| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Komunikacja > Czemu służą wyjazdy integracyjne

Czemu służą wyjazdy integracyjne

Pracodawcy organizują wyjazdy integracyjne, żeby zmotywować personel do efektywniejszej pracy i osiągnąć większe zyski. Takie wyjazdy pobudzają do działania, stanowią odskocznię od codzienności, a także wprowadzają zmiany w firmie.

W zależności od celu, jaki stawia sobie pracodawca, wybiera on rodzaj i czas trwania takiego wyjazdu. Istotą może być rozwiązanie panującego konfliktu między pracownikami lub też zwiększenie mobilizacji do działania, a także nauczenie współpracy lub podniesienie kwalifikacji i umiejętności pracowników. Niekiedy wyjazd może trwać dwa dni, a innym razem cały tydzień. Czasem pracownicy kierowani są do ośrodka w kraju, a czasem pracodawca oferuje egzotyczną podróż. Niekiedy stawia się na relaksującą atmosferę w SPA lub na intensyfikację doznań podczas skoków na bungee.Wyjazd integracyjny może być wyłącznie odpoczynkiem albo zawierać blok szkoleń z określonej dziedziny. Biura oferujące tzw. Incentive, czyli wyjazdy firmowe związane z motywacją i integracją pracowników, prześcigają się w pomysłach. Obok pakietu szkoleń, kursów, zajęć z psychologiem, pozwalających na omówienie i zrozumienie emocji, wyjazdów do różnych hoteli i ośrodków na morzem, jeziorem czy w górach, można spotkać się z kuligami, wycieczką do jaskini, nurkowaniem, lotami samolotem i na paralotni, wspinaczką, jazdą konną, żeglowaniem, jazdą terenowym samochodem.Najważniejszy jest cel

Głównym celem wyjazdów integracyjnych jest poprawa wyników i zwiększenie zysków firmy. Jak natomiast będą kształtowały się emocje i jaki będzie wpływ takiego wyjazdu na obowiązki wykonywane przez pracowników?1. Motywacja do pracy - zadowolony pracownik to wspaniały nabytek dla każdej firmy. Dzięki temu działa on z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując wiedzę, co sprzyja rozwojowi firmy i zwiększaniu jej zysków. Motywacja to także ważny czynnik dla pracownika, dzięki niej czuje, że wykonywane przez niego zajęcia mają sens i przynoszą odpowiednie profity. Pracownik, który wysyłany jest na wyjazd integracyjny, wie, że pracodawca dba o niego i docenia jego pracę (uznanie pracodawcy dla naszych działań powoduje, że wzrasta poczucie wartości i utożsamienie się z firmą).2. Utrzymanie dobrych specjalistów - rynek pracy podlega zmianom, a wśród pracodawców niektórych branż pojawia się problem ze zdobyciem dobrze wykwalifikowanego personelu. Firmy boją się o swoich specjalistów, bowiem konkurencja często wyciąga ich z organizacji. Pracodawca musi więc tak zadbać o pracownika, aby nie przeszedł do innej firmy. Natomiast pracownik jako specjalista w danej dziedzinie czuje się szanowany, doceniany i potrzebny. Dobre wynagrodzenie, atmosfera i możliwości rozwoju, które wspomagane są przez omawiane wyjazdy integracyjne, zwiększają lojalność wobec firmy, a tym samym zmniejszają się szanse odejścia do konkurencji.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »