalu

Zasiłek przy pobycie w szpitalu

Jestem w 7. miesiącu ciąży, zostałam przyjęta do szpitala. Szpital zawiadomił pisemnie mojego pracodawcę o fakcie przyjęcia mnie na oddział. Czy na podstawie tego dokumentu mój pracodawca jest zobowiązany do wypłaty zasiłku chorobowego, po wykorzystaniu okresu wypłaty wynagrodzenia chorobowego?

Nie. Dokumentem niezbędnym do wypłaty zasiłku chorobowego, jak również wynagrodzenia chorobowego jest zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, wystawione na formularzu ZUS ZLA.

Zaświadczenie poświadczające o pobycie ubezpieczonego w zakładzie opieki zdrowotnej wydaje lekarz i powinna je Pani przedłożyć swojemu pracodawcy. Zaświadczenie to powinno być wystawione nie później niż w dniu wypisu ubezpieczonego z placówki zdrowotnej. W sytuacji przebywania w zakładzie opieki zdrowotnej dłużej niż 14 dni zaświadczenie ZUS ZLA powinno być wystawiane co 14 dni, w celu umożliwienia wypłaty zasiłku i wynagrodzenia chorobowego. W sytuacji, w której nie otrzymała Pani takiego zaświadczenia w trakcie pobytu w szpitalu lub w dniu wypisu, może się Pani o nie zwrócić do szpitala w terminie późniejszym.

Należy pamiętać, że wystawienie zaświadczenia przez lekarza w terminie późniejszym może nastąpić jedynie na Pani wniosek. Zasiłek chorobowy pracownicy w ciąży, pomimo pobytu w szpitalu, wynosi nadal 100% podstawy wymiaru.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama