REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Centrum Wsparcia Młodych w Urzędzie Pracy

Centrum Wsparcia Młodych w Urzędzie Pracy
Centrum Wsparcia Młodych w Urzędzie Pracy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej otwarto Centrum Wsparcia Młodych. Centrum będzie się skupiało na nowych metod wsparcia osób do 30 r. życia, bezrobotnych i poszukujących pracy, na zasadzie kompleksowego wsparcia. Urząd otrzymał  750 tysięcy zł. na realizację projektu.

Centrum Wsparcia Młodych w Urzędzie Pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej otwarto Centrum Wsparcia Młodych. 

Autopromocja

"Droga do zatrudnienia – centrum wsparcia młodych" to najnowszy projekt, który powstał w ramach naboru Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej: "Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży" i finansowany jest z rezerwy finansowej Funduszu Pracy.

Czas na Młodych

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planuje przeznaczenie na program „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży” 60-ciu mln złotych w latach 2023 – 2024.

Projekt był szczególnie skierowany do Powiatowych Urzędów Pracy działających na terenie powiatów, w których udział osób młodych wśród zarejestrowanych bezrobotnych jest szczególnie wysoki (przekracza średnią dla kraju). Celem naboru jest wybór do dofinansowania projektów pilotażowych dotyczących wypracowania i przetestowania nowych metod wsparcia osób do 30 r. życia, bezrobotnych i poszukujących pracy, na zasadzie kompleksowego wsparcia, integrującego wybrane usługi publiczne, w celu stworzenia rozwiązań systemowych.

Jak można pomóc młodym osobom na rynku pracy?

Zakres udzielanego wsparcia i informacji dla osób do 30 r. ż. dotyczy następujących obszarów, które są szczególnie ważne przy aktywizacji bezrobotnych młodych osób, czy też przy wdrażaniu ich w rynek pracy: 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

a) aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego;

b) udzielania informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej;

c) doradztwa psychologicznego;

d) doradztwa w zakresie edukacji;

e) doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej;

f) doradztwa w zakresie możliwości mieszkaniowych;

g) doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego.

750 tys. zł dla PUP w Rudzie Śląskiej

Jak podaje PAP: 

"Jestem przekonany, że otwarcie Centrum Wsparcia Młodych przyczyni się do wyeliminowania barier oraz ograniczeń, które negatywnie wpływają na możliwość podjęcia zatrudnienia i rozwój na rynku pracy" – podkreślił w informacji prasowej Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

"Kwota, którą otrzymaliśmy na realizację projektu, wynosi 750 tysięcy zł. Celem jest opracowanie i przetestowanie koncepcji punktów doradztwa i zintegrowanych usług dla młodzieży na zasadzie jednego okienka, w którym każda osoba do 30. roku życia może uzyskać wsparcie i informację m.in. w zakresie możliwości zatrudnienia, edukacji, zdrowia" – zaznaczyła Beata Płaczek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej.

Projekty mogą być realizowane przez urzędy samodzielnie lub w partnerstwie. Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej postanowił działać w partnerstwie z takimi instytucjami jak:

 • Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości,
 • Urząd Skarbowy,
 • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna,
 •  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej,
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie.

Kiedy ruszyło Centrum Wsparcia Młodych w Rudzie Śląskiej i jak wspiera młodych?

Centrum Wsparcia Młodych ruszyło 1 września 2023 r. Co ważne może je odwiedzić każdy bez rejestracji w urzędzie.

Centrum jest obsługiwane przez jednego głównego doradcę, który udziela potrzebnych informacji, przedstawia ofertę wsparcia w projekcie, realizuje spotkania doradcze, ustala indywidualnie zaplanowaną ścieżkę wsparcia oraz oferuje i ustala terminy spotkań bądź konsultacji. Odbywa się poradnictwo indywidualne i grupowe, w tym:

Autopromocja
 • opracowanie CV,
 • indywidualne szkolenie zawodowe,
 • wsparcie psychologa przy współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej,
 • pomoc prawna z radcą prawnym,
 • indywidualne porady ze specjalistą MOPS.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Składki ZUS przedsiębiorcy 2024. Duży ZUS i mały ZUS

  Składki ZUS przedsiębiorcy w 2024 roku. W związku z zapowiadanym wzrostem przeciętnego wynagrodzenia o 12,8 proc., zwiększą się również składki płacone przez przedsiębiorców. Duży ZUS w 2024 roku wzrośnie o ponad 180 zł, a mały ZUS o blisko 70 zł miesięcznie.

  Wynagrodzenia nauczycieli 2024. Co najmniej 30 proc. podwyżki, nie mniej niż 1500 zł. ZNP czeka na realizację obietnic wyborczych

  Od nowego rządu wyłonionego przez większość sejmową oczekujemy w 2024 roku jak najszybszego przystąpienia do realizacji deklaracji z kampanii wyborczej - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Wskazał na zapowiedzianą 30 proc. podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli.

  Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w 2024

  Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy to świadczenie należne pracownikowi w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Jak należy liczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w 2024 r.? Wyjaśniamy.

  Bezrobocie. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w listopadzie 5 proc. Bez pracy było prawie 775 tys. osób

  Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu listopada 2023 r. wyniosła 5 proc. Takie wstępne szacunki podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wskaźnik ten utrzymuje się na tym samym poziomie od lipca 2023 r.

  REKLAMA

  Jestem w ciąży a kończy mi się umowa o pracę

  Co jeśli kończy mi się umowa o pracę, a jestem w ciąży? Czy pracodawca może zwolnić pracownicę w ciąży? Kiedy przedłuża się umowę o pracę na czas określony?

  Premia świąteczna: nie jest tak różowo, jak pokazują badania? Czytelnicy dzielą się swoimi historiami. "Wstyd i hańba"

  Informacja o tym, że – jak wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad - 30 proc. firm planuje wypłacić ponad 500 zł świątecznej premii pracownikom wywołała falę komentarzy. To jak to jest właściwie z tymi premiami świątecznymi?

  Jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy: 1269 zł netto za każdy procent uszczerbku na zdrowiu

  Jeśli jesteś zgłoszony do ubezpieczenia wypadkowego w ZUS, to możesz ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy lub uszczerbek na zdrowiu z powodu choroby zawodowej. Sprawdź, jakie obowiązują stawki. 

  Automatyzacja działu kadr: Jak Sztuczna Inteligencja usprawnia stosowanie prawa pracy

  Współczesny rynek pracy wymusza na przedsiębiorstwach dynamiczne dostosowywanie się do zmian prawnych. W tym kontekście, coraz częściej firmy sięgają po zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, aby zoptymalizować procesy związane z zarządzaniem personelem. 

  REKLAMA

  ChatGPT jako narzędzie do tworzenia umów. Czy to dobry pomysł?

  W dzisiejszym cyfrowym świecie narzędzia oparte na sztucznej inteligencji zdobywają coraz większą popularność, także w obszarze prawa i biznesu. Jednym z takich narzędzi jest ChatGPT, model językowy stworzony przez OpenAI. Czy jednak używanie go do tworzenia umów to rzeczywiście dobry pomysł? 

  KRUS wypłaci wszystkie emerytury i renty rolnicze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Jak informuje Biuro Komunikacji i Współpracy Międzynarodowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dzień 25 grudnia jest dniem wolnym od pracy, więc KRUS przekaże wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych znacznie wcześniej, tj. tak, aby dotarły one do świadczeniobiorców jeszcze przed świętami. 

  REKLAMA