REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wniosek o pracę zdalną – dziecko do lat 4 [WZÓR]

Wniosek o pracę zdalną - wzór
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jak ubiegać się o pracę zdalną dla rodziców dzieci do lat 4? Pracownik musi złożyć wniosek o pracę zdalną. Prezentujemy wzór wniosku do druku w formacie Word doc oraz pdf zgodny z nowymi przepisami obowiązującymi od 7 kwietnia 2023 roku.

Praca zdalna dla rodziców dzieci do 4 lat

Nowe przepisy Kodeksu pracy, które obowiązują już od 7 kwietnia 2023 roku, przyznają pracownikowi rodzicowi wychowującemu dziecko do ukończenia 4 roku życia prawo do złożenia wniosku o pracę zdalną na preferencyjnych zasadach. Oznacza to, że oprócz ogólnie obowiązujących w danej firmie norm dotyczących pracy zdalnej, taki pracownik może skorzystać z art. 6719 § 6 Kodeksu pracy:

Autopromocja

„Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika […] wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 4. roku życia […] o wykonywanie pracy zdalnej, chyba że nie jest to możliwe ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika. O przyczynie odmowy uwzględnienia wniosku pracodawca informuje pracownika w postaci papierowej lub elektronicznej w terminie 7 dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez pracownika.

Jak napisać wniosek o pracę zdalną?

Wniosek o pracę zdalną dla rodzica wychowującego dziecko do 4 lat powinien zostać złożony w formie papierowej lub elektronicznej. Przepisy nie precyzują, jakie informacje powinno zawierać pismo, ani w jakim terminie powinno zostać złożone. Wydaje się, że wniosek o pracę zdalną powinien być złożony w terminie pozwalającym pracodawcy na zapoznanie się z nim, ocenę wpływu wniosku na organizację pracy, ocenę czy charakter pracy pozwala na pracę z domu oraz ewentualną zmianę organizacji pracy do momentu przejścia pracownika na pracę zdalną. Pracownik nie powinien zaskakiwać pracodawcy z dnia na dzień. W celu utrzymania prawidłowych relacji na linii pracownik-pracodawca warto złożyć wniosek ze stosownym wyprzedzeniem.

Wniosek o pracę zdalną dla rodziców dziecka do 4 lat – wzór

Pracownik będący rodzicem małego dziecka może wnosić o pracę zdalną w pełnym wymiarze czyli tzw. całkowitą pracę zdalną albo częściową pracę zdalną czyli tzw. hybrydową.

Wzór 1 to wniosek o pracę zdalną całkowitą na czas nieokreślony:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Wzór wniosku o pracę zdalną całkowitą dla rodzica dziecka do 4 lat

Wzór wniosku o pracę zdalną całkowitą dla rodzica dziecka do 4 lat

 

Infor.pl

Pobierz wzór wniosku 1 – doc, pdf

Wzór 2 to wniosek o pracę zdalną częściową w określonym terminie:

Wniosek o częściową pracę zdalną dla rodzica dziecka do 4 lat - wzór infor.pl

Wniosek o częściową pracę zdalną dla rodzica dziecka do 4 lat - wzór infor.pl

 

Infor.pl

Pobierz wzór wniosku 2 – doc, pdf

Więcej informacji na temat pracy zdalnej dla rodziców znajdziesz w artykule: Praca zdalna dla rodziców dzieci do lat 4 i 8

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Min. edukacji B. Nowacka: Nauczyciele dalej bez wynagrodzenia za wycieczki. Ale jest dofinansowanie do wycieczek

Podróż z klasą to nowy program dofinansowania 100% wycieczek szkolnych. Zapowiedziała go min. edukacji Barbara Nowacka. W odróżnienia od programów wprowadzonych przez P. Czarnka, szkoły mają większą swobodę wyboru celu wycieczki. Dalej nauczyciele nie mają przewidzianego wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczki.

Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę. Polacy rozstrzygnęli

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET, nieco więcej niż 47% Polaków popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do czterech dni. Z drugiej strony, prawie 40% respondentów nie chce skrócenia tygodnia pracy, jeśli to oznacza utrzymanie obecnych wynagrodzeń.

MRPiPS: Podwyżka o 1000 zł prawnie niemożliwa. Od 1 lipca 2024 r. pracownicy poniżej 4300 zł pensji minimalnej [projekt rozporządzenia]

Problem dotyczy VI grup zaszeregowania pracowników samorządowych. Rząd nie może im dać pensji minimalnej 4300 zł brutto. Bo wymaga to podwyżki 30%, a w budżecie zapisano 20%. Rozwiązaniem jest dorzucenie pracownikom brakujących pieniędzy przez samorządy.

We wrześniu emeryci i renciści otrzymają czternastą emeryturę. Ile to będzie?

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające termin wypłaty czternastej emerytury. Zgodnie z nim wypłata czternastki nastąpi we wrześniu. Jaka będzie wysokość świadczenia?

REKLAMA

Dzień Dziecka 2024 r.: Prezenty z zakładu pracy. Czy to możliwe

Z okazji Dnia Dziecka niektórzy pracodawcy przygotowują paczki dla dzieci pracowników. Paczki mogą być finansowane nie tylko ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W zależności od źródła finansowania, różne będą zasady przyznawania paczek.

Wybory do europarlamentu 2024 r. Dieta

9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Członkom komisji wyborczych z tytułu pracy w tych komisjach należy się wynagrodzenie w formie zryczałtowanej diety oraz inne świadczenia.

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej

20 maja 2024 r. minął termin na rozliczenie rocznej składki zdrowotnej za 2023 r. Przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty.

Zasiłek dla bezrobotnych wyższy od 1 czerwca 2024 r. Znamy kwoty brutto i netto

Od 1 czerwca 2024 r. rosną kwoty brutto i netto zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych od czerwca? Kto ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Jak długo można dostawać zasiłek dla bezrobotnych?

REKLAMA

Rodzice wcześniaków z nowymi uprawnieniami

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają prace nad projektem ustawy wydłużającej urlopy macierzyńskie. Ustawa ma wydłużyć urlop macierzyński pracownikom-rodzicom dzieci przedwcześnie urodzonych oraz pracownikom-rodzicom dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających hospitalizacji.

Zbliża się ważny termin. Trzeba wpłacić pierwszą ratę odpisu na ZFŚS

31 maja mija termin wpłaty pierwszej raty odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Pracodawca powinien przekazać na konto funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości odpisu.

REKLAMA