reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS rozesłał informacje o stanie konta ubezpieczonego

ZUS rozesłał informacje o stanie konta ubezpieczonego

ZUS poinformował o zakończeniu wysyłki ponad 20 mln "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". Z informacji można się dowiedzieć o tym, ile jest odłożonych i zwaloryzowanych składek.

Niecałe trzy miesiące wystarczyły na wysyłkę blisko 20,1 mln "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". W piątek, 28 sierpnia z Zakładu wyszły ostatnie listy do osób ubezpieczonych.

- To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne. Na rynku pocztowym taka liczba korespondencji wysyłanej przez jedną instytucję to rzadkość. Nam udało się jednak wydrukować i wysłać wszystkie listy przed terminem granicznym jaki przewidywała Ustawa i jaki sobie postawiliśmy  - mówi Michał Jonczynski, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz: Specjalni doradcy ZUS od sierpnia 2016 r. - układy ratalne

Wysyłka "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS" rozpoczęła się w drugiej połowie czerwca. Korespondencja trafiła do wszystkich osób, które choć przez chwilę podlegały ubezpieczeniom społecznym i mają zaksięgowane składki na indywidualnym koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z listu mogli się dowiedzieć o tym, ile mają już odłożonych i zwaloryzowanych składek, ile ich wpłynęło w ostatnich dwóch latach, w rozbiciu na poszczególne miesiące.

W korespondencji znalazła się informacja o kwocie przelanej do OFE i zaksięgowanej na drugofilarowym subkoncie w ZUS. Dodatkowo osoby, które ukończyły 35 lat w "Informacji o stanie konta" mają podaną, w dwóch wariantach, wysokość hipotetycznej emerytury. Pierwszy wariant to kwota jaką można byłoby otrzymać za już zgromadzone składki, a drugi - w chwili osiągnięcia wieku emerytalnego. Wyliczając świadczenie w tym drugim wariancie, ZUS uzupełnia kwotę zebranych już składek o hipotetyczną kwotę składek jakie jeszcze możemy zebrać - jest to średnia z dotychczasowych lat aktywności zawodowej.

Rekomendowany produkt: Komplet – Prawo Pracy i ZUS

-Warto czytać "Informację o stanie konta" i warto dokładnie sprawdzać zapisane w niej kwoty. To wszakże nasza przyszłość - mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek ZUS.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama