reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Rekrutacja naszych czasów

Rekrutacja naszych czasów

Problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników sygnalizują niemal wszystkie firmy. Rynek kandydata oraz rekordowo niskie bezrobocie to główne powody, dla których pracodawcy muszą się dopasować – zaproponować wyższe wynagrodzenie i stale poprawiać oferowane warunki . Z drugiej jednak strony część pracowników skarży się, że rynek pracownika to mit, a na podwyżki mogą liczyć eksperci jedynie kilku branż.

Prognozy ekonomistów i analityków biznesu wskazują, że globalny wzrost gospodarczy utrzyma tempo. Obszary kluczowe dla dalszego rozwoju firm to inwestowanie w kompetencje przyszłości oraz skuteczne unikanie kryzysu, jaki może wywołać narastający niedobór pracowników z poszukiwanymi umiejętnościami. Większość firm zakłada dużą aktywność w obszarach związanych z zasobami ludzkimi.

Niemal wszyscy pracodawcy chcą wykorzystać dzisiejszą sytuację gospodarczą i zwiększyć zatrudnienie. Problematyczne pozostaje jednak pozyskiwanie kandydatów, wynikające w głównej mierze z niedoboru osób posiadających określone kompetencje na rynku pracy, oraz zatrzymanie w strukturach najlepszych pracowników.

Przekłada się to na rosnącą konkurencję między firmami i konieczność prześcigania się w proponowaniu jak najlepszych warunków zatrudnienia. Jednocześnie większość pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Wysoki odsetek zatrudnionych deklaruje posiadanie wszystkich kompetencji niezbędnych na zajmowanym obecnie stanowisku.

Rosnąca liczba pracowników uważa też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Coraz większe możliwości w obecnym miejscu pracy nie są jednak argumentem przekładającym się jednoznacznie na chęć pozostania w firmie. Tylko co piąty pracownik deklaruje, że nie rozważa zmiany zawodowej.

Wyzwaniem pozostaje jednak skuteczne poszukiwanie wymarzonego miejsca pracy. Z myślą o potrzebach pracodawców chcących skutecznie pozyskiwać najbardziej utalentowanych pracowników oraz kandydatów, a także szukających informacji o odpowiednim przygotowaniu do uczestnictwa w procesie rekrutacji, powstała książka „Skuteczna rekrutacja 2.0”, będąca kontynuacją wątków poruszanych w poprzednim wydaniu. Jest to pozycja, która zawiera kompleksową wiedzę przydatną rekruterom, ale też kandydatom, w których procesy rekrutacyjne nadal budzą wiele pytań.

Publikacja została przygotowana przez ekspertów Hays Poland – na co dzień spotykających wielu kandydatów oraz współpracujących z wiodącymi pracodawcami i liderami biznesu. Pierwsza część niniejszej książki to zbiór praktycznych porad i wskazówek związanych z udziałem w szeroko pojętej rekrutacji oraz budowaniem relacji z potencjalnym pracodawcą.

Z tej części Czytelnicy dowiedzą się m.in., od czego zacząć przygotowanie do udziału w rekrutacji, jak napisać CV, jak ocenić atrakcyjność otrzymanej oferty pracy, czym jest kontroferta, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe o charakterze zawodowym oraz jak rozmawiać z pracodawcą o wynagrodzeniu lub podwyżce. Druga część zaś ma na celu nakreślenie sposobów na sprostanie wyzwaniom związanym z pozyskiwaniem utalentowanych pracowników.

Na podstawie swoich doświadczeń i wiedzy zdobytej we współpracy z pracodawcami, eksperci Hays Poland przygotowali kompendium wiedzy pozwalające rekruterom działać szybciej, precyzyjniej i efektywniej. W tej części znajdują się także informacje o tym, jak radzić sobie z niedoborem talentów, z jakich form zatrudnienia warto korzystać, dlaczego Assessment Centre jest skutecznym narzędziem w ocenie przyszłego pracownika, co oznacza dobry onboarding, jak korzystać z raportów płacowych oraz jak budować kulturę organizacyjną, którą doceniają pracownicy i kandydaci.

Zapraszamy do lektury. Książka do nabycia w sklepie Infor: sprawdź

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PB Online

Serwis badań internetowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama