reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Tworzenie miejsc pracy - budżet UE na 2016 r.

Tworzenie miejsc pracy - budżet UE na 2016 r.

Projekt budżetu Unii Europejskiej na 2016 r. zwraca szczególną uwagę m.in. na tworzenie miejsc pracy. Dnia 27 maja 2015 r. Komisja Europejska przedstawiła dokument, zgodnie z którym budżet na przyszły rok wyniesie 143,5 mld euro.

Komisja przedstawia projekt budżetu UE na rok 2016: zwraca się w nim szczególną uwagę na tworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy, migrację oraz działania na skalę światową

Komisja przedstawiła dzisiaj projekt budżetu UE na 2016 rok – wynosi on 143,5 mld euro w środkach na płatności, które będą wspierały ożywienie gospodarki europejskiej i poprawę warunków życia w Europie i poza nią. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje mające na celu rozwój innowacyjności i tworzenie miejsc pracy, jak również wspierające konwergencję wśród państw członkowskich oraz bardziej sprawne działanie w zakresie migracji i dalsze wzmacnianie roli UE jako partnera na arenie międzynarodowej. W przedstawionym projekcie uwzględniono również wkłady na Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), który stanowi główny element planu inwestycyjnego dla Europy. Dzisiejszy projekt zostanie przesłany do Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich UE, które wspólnie zadecydują o ostatecznej wersji budżetu.

Wiceprzewodnicząca Kristalina Georgiewa, odpowiedzialna za budżet i zasoby ludzkie, powiedziała: „W obecnej sytuacji gospodarczej mądre wykorzystywanie pieniędzy płatników ma większe znaczenie niż kiedykolwiek w przeszłości.W budżecie na 2016 r. wspieramy ożywienie gospodarcze za pośrednictwem inwestycji na wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy, przy czym wspomagamy również zarządzanie wyzwaniami zewnętrznymi takimi jak migracja. Odpowiadamy na najbardziej palące potrzeby, które pojawiły się w Europie i dążymy do osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów”.

Redakcja poleca produkt: Zatrudnianie i zwalnianie pracowników – praktyczny poradnik

Nowe miejsca pracy, wzrost gospodarczy i inwestycje

Główne elementy projektu budżetu UE na 2016 przedstawiono poniżej.

Wykorzystanie prawie połowy budżetu (66,58 mld euro) na cele związane z ożywieniem wzrostu gospodarczego, tworzeniem miejsc pracy i zwiększaniem konkurencyjności.

Wspieranie politycznych priorytetów Komisji Europejskiej, na przykład unii energetycznej i jednolitego rynku cyfrowego, za pośrednictwem programów takich jak instrument „Łącząc Europę” (1,67 mld euro w 2016 r.).

1,8 mld euro (30 proc. więcej niż w 2015 r.) przeznaczonych na Erasmus+, europejski program w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu, co pomoże ponad 4 mln osobom wyjechać do pracy i na studia na obszarze całej Unii Europejskiej w latach 2014–2020.

Zadaj pytanie na FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama